REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Fantazyjne umywalki

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Fantazyjny kształt umywalek. Fot. Fotolia
Fantazyjny kształt umywalek. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Fantazyjne umywalki to ciesząca oko alternatywa dla umywalek tradycyjnych, zwykle białych. Nowoczesne, fantazyjne umywalki mogą być kwadratowe, owalne, okrągłe, prostokątne i wielokątne. Zaskakują jednak nie tylko kształtem, ale też nietypową barwą i oryginalnymi ozdobami.

Fantazyjne umywalki mogą być nawet ręcznie malowane. Propozycją dla osób, które chcą urządzić swoją łazienkę oryginalnie i lubią niebanalne rozwiązania, są umywalki z konglomeratu betonowego. Nadają wnętrzu ekskluzywnego, choć nieco surowego stylu. Na rynku dostępne są nablatowe umywalki z konglomeratu betonowego w kształcie okrągłym i prostokątnym.

REKLAMA

Zobacz także: Wanny wolnostojące: GALERIA

Drugą ciekawą propozycją dla miłośników oryginalnych rozwiązań w łazience są umywalki miedziane. Do wyboru mamy nablatowe i wpuszczane. Jedne są kute, ręcznie zdobione przez rzemieślników, inne albo dekorowane kolorową mozaiką na zewnętrznych ściankach. Zachwycają oryginalnymi kształtami i wzornictwem, ale też całą paletą odcieni miedzi. Umywalki te mają w sobie wiele uroku, idealnie komponują się z wnętrzem w stylu retro, ale nie tylko. Są wspaniale wykończone i z pewnością spodobają się wszystkim, którzy cenią rękodzieło. W Polsce produkcja umywalek miedzianych nie jest specjalnie popularna, dostępne są natomiast prawdziwe arcydzieła sprowadzane z Maroka, Meksyku czy Indii.

Kolory

REKLAMA

Największy wybór jeśli chodzi o kolory jest jednak wśród umywalek ceramicznych. Obecnie powraca moda na umywalki, których kształt odwołuje się do prototypów umywalek z pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to w mieszkaniach mieszczan gościły ceramiczne misy. Ich współczesne odpowiedniczki występują w formie nablatowej i wpuszczanej. Są często ręcznie malowane w przepiękne wzory, dzięki czemu pełnią nie tylko funkcję umywalki, lecz także wspaniałej dekoracji, która zachwyci gości.

Nowoczesne, fantazyjne umywalki zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta. Spośród mnóstwa kolorów, kształtów i materiałów każdy znajdzie coś dla siebie. Przed zakupem umywalki warto sprawdzić wymiary. Najwęższe modele mają 30 cm szerokości, najszersze – 120 cm i więcej. Zbyt wąska umywalka wiąże się z brakiem miejsca na odłożenie mydła i problemem rozbryzgującej się dookoła wody. Najmniejsze umywalki sprawdzają się za to w łazienkach gościnnych, gdzie służą tylko do mycia rąk.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Nowoczesne umywalki nablatowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA