REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Romantyczna kolacja na walentynki

Anna Olga Chmielewska
Architekt wnętrz HolArt Studio

REKLAMA

REKLAMA

Walentynki, czyli zbliżające się święto zakochanych, są pretekstem do organizowania romantycznych kolacji i kameralnych spotkań. Szukamy pomysłów na wyczarowanie niezwykłego walentynkowego nastroju w internetowych serwisach. Ja w tym roku postanowiłam wymyślić klimaty mniej dosłowne.

Romantyczna kolacja nie musi przebiegać w cukierkowej atmosferze. Dlatego właśnie zrezygnowałam z czerwonych serc,  baloników i tulipanów, nieco kiczowatego blichtru i postawiłam na subtelność.

REKLAMA

Oto kila podpowiedzi jak przygotować dekoracje stołu na kolację-niespodziankę dla ukochanej osoby w sposób mniej dosłowny a bardzo romantyczny.

Zobacz także: Akcesoria walentynkowe: GALERIA

Czerwony został zastąpiony bielą, która jest wspaniałym tłem dla romantycznych dekoracji. Biel jest kolorem zimy, a walentynki to jednak zimowe święto. Biel uzupełniłam pastelowymi, delikatnymi kolorami.

Zamiast tradycyjnego obrusu wybrałam kilka tkanin, surowe białe lniane płótno, koronki, przejrzysty woal z delikatnym różowym deseniem.

Wybrane przeze mnie elementy nakryć stołowych nie pochodzą z jednego kompletu, zestawiłam różne kolory i desenie. Zauroczyły mnie groszki, drobne motywy różyczek, paseczki w odcieniach bladego błękitu, beżu, jasnego różu.

Zasadą moich dekoracji jest różnorodność, postanowiłam połączyć różne formy poszczególnych elementów. W kontraście do groszków i koronek wybrałam proste geometryczne kształty talerzy, kieliszki natomiast są bardziej dekoracyjne z piaskowanym wzorem, zamiast filiżanek porcelanowe wzorzyste kubeczki.

Zamiast bukietu czerwonych kwiatów na stole położyłam pomalowaną na biało gałązkę, do której poprzyczepiałam małe ptaszki.

REKLAMA

Do kieliszków i wokół talerzy rozłożyłam własnoręcznie wykonane tkaninowe kotyliony z wyszytymi słowami popularnej wyliczanki „kocha, lubi, szanuje...” Takie elementy mogą być sposobem na rozpoczęcie, nie zawsze łatwej, rozmowy o uczuciach.

Dodałam też  kilka subtelnych elementów podkreślających czułość z jaką odnosimy się do ukochanej osoby, woreczki do herbaty ozdobiłam małymi serduszkami, wysypane cukrem pudrem serduszka pojawiają się na kruchych własnoręcznie upieczonych ciasteczkach.

Zamiast świec girlanda z drobnych lampek upięta w kształcie serca na ścianie nad stołem.

Taka dekoracja to pomysł nie tylko na walentynki. Myślę, że warto częściej tak celebrować wspólne spotkania, unikając dosłowności i szukając przyjemności w subtelnych niuansach.

Zobacz także: Ozdoby walentynkowego stołu: GALERIA

Światełka walentynkowe. Fot. Hol Art Studio
Hol Art Studio
Nietypowa aranżacja walentynkowej kolacji. Fot. Hol Art Studio
Hol Art Studio
Kotylion na walentynki. Fot. Hol Art Studio
Hol Art Studio
Własnoręcznie wykonane kotyliony walentynkowe. Fot. Hol Art Studio
Hol Art Studio
Subtelne dekoracje-serca na walentynki. Fot. Hol Art Studio
Hol Art Studio
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA