REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Walentynkowe serce – krok po kroku

Iwona Szadkowska
Walentynkowe serca.
Walentynkowe serca.
Claire's/mat.prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Walentynkowe serce wykonane za pomocą techniki decoupage to oryginalny pomysł na udekorowanie wnętrza. Przezroczystą zawieszkę w kształcie serca możemy podarować ukochanej osobie lub ozdobić nią sypialnię lub salon. Walentynkowy akcent będzie tym bardziej wartościowy, gdy wykonamy go samodzielnie.

Potrzebne materiały

Do stworzenia wyjątkowej dekoracji będzie nam potrzebne: serce z pleksi, obrazek na papierze ryżowym (stworzy główny element wewnątrz zawieszki), klej do decoupage, farba akrylowa do tła, syntetyczny pędzel do kleju (płaski), gąbeczka do tapowania, wstążka z satyny, klej, wstążka do zawieszenia oraz nożyczki.

REKLAMA

Kolor tła powinien być biały lub kremowy, gdyż klej do decoupage jest w jasnym kolorze. Nakładany jako pierwszy będzie z zewnątrz doskonale widoczny.

Zobacz także: Anielskie dodatki do salonu

Krok pierwszy – wybór motywu

REKLAMA

Serce jest powierzchnią wypukłą, dlatego należy starannie wybrać motyw. Poleca się, przynajmniej na początek, zdecydować się na mniejszy obrazek. Łatwiej nałożyć na niego warstwę kleju. Motyw powinien znajdować się na serwetce lub na papierze ryżowym.

Zanim zabierzemy się za klejenie, najpierw przyłóżmy motyw i sprawdźmy jak będzie się prezentował po drugiej stronie serduszka. Po obu stronach serduszka mogą być dwa identyczne motywy lub różne – mniejsze lub większe. Wybór zależy tylko od nas.

Z okazji walentynek motywem przewodnim mogą być serduszka lub jedno wielkie serce. Jednak nie jest to reguła. Możemy również zdecydować się na kolorowe kwiaty, gwiazdki, księżyc lub zwierzątka.

Zobacz także: Jak zrobić łańcuch walentynkowy?

Krok drugi – dopasowanie motywu

Wybrany motyw wydzieramy z serwetki lub z papieru ryżowego. Starannie dopasowujemy do serduszka z pleksi. Żadna część obrazka nie powinna wystawać. Jeżeli w którymś miejscu dekoracji jest za dużo, należy raz jeszcze ją ponadrywać.

Dopasowanie motywu do wypukłej czy wklęsłej powierzchni nie jest proste. Nie spieszmy się. Zróbmy to wolniej, ale dokładniej.

Krok trzeci – przyklejanie

Przykładamy motyw od wewnętrznej strony serduszka nadrukiem do zewnątrz. Pamiętajmy o tym, że motyw ma być widoczny po zamknięciu serduszka.

Korzystając z miękkiego i płaskiego pędzelka, pokrywamy motyw klejem do decoupage. Wykonujemy dokładne, wolne ruchy. Zaczynamy od środka motywu i ciągniemy pędzelek ku brzegom. Dzięki temu pod obrazkiem nie pozostaną bąbelki powietrza. Motyw będzie idealnie gładki. Klejem pokrywamy całą wewnętrzną powierzchnię serduszka.

Klej do decoupage jest również podkładem, który wzmacnia przyczepność nakładanej później farby.

W ten sam sposób naklejamy motyw po drugiej stronie serduszka. Czekamy do całkowitego wyschnięcia obu połówek. Najlepiej jeśli pozostawi się je na resztę dnia albo na noc.

Krok czwarty – nakładanie farby

Upewnijmy się, że klej całkowicie wysechł. Dopiero wówczas możemy nałożyć farbę na gąbeczkę do tapowania. Jest to gąbeczka na drewnianym patyczku, jak pędzelek. Możemy również sami wykonać coś podobnego, krojąc zwykłą gąbkę na małe kawałki.

Farbę nakładamy wykonując ruch góra i dół. Malując na boki pozostawimy smugi. Po wyschnięciu nakładamy drugą warstwę na obie połówki i znów czekamy.

Zobacz także: Elementy japońskie w salonie

Krok piąty – dekoracje

Farba musi być całkowicie sucha. Dopiero wówczas możemy zamknąć obie połówki serduszka. Wąską wstążeczkę na zakamuflowanie łączeń, docinamy z zapasem około 1 cm. Końce wstążeczki lekko nacinamy, aby objęły szerszą część przy zawieszce. Nakładamy klej i dokładnie przyklejamy wstążeczkę. Mało efektowne miejsce łączenia możemy ukryć pod kokardką lub pod piórkiem.

Na koniec przewlekamy grubszą wstążeczkę do zawieszenia i gotowe. Oryginalna i własnoręczna dekoracja na walentynki.

Zobacz także: Jaką rolę w aranżacji wnętrz pełnią dodatki i gadżety?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Wody opadowe to nie problem tylko cenny zasób. Jak zagospodarować je w mieście?

    W obliczu zmian klimatycznych, również Europa staje się coraz bardziej narażona na anomalie pogodowe, takie jak długotrwałe okresy bez opadów lub nawalne deszcze. Te zjawiska wpływają na to jak projektowane są nowe budynki i infrastruktura, a także w jaki sposób modernizowane są istniejące obiekty. Jednym z kluczowych aspektów walki ze zmianami jest odpowiednie zagospodarowanie wód opadowych. Zamiast traktować je jako problem, pora spojrzeć na nie jako na cenny zasób, którego mądre wykorzystanie, uchroni nas przed zagrożeniami wynikającymi ze zmian klimatycznych.

    Dofinansowanie wymiany dachów z azbestu. Nabór wniosków od 15 grudnia 2023 r.

    Od 15 grudnia 2023 r. do 12 stycznia 2024 r. będzie można ubiegać się o wsparcie na wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. Jest to drugi nabór wniosków o taką pomoc finansową realizowany w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

    Czy prawo zmusi rynek do większego nacisku na budynki pasywne?

    Potrzeba termomodernizacji budynków jest faktem, a energooszczędność jest jednym z najważniejszych wyzwań na rynku nieruchomości. Regulacje unijne mają w tym swój duży udział. Jaki jest planowany koszt termomodernizacji w Europie, i kto za to zapłaci? 

    Dłużej niż w Belgii, ale krócej niż na Słowacji. Ile pracujemy na zakup mieszkania?

    Ośmiokrotność rocznych zarobków brutto - tyle musi poświęcić przeciętny Kowalski, by kupić własne lokum. Według raportu Deloitte wynik ten plasuje nas pośrodku europejskiej stawki. Ile na mieszkanie pracuje się w innych krajach? Jakie są tam ceny nieruchomości?

    REKLAMA

    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    REKLAMA