REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowoczesna meblościanka

Materiały prasowe
Nowoczesna meblościanka. Fot. BEDS
Nowoczesna meblościanka. Fot. BEDS
BEDS

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesna meblościanka może być jednocześnie funkcjonalna i estetyczna. W świadomości społecznej pokutuje przekonanie o przytłaczającym wyglądzie meblościanki. Nowoczesna wersja meblościanki może odmienić jej stereotypowe postrzeganie.

Nowoczesne meblościanki pojawiają się również w minimalistycznych, surowych wnętrzach. Dziś upiorne obrazy meblościanek z minionych dekad wypiera wysublimowana elegancja i minimalistyczny design. Wspomnienie z przeszłości zainspirowało projektantów marki Beds.pl, którzy podjęli wyzwanie – odczarowali meblościankę i zamienili jej wady w zalety.

REKLAMA

Zobacz także: Funkcjonalny zestaw wypoczynkowy

REKLAMA

Przyjrzyjmy się z bliska meblościance i sposobie jej funkcjonowania w powszechnej świadomości. Jakie są główne zarzuty i obawy wobec tego niefortunnego, okrytego złą sławą mebla? Jednym tchem można wymienić: duży, ciężki, zabierający przestrzeń i zmniejszający optycznie każde pomieszczenie, w jakim się go ustawi. Po dziś dzień, w niektórych mieszkaniach pokutują ustawione pod ścianą kombinacje regałów, szaf i przeszklonych półek z obowiązkowym barkiem w środku. Wszystko ujednolicone, produkowane masowo i utrzymane w duchu socrealistycznej użyteczności, okraszone masą bibelotów. Ten element wyposażenia mieszkania nie bez powodu nazywa się meblościanką.

W zamyśle projektantów kilka segmentów meblowych połączonych ściankami bocznymi będzie w stanie zagospodarować całą przestrzeń ściany i w ten sposób zaoszczędzić miejsce w niedużych pokojach w blokach. Meblościanka z założenia jest modułowa – każdy segment może składać się z kilku pięter: szuflad, półek bądź szafek, które można ustawiać w różnych konfiguracjach. Segmenty i piętra można tasować i przestawiać tak, by jak najpełniej odpowiadały naszym potrzebom. Potencjał całej tej różnorodności i multifunkcjonalności zbitej w jeden mebel został dostrzeżony przez projektantów marki Beds.pl, którzy postanowili wykorzystać jej największą zaletę – segmentowość, modułowość i łatwość, z jaką daje się tworzyć rozwiązania dla każdego rodzaju przestrzeni. Dodatkowo odświeżyli wizerunek mebla i dodali mu niezbędnej lekkości poprzez rozdzielenie poszczególnych części i nadanie im autonomicznej formy.

Jaki jest zatem przepis na nowoczesną meblościankę? Zostawiamy solidną podstawę, która może się okazać nieoceniona, jeśli chodzi o ustawianie na niej ciężkich rzeczy. Część szaf wieszamy na ścianie, półki i regały śmiało przestawiamy tak, by utworzyły zrównoważoną kompozycję.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki odpowiedniej aranżacji, odrobinie fantazji i nowoczesnym rozwiązaniom możemy oswoić meblościankę, mieć funkcjonalny mebel i raz na zawsze „wykurzyć” popeerelowskie widma straszące w naszych wnętrzach.

Źródło: BEDS

Zobacz także: Kanapa z funkcją spania

Lekka meblościanka. Fot. BEDS
BEDS
Element nowoczesnej meblościanki. Fot. BEDS
BEDS
Jasna meblościanka. Fot. BEDS
BEDS
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

REKLAMA

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA