REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

5 pomysłów na domową biblioteczkę

Biblioteczka. Fot. Art De Vivre
Biblioteczka. Fot. Art De Vivre
Art De Vivre
Art De Vivre

REKLAMA

REKLAMA

Problem ze znalezieniem miejsca na książki istnieje w wielu domach. Pojawia się pytanie, w jaki sposób zorganizować domowa biblioteczkę? W zależności od potrzeb domowników i charakteru wnętrza może być to biblioteczka klasyczna lub nowoczesny regał, ale nie tylko. W jaki sposób możemy zaaranżować domową biblioteczkę?

Domowa biblioteczka to nie tylko miejsce na książki. Stawiamy na niej także dekoracyjne bibeloty. Najefektowniej prezentują się pomysłowe półki i meble, które często same stają się bardzo ciekawą ozdobą wnętrza.

REKLAMA

Klasyczna biblioteczka

Klasyczna, oszklona biblioteczka idealnie pasuje do stylowego gabinetu. Klasyczna biblioteczka to doskonałe miejsce na białe kruki oraz klasyczne dzieła w pięknych, często skórzanych oprawach. Dodatkowego uroku doda biblioteczce oświetlenie umieszczone wewnątrz.

Zobacz także: Miejsce na książki w gabinecie

Proste, drewniane półki

Proste, drewniane półki najlepiej wyglądają w nowoczesnym pokoju wypoczynkowym. Półki w kolorze czarnym lub z naturalnego drewna będą pasowały do wszystkich barw we wnętrzu. Uniwersalnym miejscem na książki może być także lekka, drewniana konstrukcja z otwartymi półkami. Ten pomysł spodoba się osobom, które nie chcą zasłaniać całej ściany i zależy im na tym, aby pokój był przestronny.

Półki szklane

Półki szklane często umieszczane są w ściennych wnękach. Na tych półkach znajdzie się miejsce dla lekkich książek oraz pasujących do wnętrza ozdób. Szklane półki idealnie sprawdzają się w nowoczesnych, surowych wnętrzach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Mebel w stylu śródziemnomorskim

Wąski, drewniany regał, pokryty pastelową bejcą wyglądem przypominający grecką kolumnę  będzie zarówno praktycznym meblem, jak i elegancką dekoracją, zwłaszcza jeśli postawimy go w dobrze oświetlonym miejscu, do którego dociera światło słoneczne.

Ściana z książek

Książki możemy poukładać od podłogi aż po sufit na prostym regale wykonanym na zamówienie. Taki mebel idealnie wtopi się w pomieszczenie i pomieści naprawdę pokaźny księgozbiór. Szczególnie efektownie wyglądają ściany z książek okalające okno lub te zaaranżowane na poddaszu.

Zobacz także: Półki i regały: inspiracje

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

REKLAMA

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

To już pewne, będzie wyższa premia za oszczędzanie na koncie mieszkaniowym, ile wyniesie

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

REKLAMA