REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wejście do domu według feng shui

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Bożena  Radzikowska
Dyplomowany konsultant feng shui
Dom Fot. Fotolia
Dom Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wejście do domu według feng shui powinno znajdować się na froncie domu i w dodatku na środku ściany frontowej – jest to pierwsza zasada. Drzwi wejściowe powinny być ładne, zadbane i widoczne z ulicy oraz proporcjonalne do wejścia. Przeczytaj jakie są inne zasady dotyczące wejścia do domu według feng shui.

Wejście do domu i jego cały front według feng shui jest jak twarz człowieka. Jest jego wizytówką i znakiem rozpoznawczym. Drzwi wejściowe są jak usta, korytarz za drzwiami jest jak nos, a okna jak oczy. To proste porównanie daje nam wiele wskazówek jak powinien wyglądać idealny front domu.

REKLAMA

Im większy, okazalszy dom, tym większe powinno być wejście. Żeby łatwiej sobie wyobrazić jak ważne jest wejście i drzwi wejściowe można wyobrazić sobie usta kobiety. Czasami piękne, proporcjonalne i z ładnym kolorem, kiedy indziej zbyt małe lub zbyt duże albo zbyt mocno podkreślone.

Kolory i kształty, jakie możemy zastosować aranżując wejście do domu według feng shui powinny być zgodne z żywiołem panującym w miejscu wejścia. I tak:

– Wejście od południa i południowego zachodu, powinno zawierać element Ziemi i Ognia, co oznacza, że możemy zastosować kolory z palety beży, brązów, żółci i czerwieni. Kształt, jakiego możemy, użyć to trójkąt i kwadrat. Warto też zastosować kamień, ceramikę, terakotę. Czyli możemy zamontować drzwi w kolorze mahoniowym z szybami w kształcie prostokątów lub trójkątów, a przed wejściem ustawimy ceramiczne donice z żółtymi kwiatami. Inspiracją może być klimat dworku.

Zobacz także: Feng shui: łóżko w sypialni

Dalszy ciąg materiału pod wideo

– Wejście od północy powinno zawierać element Wody i Metalu. Oznacza to, że stosujemy kolor biały popielaty, czarny i paletę niebieskich, Kształt to fala lub okrąg, półokrąg. Materiał polecany dla takiego wejścia to metal i szkło. Nasze wejście może mieć białe lub niebieskie drzwi, które zawierają okrągły bądź półokrągły element z szybą. Przed wejściem ustawiamy metalowe bądź niebieskie donice z białymi kwiatami. Inspiracją może być styl wyspy Santorini.

Zobacz także: Ustawienie łóżka w małej sypialni według feng shui

– Wejście od wschodu i południowego wschodu powinno zawierać element Drzewa wzmocniony elementem Wody. Możemy zastosować kolor z palety zieleni i niebieskiego oraz kształt kolumnowy i falisty.Nasze drzwi powinny być drewniane z widocznymi słojami, a szyba w drzwiach powinna być w kształcie fali lub kolumnowego prostokąta. Wejście mogą ozdobić niebieskie wiszące donice z roślinami, które będą z nich zwisały jak fale. Inspiracją takiego wejścia może być styl prowansalski.

Zobacz także: Feng shui salonu – zasady ogólne

REKLAMA

– Wejście od zachodu i północnego – zachodu, powinno zawierać element Metalu wzmocniony elementem Ziemi. Stosujemy, więc kolor biały, popielaty oraz wszelkie odcienie beży, brązów i żółci. Polecany kształt to okrąg, półokrąg lub kwadrat. To wejście powinno zawierać sporo elementów metalowych i szklanych. Nawet drzwi wejściowe mogą być z metalu. Takie wejście może mieć białe drzwi z dużymi prostokątnymi lub półokrągłymi szybami oraz kamiennymi lub marmurowymi kolumnami. Donice powinny być duże kamienne, a w nich iglaki uformowane w kule. Inspiracją może być styl nowoczesnych biurowców.

W każdym przypadku aranżacji wejścia, ścieżka prowadząca do wejścia nie powinna być prosta. Oznacza to, że furtka powinna znajdować się z boku domu, a ścieżka od furtki do wejścia powinna nas prowadzić meandrem wśród ładnych roślin. Jeśli mamy sporą odległość od płotu do domu warto pomyśleć o zaaranżowaniu klombu, który jest niby rondem przed domem.

Zobacz także: Feng shui w przedpokoju

Jeśli wejście do domu nie jest na ścianie frontowej rośnie znaczenie ścieżki. Wtedy to właśnie ścieżka odpowiedzialna jest za doprowadzenie energii do wejścia, które jest gdzieś z boku budynku. Wejście zawsze powinno być oświetlone. Oświetlona powinna być też ścieżka, jeśli jest dość długa i prowadzi do wejścia gdzieś z boku lub z tyłu domu.

Zobacz także: Feng shui: układanie książek

REKLAMA

Omówiliśmy wejście do domu, czyli usta, a teraz nadeszła pora na oczy. Oczy, czyli okna na ścianie frontowej. Te okna powinny być zawsze ładne zadbane i czyste. Dobrze, jeśli są dość duże, wtedy dom przyciąga uwagę. Oczywiście podobnie jak oczy na twarzy okna po obu stronach wejścia powinny być takie same. Jeśli są duże nie muszą być dodatkowo podkreślane, jeśli nie, warto pomyśleć o ozdobnych gzymsach, okiennicach lub przyciągającej uwagę aranżacji okna. Oczywiście nie muszą to być tylko dwa okna. Musi być jednak zachowana równowaga między oknami po prawej i po lewej stronie wejścia. Wystarczy popatrzyć, jak kiedyś budowano dworki i uzmysłowić sobie, o jaką harmonię i proporcję chodzi. Jeśli ktoś z was ogłada film „Ranczo” na pewno zwrócił uwagę na piękny dworek Lucy.

I został mi do opisania ostatni element twarzy, czyli nos a w domu korytarz wejściowy. Tak jak nosem wciągamy energię do ciała tak zadaniem korytarza czy holu wejściowego jest wciągnięcie energii do domu. Podstawowa zasada brzmi, korytarz musi być czysty, przestronny i proporcjonalnie duży w stosunku do domu. Zaraz za drzwiami wejściowymi nie powinno być niczego, co przeszkadza w komunikacji, czyli walających się po podłodze butów, kapci, wiszących na ścianie płaszczy itp. To, co osoba zobaczy zaraz po wejściu do domu zapadnie w jej pamięci na długo, tak więc warto zadbać o to, żeby w korytarzu czy holu wejściowym był jakiś ładny element przyciągający uwagę. Zwykle w takich miejscach znajdują się szafy na odzież i buty oraz lustro. Lustro nie powinno wisieć naprzeciwko drzwi wejściowych. Elementem przyciągającym uwagę może być rama lustra. Jeśli mamy wystarczająco dużo miejsca można powiesić coś ładnego na ścianie lub postawić na komodzie. Warto też zadbać o przyjemny zapach w korytarzu.

Opisane w tym artykule wejście do domu jest ideałem, do którego należy dążyć, ale jak to zwykle w życiu bywa nie zawsze wszystko jest idealne. Nawet stosując feng shui czasami dla dobra domu i jego mieszkańców wejście do domu powinno znajdować się z boku ściany frontowej, jeśli inne aspekty feng shui (zaawansowane techniki) tego wymagają. Jednak zawsze ważna jest zasada zachowania prostoty, proporcji, harmonii i ładu.

I na koniec istotna uwaga. Wskazówki, jakich można udzielić przez Internet są jak suplementy diety. Na pewno nikomu nie zaszkodzą, często pomagają, ale czasami zdarzają się takie sytuacje, że bez pomocny specjalisty nie jesteśmy w stanie sobie poradzić. Wtedy warto skorzystać z pomocy konsultanta i zaawansowanych technik feng shui.

Zobacz także: Pokój małego dziecka według feng shui

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA