REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wejście do domu według feng shui

Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Dom Fot. Fotolia
Dom Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wejście do domu według feng shui powinno znajdować się na froncie domu i w dodatku na środku ściany frontowej – jest to pierwsza zasada. Drzwi wejściowe powinny być ładne, zadbane i widoczne z ulicy oraz proporcjonalne do wejścia. Przeczytaj jakie są inne zasady dotyczące wejścia do domu według feng shui.

Wejście do domu i jego cały front według feng shui jest jak twarz człowieka. Jest jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Drzwi wejściowe są jak usta, korytarz za drzwiami jest jak nos, a okna jak oczy. To proste porównanie daje nam wiele wskazówek jak powinien wyglądać idealny front domu.

REKLAMA

Im większy, okazalszy dom, tym większe powinno być wejście. Żeby łatwiej sobie wyobrazić jak ważne jest wejście i drzwi wejściowe można wyobrazić sobie usta kobiety. Czasami piękne, proporcjonalne i z ładnym kolorem, kiedy indziej zbyt małe lub zbyt duże albo zbyt mocno podkreślone.

Kolory i kształty, jakie możemy zastosować aranżując wejście do domu według feng shui powinny być zgodne z żywiołem panującym w miejscu wejścia. I tak:

– Wejście od południa i południowego zachodu, powinno zawierać element Ziemi i Ognia, co oznacza, że możemy zastosować kolory z palety beży, brązów, żółci i czerwieni. Kształt, jakiego możemy, użyć to trójkąt i kwadrat. Warto też zastosować kamień, ceramikę, terakotę. Czyli możemy zamontować drzwi w kolorze mahoniowym z szybami w kształcie prostokątów lub trójkątów, a przed wejściem ustawimy ceramiczne donice z żółtymi kwiatami. Inspiracją może być klimat dworku.

Zobacz także: Feng shui: łóżko w sypialni

– Wejście od północy powinno zawierać element Wody i Metalu. Oznacza to, że stosujemy kolor biały popielaty, czarny i paletę niebieskich, Kształt to fala lub okrąg, półokrąg. Materiał polecany dla takiego wejścia to metal i szkło. Nasze wejście może mieć białe lub niebieskie drzwi, które zawierają okrągły bądź półokrągły element z szybą. Przed wejściem ustawiamy metalowe bądź niebieskie donice z białymi kwiatami. Inspiracją może być styl wyspy Santorini.

Zobacz także: Ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui

– Wejście od wschodu i południowego wschodu powinno zawierać element Drzewa wzmocniony elementem Wody. Możemy zastosować kolor z palety zieleni i niebieskiego oraz kształt kolumnowy i falisty.Nasze drzwi powinny być drewniane z widocznymi słojami, a szyba w drzwiach powinna być w kształcie fali lub kolumnowego prostokąta. Wejście mogą ozdobić niebieskie wiszące donice z roślinami, które będą z nich zwisały jak fale. Inspiracją takiego wejścia może być styl prowansalski.

Zobacz także: Feng shui salonu – zasady ogólne

REKLAMA

– Wejście od zachodu i północnego – zachodu, powinno zawierać element Metalu wzmocniony elementem Ziemi. Stosujemy, więc kolor biały, popielaty oraz wszelkie odcienie beży, brązów i żółci. Polecany kształt to okrąg, półokrąg lub kwadrat. To wejście powinno zawierać sporo elementów metalowych i szklanych. Nawet drzwi wejściowe mogą być z metalu. Takie wejście może mieć białe drzwi z dużymi prostokątnymi lub półokrągłymi szybami oraz kamiennymi lub marmurowymi kolumnami. Donice powinny być duże kamienne, a w nich iglaki uformowane w kule. Inspiracją może być styl nowoczesnych biurowców.

W każdym przypadku aranżacji wejścia, ścieżka prowadząca do wejścia nie powinna być prosta. Oznacza to, że furtka powinna znajdować się z boku domu, a ścieżka od furtki do wejścia powinna nas prowadzić meandrem wśród ładnych roślin. Jeśli mamy sporą odległość od płotu do domu warto pomyśleć o zaaranżowaniu klombu, który jest niby rondem przed domem.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Jeśli wejście do domu nie jest na ścianie frontowej rośnie znaczenie ścieżki. Wtedy to właśnie ścieżka odpowiedzialna jest za doprowadzenie energii do wejścia, które jest gdzieś z boku budynku. Wejście zawsze powinno być oświetlone. Oświetlona powinna być też ścieżka, jeśli jest dość długa i prowadzi do wejścia gdzieś z boku lub z tyłu domu.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

