REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Nowoczesna meblościanka

Materiały prasowe
Nowoczesna meblościanka. Fot. BEDS
Nowoczesna meblościanka. Fot. BEDS
BEDS

REKLAMA

REKLAMA

Nowoczesna meblościanka może być jednocześnie funkcjonalna i estetyczna. W świadomości społecznej pokutuje przekonanie o przytłaczającym wyglądzie meblościanki. Nowoczesna wersja meblościanki może odmienić jej stereotypowe postrzeganie.

Nowoczesne meblościanki pojawiają się również w minimalistycznych, surowych wnętrzach. Dziś upiorne obrazy meblościanek z minionych dekad wypiera wysublimowana elegancja i minimalistyczny design. Wspomnienie z przeszłości zainspirowało projektantów marki Beds.pl, którzy podjęli wyzwanie – odczarowali meblościankę i zamienili jej wady w zalety.

REKLAMA

Zobacz także: Funkcjonalny zestaw wypoczynkowy

REKLAMA

Przyjrzyjmy się z bliska meblościance i sposobie jej funkcjonowania w powszechnej świadomości. Jakie są główne zarzuty i obawy wobec tego niefortunnego, okrytego złą sławą mebla? Jednym tchem można wymienić: duży, ciężki, zabierający przestrzeń i zmniejszający optycznie każde pomieszczenie, w jakim się go ustawi. Po dziś dzień, w niektórych mieszkaniach pokutują ustawione pod ścianą kombinacje regałów, szaf i przeszklonych półek z obowiązkowym barkiem w środku. Wszystko ujednolicone, produkowane masowo i utrzymane w duchu socrealistycznej użyteczności, okraszone masą bibelotów. Ten element wyposażenia mieszkania nie bez powodu nazywa się meblościanką.

W zamyśle projektantów kilka segmentów meblowych połączonych ściankami bocznymi będzie w stanie zagospodarować całą przestrzeń ściany i w ten sposób zaoszczędzić miejsce w niedużych pokojach w blokach. Meblościanka z założenia jest modułowa – każdy segment może składać się z kilku pięter: szuflad, półek bądź szafek, które można ustawiać w różnych konfiguracjach. Segmenty i piętra można tasować i przestawiać tak, by jak najpełniej odpowiadały naszym potrzebom. Potencjał całej tej różnorodności i multifunkcjonalności zbitej w jeden mebel został dostrzeżony przez projektantów marki Beds.pl, którzy postanowili wykorzystać jej największą zaletę – segmentowość, modułowość i łatwość, z jaką daje się tworzyć rozwiązania dla każdego rodzaju przestrzeni. Dodatkowo odświeżyli wizerunek mebla i dodali mu niezbędnej lekkości poprzez rozdzielenie poszczególnych części i nadanie im autonomicznej formy.

Jaki jest zatem przepis na nowoczesną meblościankę? Zostawiamy solidną podstawę, która może się okazać nieoceniona, jeśli chodzi o ustawianie na niej ciężkich rzeczy. Część szaf wieszamy na ścianie, półki i regały śmiało przestawiamy tak, by utworzyły zrównoważoną kompozycję.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dzięki odpowiedniej aranżacji, odrobinie fantazji i nowoczesnym rozwiązaniom możemy oswoić meblościankę, mieć funkcjonalny mebel i raz na zawsze „wykurzyć” popeerelowskie widma straszące w naszych wnętrzach.

Źródło: BEDS

Zobacz także: Kanapa z funkcją spania

Lekka meblościanka. Fot. BEDS
BEDS
Element nowoczesnej meblościanki. Fot. BEDS
BEDS
Jasna meblościanka. Fot. BEDS
BEDS
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

Ceny mieszkań w marcu 2025 r. w największych miastach w Polsce [rynek wtórny]. W których dzielnicach jest taniej, a w których drożej?

Ile kosztują mieszkania używane (tzw. rynek wtórny) w marcu 2025 r. w największych miastach Polski? W których dzielnicach tych miast jest taniej, a w których drożej? Przedstawiamy raport przygotowany przez ekspertów Rankomat.pl i Rentier.io, który obejmuje dzielnice Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Poznania, Katowic, Gdańska i Gdyni. Aktualne stawki to mediany cen ofertowych i dotyczą okresu między grudniem 2024 a lutym 2025 roku. Ceny te zostały zestawione z okresem poprzednim listopad 2024 - styczeń 2025 roku.

REKLAMA

Pilne: rząd zdecydował teraz oszczędzanie na Koncie Mieszkaniowym łatwiejsze i z wyższym oprocentowaniem

We wtorek 18.03.2025 r. rząd zdecydował o korzystniejszych niż do tej pory formach wspierania osób kupujących pierwsze mieszkanie. Pakiet korzystnych z mian dotyczy między innymi oszczędzania na Koncie Mieszkaniowym, które jest wstępem do kolejne wsparcia przy zakupie mieszkania.

Takich okazji długo nie będzie: jeśli kupować mieszkanie, to właśnie teraz, na rynku wtórnym

Coraz więcej okazji na kupno mieszkania do niższej niż rynkowa cenie. Ale tylko na rynku wtórnym i właśnie teraz. Czas na okazje szybko się skończy, a ceny używanych mieszkań znów dorównają tym u deweloperów.

REKLAMA