REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Suszarka Fot. Fotolia
Suszarka Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wybór odpowiedniej suszarki nie jest łatwy, jednak w tym przypadku najważniejsze są nasze potrzeby. Należy zwrócić również uwagę na jej moc, budowę oraz dodatkowe funkcje. Przeczytaj, jaka suszarka będzie dla Ciebie odpowiednia.

Rodzaje suszarek

Wśród suszarek do włosów wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje: suszarki domowe, turystyczne oraz profesjonalne. Najnowsze modele suszarek domowych budową i funkcjami przypominają te profesjonalne modele. Posiadają różnego rodzaju nakładki oraz końcówki pozwalające na dowolne modelowanie włosów. Suszarki domowe oraz profesjonalne mają kabel o długości około 3 m, co pozwala na swobodne korzystanie. Modele turystyczne są mniejsze i poręczniejsze, mają składaną rączkę i dobrze sprawdzają się podczas wyjazdów, kiedy wszystkie podręczne rzeczy musimy spakować do jednej torby.

REKLAMA

Moc suszarki do włosów

Przy wyborze odpowiedniej suszarki warto zwrócić uwagę na jej moc. Suszarki turystyczne mają silniki o mocy od 1000 W do 1300 W. Podczas gdy inne modele mają moc około 2300 W. Dla włosów krótkich i delikatnych odpowiednia będzie suszarka o mocy 1000 W– 1400 W. Natomiast dla gęstych, kręconych albo długich polecana jest suszarka o mocy od 1600 W. Odpowiednio dobrana suszarka ma wpływ na dobrą kondycję włosów. Dodatkowo możemy zastanowić się nad wyborem suszarki z regulowaną prędkością nadmuchu oraz z funkcją turbo, która pozwala na szybkie przełączenie urządzenia do najwyższej prędkości suszenia.

Zobacz także: Jak wybrać pralkę?

Siła nawiewu suszarki oraz regulacja temperatury

Zazwyczaj suszarki wyposażone są w kilkustopniowy regulator siły nawiewu. Ma on od 2 do 4 poziomów. Jest to przydatne w czasie podsuszania, modelowania oraz stylizowania włosów. Niektóre modele suszarek do włosów mają również regulację temperatury. Dzięki temu możemy dostosować ciepło suszarki do typu naszych włosów i obniżyć zagrożenie ich zniszczenia podczas suszenia. Znajdziemy też suszarki posiadające funkcję ustawienia temperatury optymalnej, a za taką uważa się ok. 55–59oC.

Zobacz także: Wybieramy kabinę prysznicową

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Budowa suszarek do włosów

Osoby mające krótkie i kruche włosy powinny zastanowić się nad kupnem suszarki z powłoką turmalinową, która zapobiega elektryzowaniu się włosów podczas suszenia. Natomiast wysoką jakością charakteryzują się suszarki z powłoką ceramiczną, która równomiernie rozkłada temperaturę i zmniejsza uszkodzenia włosów. Dodatkowo suszarki są wyposażone w filtry ochronne zapobiegające dostawaniu się do środka suszarki włosów i kurzu. Warto też przemyśleć wybór długości kabla. W dużych łazienkach, w których lustro jest daleko od kontaktu warto używać suszarek z kablem o długości około 2–3 m.

Zobacz także: Bateria samodzielnie napełniająca wannę

Dodatkowe funkcje

W celu lepszego dbania o włosy można również zastanowić się nad wyborem różnego rodzaju nakładek i końcówek do suszarki. Jest też koncentrator, dzięki któremu strumień ciepłego powietrza możemy skierować na jedno pasmo włosów. Jeśli zależy nam na wizualnym zwiększeniu objętości włosów to wybierzmy suszarkę z dyfuzorem, unosi on włosy u nasady. Natomiast gdy mamy kręcone włosy, od czasu do czasu chcemy zmienić je na proste to poszukajmy suszarki, która ma dodatkowo nakładki prostujące działające na zasadzie prostownicy do włosów. W najnowszych modelach suszarek do włosów występuje funkcja regulacji zakresów temperatury, dzięki której możemy wysuszyć mokre włosy gorącym powietrzem, a następnie ułożyć je używając w tym celu niższego zakresu temperatury. Sprawdzi się to zwłaszcza podczas suszenia włosów dzieci.

Suszarki posiadają wiele funkcji, dlatego warto się z nimi zapoznać i dobrać odpowiednią do naszego typu włosów.

Zobacz także: Jak wybrać najlepszy brodzik?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA