REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Grawerowane kieliszki do wina: krok po kroku

 Dremel
BIG ON DETAIL
Grawerowanie kieliszków Fot. Dremel
Grawerowanie kieliszków Fot. Dremel
Dremel

REKLAMA

REKLAMA

Grawerowane kieliszki do wina są obowiązkowym elementem towarzyszącym każdej uroczystej kolacji. Kieliszki do wina możemy sami wygrawerować, dla nas będą jeszcze bardziej wyjątkowe. Podpowiadamy, krok po kroku, jak wygrawerować kieliszki do wina.

Stwórz niepowtarzalny zestaw kieliszków do wina

Grawerowane kieliszki do wina mogą być wspaniałym prezentem lub designerskim akcentem do naszego mieszkania. Z odpowiednim narzędziem do grawerowania wykonanie dedykacji lub ciekawej aplikacji dekoracyjnej na szklanych elementach zastawy będzie prostsze niż myślisz. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni wzór, ulubiony cytat bądź po prostu inicjały osoby, którą chcesz obdarować spersonalizowanym prezentem i wygrawerujesz je na standardowych kieliszkach. To może być początek całej kolekcji własnoręcznie ozdabianych kieliszków i szklanek, które z pewnością zaimponują Twoim znajomym.

REKLAMA

Zobacz także: Podkładki kuchenne - zrób je sam

Potrzebne narzędzie:

Narzędzie do grawerowania

Potrzebne materiały:

Kieliszki do wina lub inne szklane elementy zastawy

Papier i ołówek

Taśma klejąca

Miękka tkanina

Krok pierwszy grawerowania kieliszków

Wybierz wzór, który chcesz wygrawerować i narysuj go na kawałku papieru. Jeśli nie czujesz się pewnie wykonując rysunek odręcznie, możesz stworzyć szablon na komputerze i wydrukować go. W Internecie znajdziesz dużo inspiracji oraz darmowych szablonów, które możesz wykorzystać. Narysowany lub wydrukowany wzór przyklej do wewnętrznej strony kieliszka używając małych fragmentów taśmy klejącej. Przyciśnij cały wzór do ścianki tak, żeby nigdzie nie odstawał.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak zrobić koralikową zasłonkę?


Krok drugi grawerowania kieliszków

Teraz połóż kieliszek na kawałku miękkiej tkaniny. Zamortyzuje ona drgania powstające podczas grawerowania. Przytrzymując kieliszek jedną ręką, zacznij ostrożnie grawerować wzór na szkle przeznaczonym do tego narzędziem. Powoli i precyzyjnie przesuwaj narzędzie wzdłuż wzoru, tak żeby nie pominąć żadnego szczegółu. Na początku ustaw narzędzie na najniższy poziom skoków na minutę, a następnie delikatnie zwiększaj je dostosowując szybkość do rodzaju szkła, na którym pracujesz. Jeśli uznasz pracę narzędzia za zbyt delikatną, nie dociskaj go bardziej do szkła, lecz zwiększ poziom skoków na minutę.

Fot. Dremel

Zobacz także: Mata pleciona z czasopism

Krok trzeci grawerowania kieliszków

Teraz wyjmij papier ze środka kieliszka i kontynuuj grawerowanie uzupełniając wszystkie elementy wzoru, które wcześniej nie zostały dostatecznie wyżłobione. Gdy uznasz, że wzór jest gotowy, przetrzyj grawerowaną powierzchnię wilgotną tkaniną, żeby pozbyć się drobinek szkła.

Fot. Dremel

Zobacz także: Wazon zdobiony materiałem

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Za darmo: projekty domów o powierzchni 70, 120, 150 i 180 metrów kwadratowych dostępne na stronie internetowej GUNB

    Na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlego przybywa gotowych projektów domów, które można wykorzystać przy budowie, zaoszczędzając nawet kilkanaście tysięcy złotych na kosztach. Najwięcej jest projektów domów o powierzchni 70 metrów kwadratowych, ale sukcesywnie od dwóch miesięcy przybywa projektów domów większych.

    Jak nowy rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    W obliczu rosnących wyzwań na rynku mieszkaniowym, eksperci i deweloperzy zastanawiają się, jakie kroki powinien podjąć nowy rząd, aby skutecznie przyspieszyć budowę mieszkań i zwiększyć ograniczoną podaż. Przedstawiamy wyniki szczegółowej sondy wśród branżowych specjalistów, którzy dzielą się swoimi przewidywaniami i oczekiwaniami dotyczącymi przyszłości rynku mieszkaniowego.

    Ile kosztuje pelet pod koniec 2023 roku? Jaki koszt kotła na pelet z montażem?

    Dlaczego warto ogrzewać dom peletem? Ile kosztuje pelet? Ile potrzeba peletu na zimę? Jakie są rodzaje peletu? Jakie są ceny montażu kotła na pelet?

    Frankowicze znów triumfują. Co oznacza wyrok TSUE?

    Frankowicze znów mają powody do radości. TUSE w czwartek orzekł, że sądy krajowe mają obowiązek zbadać z urzędu, czy postanowienia umowy mają nieuczciwy charakter i, dokonawszy takiego badania, mają obowiązek wyłączyć stosowanie nieuczciwych warunków umownych tak, aby nie wywierały one skutków wobec konsumenta.

    REKLAMA

    Bezpieczny Kredyt 2% - czy w 2024 roku nadal będzie można skorzystać z dopłat do kredytu?

    Już od początku lipca 2023 r. osoby zainteresowane zakupem nieruchomości mogą być beneficjentami rządowego programu Bezpieczny Kredyt 2%. Kilka dni temu Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zwiększeniu środków na Bezpieczny Kredyt 2% o blisko 4,8 mld zł. To wstępne ustalenia, które muszą jeszcze przejść ścieżkę legislacyjną. Jeśli projekt zostanie zatwierdzony, w 2024 roku z programu będzie mogło skorzystać kolejne 35 tys. osób.

    Jaki metraż mają największe mieszkania deweloperskie i ile kosztują?

    Jak duże mieszkania można znaleźć u deweloperów? W których inwestycjach? Ile kosztują? Sprawdzamy!

    Frankowicze nie odpuszczają. Przyszły rok będzie podobny? [KOMENTARZ]

    Według najnowszych statystyk, od początku br. do końca trzeciego kwartału do sądów okręgowych w całym kraju wpłynęło o jedną trzecią więcej spraw frankowych niż rok wcześniej. Skala tak dużego wzrostu jest zrozumiała. Wielu kredytobiorców zachęciła do złożenia pozwu korzystna dla nich decyzja TSUE. Przekonujące były też zwycięskie batalie sądowe innych frankowiczów. Ponadto rosnąca świadomość prawna konsumentów i aktywne działania informacyjne różnych organizacji oraz kancelarii prawnych dały zapalniki do walki w sądach. Skutkiem tego niektóre z nich odnotowały nawet blisko 200-procentowe wzrosty liczby spraw frankowych. A to jeszcze nie koniec dodatnich wyników, choć kolejne skoki mogą być już nieco słabsze. Banki już powinny rozważać bardziej korzystne ugodowe rozwiązania konfliktów.

    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    REKLAMA

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    REKLAMA