REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aranżacja pokoju dla nastolatka

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Materiały prasowe

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja pokoju dla nastolatka to trudna sprawa dla rodziców. Nastolatek najczęściej nie chce słuchać ich wskazówek i chce po swojemu zaaranżować pokój. Warto pozwolić dorastającemu dziecku na rozwinięcie własnego gustu.

Aranżacja pokoju dla nastolatka to wyzwanie zarówno dla nich, jak i dla rodziców. Nastolatki, kończąc okres dziecięcy, stają się wymagającymi mieszkańcami naszego domu. Zaczynają kształtować się w nich gusty i indywidualne preferencje. Nie wiadomo kiedy era statków pirackich i księżniczek zmienia się w fascynację idolami, filmami, muzyką i sportem. Podpatrywanie gwiazd, przebieranki, gra na gitarze i perkusji, rap, kitesurfing, deskorolka – nastolatek uwielbia manifestować swój styl.

REKLAMA

Zobacz także: Pokój młodego muzyka

REKLAMA

Pokój nastolatka powinien być praktyczny i wielofunkcyjny. Ma służyć zarówno do nauki, odpoczynku, jak i rozwijania zainteresowań. Po odrobieniu lekcji wpadają przyjaciele, pojawiają się pierwsze miłości, pasje i poszukiwanie własnej ścieżki w życiu. Pozwólmy dzieciom decydować jak będzie wyglądać ich najbliższe otoczenie i nie ingerujmy na siłę w te wybory. To już prawie dorośli ludzie i zasługują, żeby w tej materii pozostawić im trochę luzu i okazji do zamanifestowania swojego prawdziwego „ja”.

Designerzy zgodnie twierdzą, że meble dla nastolatków mają być tłem, bo w tym wieku zaczynają rządzić dodatki nadające pokojowi indywidualnego stylu. Kolory dominujące we wnętrzu, plakaty, naklejki, zdjęcia, instrumenty, sprzęt sportowy – to wszystko ma pokazać charakter i osobowość młodego właściciela pokoju.

Meble powinny być jak para młodzieżowych jeansów: wygodne, funkcjonalne i proste. Dobrze sprawdzą się stonowane kolory i przyjazne faktury. Kiedy wpadają przyjaciele, zamienia się w twierdzę, w której można pogadać o wszystkich radościach i utrapieniach. Wersja biała, waniliowa i nostalgia (przecierane drewno) to baza wyjściowa. Do łóżka można dokupić szufladę, która może pełnić funkcję drugiego spania. Przyda się młodym gościom, kiedy przedłuży się nauka albo wieczorna impreza.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Na co warto zwrócić uwagę w czasie urządzania pokoju dziecięcego?


Twoje dziecko kocha kolory? Dlaczego nie zafundować mu łóżka albo komody z dołączonymi filcowymi nakładkami w różnych kolorach? Do nauki zaś warto uwzględnić w pokoju nastolatka biurko do nauki z kontenerem na przybory szkolne i na książki. Odpowiednie będą meble występujące w tonacji białej lub częściowo przełamanej wenge – jeśli nastolatek kocha klasykę, spokój i elegancję, z radością zaakceptuje ten wybór.

Zobacz także: Czy biały kolor pasuje do pokoju dziecka?

REKLAMA

Całości dopełni skrzynia z napisem „fragile”. Znając młodzieżowe upodobania, w pięć sekund znajdą tam się wszystkie przedmioty, które trzeba szybko schować, kiedy pojawią się niezapowiedziani goście. To propozycja nie tylko dla tych, którzy cenią twórczy chaos, skrzynia przyda się także w pokoju młodej damy, ceniącej sobie porządek.

Teraz, kiedy meble są już wybrane, liczy się pomysł na zagospodarowanie wnętrza. Zamiana zwykłego pokoju w tętniące energią miejsce – z pewnością będzie wymagała dużej dawki pomysłowości. Nasze dzieci z łatwością sobie z tym poradzą. Młodość ma swoje prawa i tym samym prawem rządzi się pokój młodzieżowy. Urządźcie go więc tak, jak wymarzył sobie nastolatek. Niech w koło fruwa pozytywna energia i młodzieńczy entuzjazm.

Zobacz także: Pokój jak z bajki

Białe łóżko. Fot. Pinio
Pinio
Łóżko dla nastolatka. Fot. Pinio
Pinio
Komoda dla nastolatka. Fot. Pinio
Pinio
Białe biurko z kontenerem. Fot. Pinio
Pinio
Komoda z imieniem nastolatka. Fot. Pinio
Pinio
Skrzynia dla nastolatka. Fot. Pinio
Pinio
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA