REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Suszarka Fot. Fotolia
Suszarka Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wybór odpowiedniej suszarki nie jest łatwy, jednak w tym przypadku najważniejsze są nasze potrzeby. Należy zwrócić również uwagę na jej moc, budowę oraz dodatkowe funkcje. Przeczytaj, jaka suszarka będzie dla Ciebie odpowiednia.

Rodzaje suszarek

Wśród suszarek do włosów wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje: suszarki domowe, turystyczne oraz profesjonalne. Najnowsze modele suszarek domowych budową i funkcjami przypominają te profesjonalne modele. Posiadają różnego rodzaju nakładki oraz końcówki pozwalające na dowolne modelowanie włosów. Suszarki domowe oraz profesjonalne mają kabel o długości około 3 m, co pozwala na swobodne korzystanie. Modele turystyczne są mniejsze i poręczniejsze, mają składaną rączkę i dobrze sprawdzają się podczas wyjazdów, kiedy wszystkie podręczne rzeczy musimy spakować do jednej torby.

REKLAMA

Moc suszarki do włosów

Przy wyborze odpowiedniej suszarki warto zwrócić uwagę na jej moc. Suszarki turystyczne mają silniki o mocy od 1000 W do 1300 W. Podczas gdy inne modele mają moc około 2300 W. Dla włosów krótkich i delikatnych odpowiednia będzie suszarka o mocy 1000 W– 1400 W. Natomiast dla gęstych, kręconych albo długich polecana jest suszarka o mocy od 1600 W. Odpowiednio dobrana suszarka ma wpływ na dobrą kondycję włosów. Dodatkowo możemy zastanowić się nad wyborem suszarki z regulowaną prędkością nadmuchu oraz z funkcją turbo, która pozwala na szybkie przełączenie urządzenia do najwyższej prędkości suszenia.

Zobacz także: Jak wybrać pralkę?

Siła nawiewu suszarki oraz regulacja temperatury

Zazwyczaj suszarki wyposażone są w kilkustopniowy regulator siły nawiewu. Ma on od 2 do 4 poziomów. Jest to przydatne w czasie podsuszania, modelowania oraz stylizowania włosów. Niektóre modele suszarek do włosów mają również regulację temperatury. Dzięki temu możemy dostosować ciepło suszarki do typu naszych włosów i obniżyć zagrożenie ich zniszczenia podczas suszenia. Znajdziemy też suszarki posiadające funkcję ustawienia temperatury optymalnej, a za taką uważa się ok. 55–59oC.

Zobacz także: Wybieramy kabinę prysznicową


Budowa suszarek do włosów

Osoby mające krótkie i kruche włosy powinny zastanowić się nad kupnem suszarki z powłoką turmalinową, która zapobiega elektryzowaniu się włosów podczas suszenia. Natomiast wysoką jakością charakteryzują się suszarki z powłoką ceramiczną, która równomiernie rozkłada temperaturę i zmniejsza uszkodzenia włosów. Dodatkowo suszarki są wyposażone w filtry ochronne zapobiegające dostawaniu się do środka suszarki włosów i kurzu. Warto też przemyśleć wybór długości kabla. W dużych łazienkach, w których lustro jest daleko od kontaktu warto używać suszarek z kablem o długości około 2–3 m.

Zobacz także: Bateria samodzielnie napełniająca wannę

Dodatkowe funkcje

W celu lepszego dbania o włosy można również zastanowić się nad wyborem różnego rodzaju nakładek i końcówek do suszarki. Jest też koncentrator, dzięki któremu strumień ciepłego powietrza możemy skierować na jedno pasmo włosów. Jeśli zależy nam na wizualnym zwiększeniu objętości włosów to wybierzmy suszarkę z dyfuzorem, unosi on włosy u nasady. Natomiast gdy mamy kręcone włosy, od czasu do czasu chcemy zmienić je na proste to poszukajmy suszarki, która ma dodatkowo nakładki prostujące działające na zasadzie prostownicy do włosów. W najnowszych modelach suszarek do włosów występuje funkcja regulacji zakresów temperatury, dzięki której możemy wysuszyć mokre włosy gorącym powietrzem, a następnie ułożyć je używając w tym celu niższego zakresu temperatury. Sprawdzi się to zwłaszcza podczas suszenia włosów dzieci.

Suszarki posiadają wiele funkcji, dlatego warto się z nimi zapoznać i dobrać odpowiednią do naszego typu włosów.

Zobacz także: Jak wybrać najlepszy brodzik?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA

    Specjalne zasady kontroli tzw. obiektów wielkopowierzchniowych w prawie budowlanym

    Magazyny, hale sportowe, fabryczne, targowe, obiekty sportowe, galerie handlowe, czy nawet duże sklepy określa się w żargonie budowlanym jako tzw. obiekty (budowlane) wielkopowierzchniowe. Jako, że z tych budynków korzysta wiele osób jednocześnie, to przepisy budowlane nakładają na właścicieli i zarządców tych obiektów częstsze obowiązki kontrolne. Chodzi o regularne sprawdzanie stanu technicznego tych obiektów i instalacji w nich zamontowanych, tak by ich użytkowanie było bezpieczne dla ludzi.

    Wakacje kredytowe 2024. Tylko gdy rata kredytu mieszkaniowego przekracza 40 proc. średniego miesięcznego dochodu? [Projekt]

    Posłowie Polski 2050 - Trzeciej Drogi wnieśli 28 listopada 2023 r. do Sejmu projekt ustawy dotyczący wakacji kredytowych w 2024 roku. W myśl tego projektu w przyszłym roku wakacje kredytowe miałyby przysługiwać, jeżeli wydatki kredytobiorcy związane z obsługą miesięcznych rat kredytu mieszkaniowego przekraczają 40 proc. średniego miesięcznego dochodu.

    REKLAMA