REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Walentynkowe serce – krok po kroku

Iwona Szadkowska
Walentynkowe serca.
Walentynkowe serca.
Claire's/mat.prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Walentynkowe serce wykonane za pomocą techniki decoupage to oryginalny pomysł na udekorowanie wnętrza. Przezroczystą zawieszkę w kształcie serca możemy podarować ukochanej osobie lub ozdobić nią sypialnię lub salon. Walentynkowy akcent będzie tym bardziej wartościowy, gdy wykonamy go samodzielnie.

Potrzebne materiały

Do stworzenia wyjątkowej dekoracji będzie nam potrzebne: serce z pleksi, obrazek na papierze ryżowym (stworzy główny element wewnątrz zawieszki), klej do decoupage, farba akrylowa do tła, syntetyczny pędzel do kleju (płaski), gąbeczka do tapowania, wstążka z satyny, klej, wstążka do zawieszenia oraz nożyczki.

REKLAMA

Kolor tła powinien być biały lub kremowy, gdyż klej do decoupage jest w jasnym kolorze. Nakładany jako pierwszy będzie z zewnątrz doskonale widoczny.

Zobacz także: Anielskie dodatki do salonu

Krok pierwszy – wybór motywu

REKLAMA

Serce jest powierzchnią wypukłą, dlatego należy starannie wybrać motyw. Poleca się, przynajmniej na początek, zdecydować się na mniejszy obrazek. Łatwiej nałożyć na niego warstwę kleju. Motyw powinien znajdować się na serwetce lub na papierze ryżowym.

Zanim zabierzemy się za klejenie, najpierw przyłóżmy motyw i sprawdźmy jak będzie się prezentował po drugiej stronie serduszka. Po obu stronach serduszka mogą być dwa identyczne motywy lub różne – mniejsze lub większe. Wybór zależy tylko od nas.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Z okazji walentynek motywem przewodnim mogą być serduszka lub jedno wielkie serce. Jednak nie jest to reguła. Możemy również zdecydować się na kolorowe kwiaty, gwiazdki, księżyc lub zwierzątka.

Zobacz także: Jak zrobić łańcuch walentynkowy?

Krok drugi – dopasowanie motywu

Wybrany motyw wydzieramy z serwetki lub z papieru ryżowego. Starannie dopasowujemy do serduszka z pleksi. Żadna część obrazka nie powinna wystawać. Jeżeli w którymś miejscu dekoracji jest za dużo, należy raz jeszcze ją ponadrywać.

Dopasowanie motywu do wypukłej czy wklęsłej powierzchni nie jest proste. Nie spieszmy się. Zróbmy to wolniej, ale dokładniej.

Krok trzeci – przyklejanie

Przykładamy motyw od wewnętrznej strony serduszka nadrukiem do zewnątrz. Pamiętajmy o tym, że motyw ma być widoczny po zamknięciu serduszka.

Korzystając z miękkiego i płaskiego pędzelka, pokrywamy motyw klejem do decoupage. Wykonujemy dokładne, wolne ruchy. Zaczynamy od środka motywu i ciągniemy pędzelek ku brzegom. Dzięki temu pod obrazkiem nie pozostaną bąbelki powietrza. Motyw będzie idealnie gładki. Klejem pokrywamy całą wewnętrzną powierzchnię serduszka.

Klej do decoupage jest również podkładem, który wzmacnia przyczepność nakładanej później farby.

W ten sam sposób naklejamy motyw po drugiej stronie serduszka. Czekamy do całkowitego wyschnięcia obu połówek. Najlepiej jeśli pozostawi się je na resztę dnia albo na noc.

Krok czwarty – nakładanie farby

Upewnijmy się, że klej całkowicie wysechł. Dopiero wówczas możemy nałożyć farbę na gąbeczkę do tapowania. Jest to gąbeczka na drewnianym patyczku, jak pędzelek. Możemy również sami wykonać coś podobnego, krojąc zwykłą gąbkę na małe kawałki.

Farbę nakładamy wykonując ruch góra i dół. Malując na boki pozostawimy smugi. Po wyschnięciu nakładamy drugą warstwę na obie połówki i znów czekamy.

Zobacz także: Elementy japońskie w salonie

Krok piąty – dekoracje

Farba musi być całkowicie sucha. Dopiero wówczas możemy zamknąć obie połówki serduszka. Wąską wstążeczkę na zakamuflowanie łączeń, docinamy z zapasem około 1 cm. Końce wstążeczki lekko nacinamy, aby objęły szerszą część przy zawieszce. Nakładamy klej i dokładnie przyklejamy wstążeczkę. Mało efektowne miejsce łączenia możemy ukryć pod kokardką lub pod piórkiem.

Na koniec przewlekamy grubszą wstążeczkę do zawieszenia i gotowe. Oryginalna i własnoręczna dekoracja na walentynki.

Zobacz także: Jaką rolę w aranżacji wnętrz pełnią dodatki i gadżety?

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

REKLAMA

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

REKLAMA

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

REKLAMA