REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wielkanocne dekoracje i pomysły – wprowadzamy atmosferę świąt

Anna Dzhabagina
Wielkanocny stół. Fot. dekoria.pl
Wielkanocny stół. Fot. dekoria.pl
dekoria.pl

REKLAMA

REKLAMA

Wielkanocne dekoracje są ważnym elementem świąt. Jak w niebanalny sposób ozdobić mieszkanie na Wielkanoc? Kupić gotowe ozdoby czy zrobić dekoracje za pomocą papier-mâché? Z jakich kwiatów ułożyć wielkanocne bukiety? Radzimy, jak uzyskać wielkanocny klimat w naszych domach.

Bukiety z wiosennych kwiatów

Wielkanocne dekoracje tradycyjnie są związane z wiosną. Nieodłączną wiosenną dekoracją w naszych domach są bukiety ze świeżych kwiatów, dlatego też nie może ich zabraknąć w okresie świąt Wielkanocnych. Bukiety kwiatowe doskonale ożywią wystrój każdego wnętrza i niezależnie od jego stylu będą niezastąpioną ozdobą. Duży wybór kolorystki kwiatów pozwoli nam na ułożenie niepowtarzalnych kompozycji zgodnie z naszymi upodobaniami. Bukiety wielkanocne układamy z wiosennych kwiatów. Sięgamy więc po żonkile, hiacynty, narcyzy, forsycje, tulipany. Do bukietu dodajemy splecione gałązki bukszpanu. Do przyozdobienia bukietu wielkanocnego możemy też użyć piórek czy wydmuszek. Należy jednak pamiętać, że wiosenne kwiaty są ozdobą samą w sobie, nie warto więc przesadzać z dekoracjami bukietu.

REKLAMA

Zobacz także: Wielkanocne aranżacje stołu: GALERIA

Doniczki i wazony

O ile do wiosennych bukietów dobieramy proste wazony, które pozwalają na wyeksponowanie ich niepowtarzalnego uroku, o tyle śmiało możemy poeksperymentować z odświeżeniem wyglądu naszych doniczek. Możemy pomyśleć o wyborze świątecznych osłon na donice (bardzo popularne są osłonki w kształcie jajka), czasami jednak wystarczy dodać jakiś drobiazg. Żeby odświeżyć wygląd doniczki wystarczy przyozdobić ją szeroką wstążką w odpowiednio dobranym kolorze. Ziemię w doniczce możemy udekorować mchem, a pod roślinkę podrzucić wydmuszkę bądź wielkanocną figurkę.

Zobacz także:  Stroiki wielkanocne: GALERIA

Obrusy, zasłony, narzuty na krzesła i fotele

Świątecznego charakteru naszym wnętrzom dodadzą firanki oraz dobrane do nich obrusy i narzuty na meble. Niezastąpione w tym okresie są pastelowe barwy. Jednak w przypadku, gdy nasze wnętrza utrzymane są w jasnych kolorach, warto pomyśleć o tkaninach, które będą wyróżniały się na ich tle. Możemy wzmocnić efekt naszej świątecznej aranżacji dobierając tkaniny o podobnych fakturach. Uważajmy jednak, by nie popaść w monotonię czy kiczowatość. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć wyjątkowy wielkanocny klimat.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pomysły na ozdoby

Gdy znudzą się nam gotowe stroiki czy kupione figurki możemy spróbować zrobić własne wielkanocne dekoracje. Niezwykle ciekawą i prostą techniką, która może być dla nas pomocna w przygotowywaniu ozdób na Wielkanoc jest papier-mâché. Za pomocą masy papier-mâché i zwykłego balonu możemy wykonać duże pisanki, półmiski czy nawet wazony w kształcie skorupki jajka. Własnoręczne wykonanie i pomalowanie takiej ozdoby gwarantuje nam jej niepowtarzalność i urok.

Zobacz także: Papier-mâché

Wielkanocne aromaty w mieszkaniu

Aromat świąt Wielkanocnych niezmiennie kojarzy nam się z zapachem przygotowywanych potraw i wypieków unoszącym się w domu. Mieszają się one z zapachem wiosennych kwiatów zdobiących wnętrza, tworząc wielkanocną atmosferę. Dodatkowo możemy je podkreślić zasadzając niezwykle popularną i aromatyczną rzeżuchę, która umieszczona w odpowiednich doniczkach, osłonkach czy spodkach może stanowić wyjątkowy element dekoracyjny. Chcąc dodatkowo urozmaicić zapachy unoszące się w naszych wnętrzach, możemy sięgnąć po potpourri – aromatyczne mieszanki suszonych ziół i kwiatów. Zakupiony susz kwiatowy możemy dobrać kolorystycznie do naszych wielkanocnych aranżacji. Popularne są gotowe zapachowe stroiki z dodatkami potpourri, które w niebanalny sposób podkreślą wielkanocny nastrój w naszym domu.

Zobacz także: Potpourri

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA