REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Stare żeliwne kaloryfery pomalowane na biało często szpecą wnętrze. Najprostszym rozwiązaniem jest przemalowanie. Nieco trudniejsze, ale z całą pewnością bardziej efektowne jest obudowanie. Zakryjemy w ten sposób niezbyt atrakcyjny element, a przy okazji zyskamy dodatkową półkę na drobiazgi.

Jeśli mamy w mieszkaniu nieładny, stary kaloryfer, warto rozważyć ukrycie go za osłonami skonstruowanymi specjalnie w tym celu. Wykonując taką dekorację musimy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Przede wszystkim musimy zapewnić sobie dostęp do termoregulatora. Kolejna równie ważna sprawa to właściwa cyrkulacja powietrza wokół kaloryfera.

REKLAMA

Do skonstruowania osłony na kaloryfer możemy wykorzystać blachę rozmiarami zbliżoną do grzejnika. Przytwierdzamy ją do ściany za pomocą żelaznych stelaży. Taka obudowa zimą będzie namiastką pieca. Możemy dodatkowo zwiększyć jej walory estetyczne stosując dodatki z barwionego szkła.

Zobacz także: Designerskie grzejniki dekoracyjne

Pomysł na kolorową i mniej masywną ozdobę to barwne koraliki nawleczone na sznurek. Sznurki przymocowujemy do listewek, te zaś przybijamy do drewnianej półki nad kaloryferem.

Jeżeli mamy wnętrze bogate w przedmioty drewniane bądź imitujące drewno, możemy obudowę kaloryfera wykonać z drewnianych listewek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na drewnianą obudowę najlepiej nadaje się drewno bukowe, dębowe, a także jesionowe. Sosna i świerk mogą się z czasem odkształcić, dlatego nie powinny być blisko źródła ciepła.. Listewki możemy pozostawić w stanie surowym albo pomalować je dowolnym kolorem. Nawet jeśli będzie to kolor biały, taka obudowa będzie prezentowała się o wiele lepiej niż masywny, żeliwny kaloryfer. Jeśli nie czujemy się na siłach, aby wykonać drewnianą obudowę kaloryfera, możemy skorzystać z pomocy stolarza. Nie będzie nas to wiele kosztowało, a osiągnięty efekt nam to wynagrodzi. Gotową obudowę możemy samodzielnie ozdobić wedle uznania.

Zobacz także: Czy grzejniki mogą pełnić również funkcję dekoracyjną?

Osoby pozbawione talentu do majsterkowania mogą okleić żeberka dostępną w każdym sklepie papierniczym folią samoprzylepną tak, aby wzór końcowy współgrał z jakimś elementem wystroju, np. z zawieszoną zasłonką.

Kaloryfer w kolorach tęczy.
Trzykolorowy kaloryfer.
Fotolia
Czerwony kaloryfer.
Fotolia
Niebieski kaloryfer.
Fotolia
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

REKLAMA

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

REKLAMA

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

REKLAMA