REKLAMA

Omówiliśmy wejście do domu, czyli usta, a teraz nadeszła pora na oczy. Oczy, czyli okna na ścianie frontowej. Te okna powinny być zawsze ładne zadbane i czyste. Dobrze, jeśli są dość duże, wtedy dom przyciąga uwagę. Oczywiście podobnie jak oczy na twarzy okna po obu stronach wejścia powinny być takie same. Jeśli są duże nie muszą być dodatkowo podkreślane, jeśli nie, warto pomyśleć o ozdobnych gzymsach, okiennicach lub przyciągającej uwagę aranżacji okna. Oczywiście nie muszą to być tylko dwa okna. Musi być jednak zachowana równowaga między oknami po prawej i po lewej stronie wejścia. Wystarczy popatrzyć, jak kiedyś budowano dworki i uzmysłowić sobie, o jaką harmonię i proporcję chodzi. Jeśli ktoś z was ogłada film „Ranczo” na pewno zwrócił uwagę na piękny dworek Lucy.

I został mi do opisania ostatni element twarzy, czyli nos a w domu korytarz wejściowy. Tak jak nosem wciągamy energię do ciała tak zadaniem korytarza czy holu wejściowego jest wciągnięcie energii do domu. Podstawowa zasada brzmi, korytarz musi być czysty, przestronny i proporcjonalnie duży w stosunku do domu. Zaraz za drzwiami wejściowymi nie powinno być niczego, co przeszkadza w komunikacji, czyli walających się po podłodze butów, kapci, wiszących na ścianie płaszczy itp. To, co osoba zobaczy zaraz po wejściu do domu zapadnie w jej pamięci na długo, tak więc warto zadbać o to, żeby w korytarzu czy holu wejściowym był jakiś ładny element przyciągający uwagę. Zwykle w takich miejscach znajdują się szafy na odzież i buty oraz lustro. Lustro nie powinno wisieć naprzeciwko drzwi wejściowych. Elementem przyciągającym uwagę może być rama lustra. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca można powiesić coś ładnego na ścianie lub postawić na komodzie. Warto też zadbać o przyjemny zapach w korytarzu.

Opisane w tym artykule wejście do domu jest ideałem, do którego należy dążyć, ale jak to zwykle w życiu bywa nie zawsze wszystko jest idealne. Nawet stosując feng shui czasami dla dobra domu i jego mieszkańców wejście do domu powinno znajdować się z boku ściany frontowej, jeśli inne aspekty feng shui (zaawansowane techniki) tego wymagają. Jednak zawsze ważna jest zasada zachowania prostoty, proporcji, harmonii i ładu.

I na koniec istotna uwaga. Wskazówki, jakich można udzielić przez Internet są jak suplementy diety. Na pewno nikomu nie zaszkodzą, często pomagają, ale czasami zdarzają się takie sytuacje, że bez pomocny specjalisty nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wtedy warto skorzystać z pomocy konsultanta i zaawansowanych technik feng shui.

Zobacz także: Pokój małego dziecka według feng shui

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    Zaoszczędzisz 20 złotych, stracisz 200 tysięcy. Takie są skutki wzrostu wartości domów i mieszkań i niezwaloryzowanej polisy

    Ubezpieczyciele alarmują: setki tysięcy właścicieli mieszkań i domów nie ma świadomości, że trzeba je doubezpieczyć – zaktualizować wartość, by polisy nadal spełniały swoją rolę. Konsekwencje są dramatyczne, szczególnie gdy dojdzie do poważnej szkody. Pożar domu ubezpieczonego jako wart 600 tys. zł może oznaczać stratę 200 tys. zł, gdy jego wartość wzrosłą do 800 tys. zł.

    REKLAMA

    Wakacje kredytowe 2024. Tylko gdy rata kredytu mieszkaniowego przekracza 40 proc. średniego miesięcznego dochodu? [Projekt]

    Posłowie Polski 2050 - Trzeciej Drogi wnieśli 28 listopada 2023 r. do Sejmu projekt ustawy dotyczący wakacji kredytowych w 2024 roku. W myśl tego projektu w przyszłym roku wakacje kredytowe miałyby przysługiwać, jeżeli wydatki kredytobiorcy związane z obsługą miesięcznych rat kredytu mieszkaniowego przekraczają 40 proc. średniego miesięcznego dochodu.

    Ubezpieczenie mieszkania 2023 – wskazane dopłaty. Mieszkania drożeją i są niedoubezpieczone

    Wartość domów i lokali wyraźnie wzrosła w ostatnim czasie. Niestety, ich właściciele nie zawsze to uwzględniają przy zakupie polisy. Jak wskazują eksperci RynekPierwotny.pl i Rankomat.pl skutkiem jest niedoubezpieczenie. 

    REKLAMA