REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Aranżacja walentynkowej kolacji

Iwona Szadkowska
Ozdoby walentynkowe. Fot. Fotolia
Ozdoby walentynkowe. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Aranżację walentynkowej kolacji podkreśli blask świec i czerwone dodatki. Walentynkowa kolacja wprowadzi nas w romantyczny nastrój, gdy zadbamy o odpowiednie dekoracje stołu i jego oświetlenie.

Romantyczne świece

Podczas walentynkowej kolacji świece to element niemalże obowiązkowy. Dają nastrojowe światło i wprowadzają w romantyczny nastrój. Blask ognia oświetla stół, lecz wnętrze pozostawia w tajemniczym półmroku.
Wysokie, szklane świeczniki możemy udekorować czerwonym, lśniącym brokatem. Możemy użyć do nich prostych, długich świeczek w kremowym kolorze. Dla zwiększenia efektu i podkreślenia charakteru wieczoru, zdecydujmy się na świece w karmazynowym odcieniu.

REKLAMA

Małe świeczki w kształcie serduszek, ułożone na płatkach róży podkreślą nastrój. Małe tealighty w metalowych osłonkach nie wyglądają zbyt korzystnie. W tym celu możemy samodzielnie wykonać dla nich „ubranko” z czerwonej tasiemki lub z połyskującego materiału. Dodatkowo możemy je udekorować drobnymi koralikami czy naklejkami w serduszka.

Zobacz także: Walentynkowe gadżety kuchenne

Dekoracja stołu

Płatki róż rozrzucone na białym obrusie lub ułożone w ogromne serce, podkreślają charakter kolacji. Wycięte serce z kolorowego brystolu, może posłużyć, jako podstawka pod talerze. Jeżeli zdecydowaliśmy się na małe świeczki, możemy ułożyć z nich serce po jednej stronie stołu.

Zobacz także: Jak dekoracyjnie oświetlić jadalnię?

Wybierając dodatki o intensywnym odcieniu czerwieni – świeczki, serwetki, płatki róż – wybierzmy stonowane naczynia. Mogą to być bezbarwne kieliszki, talerze pozbawione krzykliwych wzorków oraz srebrna zastawa. Zbyt duża ilość koloru może rozpraszać, a nie pobudzać.

Dekoracja okna

Walentynki to czas, który chcemy spędzić z ukochaną osobą. Warto pomyśleć o odpowiednim osłonięciu okna. Najlepiej sprawdzą się tu rolety lub żaluzje, ale gruba zasłona również spełni swoje zadanie.
Idąc krok dalej, możemy udekorować okno balonami w kształcie serduszek. Dobrze wygląda, gdy połączymy je w całość jednym sznurkiem i przypniemy do karnisza. Możemy wykonać z balonów jedną kulę lub serduszkowy pas.

Lampki LED-owe zawieszone na grubych zasłonach stworzą dodatkowy nastrój. Drobne, różnokolorowe światełka z powodzeniem mogą zastąpić główne oświetlenie.

Zobacz także: Jak zrobić łańcuch walentynkowy?

Walentynkowy nastrój

Wszelkie dekoracje w niczym nie pomogą, jeżeli do romantycznej kolacji usiądziemy spięci i rozdrażnieni. Sprawmy, aby był to niezapomniany wieczór w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Wcześniej wyjaśnijmy wszelkie nieporozumienia, o ile takowe są, weźmy odprężającą kąpiel, zapomnijmy o problemach w pracy. Spójrzmy na swego partnera i cieszmy się walentynkami, jak nigdy dotąd.

Zobacz także: Czy oświetlenie LED sprawdzi się w kuchni?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code
    Nieruchomości
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Kończą się negocjacje w sprawie dyrektywy UE dot. charakterystyki energetycznej budynków. Polskie szkoły pionierami w dziedzinie efektywności energetycznej ale nadal wiele jest do zrobienia

    Polscy przedstawiciele zbliżają się do finałowego etapu negocjacji odnośnie Dyrektywy UE dotyczącej charakterystyki energetycznej budynków. Ta dyrektywa ma na celu zainicjowanie rozległych prac renowacyjnych zarówno w przypadku budynków publicznych, jak i prywatnych. W Polsce można wskazać kilka przykładów pionierskich projektów, które mogą stanowić inspirację dla fali renowacji. Szkoły w Budzowie i Rogowie przodują w tworzeniu energooszczędnych rozwiązań, które mogą stać się inspiracją dla fali renowacji w Polsce. Jednocześnie wiele innych polskich szkół jest w złym stanie. Polska traci około 75 000 dni szkolnych rocznie z powodu pleśni i wilgoci w budynkach. Organizacje społeczeństwa obywatelskiego wzywają rząd do postawienia sobie jasnych i ambitnych celów w zakresie renowacji szkół i domów w trosce o zdrowie i dobrobyt polskich dzieci.

    Polacy uważają, że deweloperzy powinni więcej budować z ekomateriałów. Co wtedy z cenami nieruchomości?

    Ponad połowa Polaków jest zdania, że powinny obowiązywać przepisy obligujące deweloperów do budowania nowych mieszkań i domów w dużej części z materiałów ekologicznych, w tym pochodzących z recyklingu. Co na to eksperci? Opinie są podzielone. 

    Bezpieczny Kredyt 2% tylko do końca roku, potem zabraknie pieniędzy. Coraz większa nerwowość wśród chętnych i tłok w bankach. Trzeba się spieszyć?

    Dostępność kredytu z gwarantowanymi odsetkami, czym w istocie jest bezpieczny Kredyt 2 procent, poluzowane zasady ustalania zdolności kredytowej, początek obniżania stóp procentowych i osłabiania inflacji – to wszystko sprawiło, że banki zostały zasypane wnioskami o kredyty hipoteczne na kupno pierwszego mieszkania dla rodziny. Rosnące szybko ceny mieszkań i niepewność polityczna związana z formowaniem nowego rządu dodatkowo podnoszą temperaturę i zdenerwowanie chętnych na kredyty hipoteczne na specjalnych warunkach.

    Rekordowy październik w bankach. Najwyższa wartość w historii udzielonych kredytów mieszkaniowych

    Banki w październiku miały co robić. Najwyższa kwota w całej dotychczasowej historii rynku kredytów mieszkaniowych padła w właśnie w tym miesiącu. Wzrost odnotowano również w kredytach ratalnych i limitach na kartach kredytowych.

    REKLAMA

    Budownictwo mieszkaniowe 2024 – rekomendacje deweloperów i pracodawców dla nowego rządu

    W dniu 27 listopada 2023 r. opublikowano raport zawierający rekomendacje Platformy Mieszkaniowo-Budowlanej Pracodawców RP przygotowane we współpracy z Polskim Związkiem Firm Deweloperskich pod nazwą „Priorytety mieszkaniowe na pierwsze 100 dni rządu”. Tego samego dnia przedstawiono ten dokument na konferencji prasowej i omówiono podczas debaty z udziałem kilku posłów z prawdopodobnej nowej koalicji rządowej.

    Obowiązki zarządców nieruchomości zimą. Nie tylko odśnieżanie

    Jakie czynności należą do obowiązków zarządcy nieruchomości w czasie zimy?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych. Jak to robić? Jak unikać awarii i oszczędzać koszty?

    Konserwacja paneli fotowoltaicznych ma ogromne znacznie. Jeśli nie będziemy tego robić prawidłowo, może dojść do niższej produkcji energii, mniejszych oszczędności związanych z rachunkami za prąd, a w niektórych przypadkach – do awarii instalacji fotowoltaicznej. Obiekty komercyjne powinny zwracać szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa, a te z kolei wiążą się z kontrolowaniem, czy instalacja pracuje w sposób prawidłowy. 

    Jak, zdaniem deweloperów, rząd może wpłynąć na poprawę sytuacji na rynku mieszkaniowym?

    Jakie decyzje nowego rządu byłby najbardziej skuteczne, by możliwe było przyspieszenie tempa budowy mieszkań i zwiększenie bardzo niskiej podaży? Jak dalej będzie rozwijał się rynek mieszkaniowy? Deweloperzy odpowiadają.

    REKLAMA

    Ulga mieszkaniowa: wyroki zakończą wątpliwości?

    Niedawno zapadł kolejny, interesujący nie tylko dla prawników wyrok w sprawie ulgi mieszkaniowej. Postanowiliśmy go przybliżyć. Analizujemy również inne wyroki.

    Frankowicze nie odpuszczają, sądy przeżywają oblężenie. Nie opłaca się iść na ugodę z bankiem?

    Frankowicze nie wierzą w ugody. W sądach znowu wzrosła liczba pozwów, a eksperci nie przewidują zmian w najbliższym czasie. Rośnie świadomość kredytobiorców, a ponadto coraz więcej wyroków jest korzystnych dla nich.

    REKLAMA