REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Kolory w pokoju dziecka maja nieoceniony wpływ na jego rozwój. Kolory w pokoju dziecka ważne są również w kształtowaniu się poczucia estetyki malca. Odpowiednie zestawienie niektórych barw może spowodować, że dziecku łatwiej będzie się skoncentrować, będzie spokojniejsze, bardziej wyciszone i mniej płaczliwe.

Każdy kolor ma inne właściwości i inaczej może wpłynąć na dziecko przebywające w jego otoczeniu.

REKLAMA

Kolor zielony

Kolor zielony znany jest ze swych właściwości uspokajających i wyciszających, udowodniono również jego działanie odstresowujące. Zielony to idealny kolor dla dzieci nadpobudliwych, nerwowych, a nawet tych ze skłonnością do agresji. Ułatwi im odzyskanie równowagi psychicznej. Kolor zielony inspiruje, dobrze wpływa na inwencję twórczą, dzięki czemu dzieci mogą w artystyczny sposób rozładować drzemiącą w nich energię. Wpływa też na zasypianie i relaksuje. Należy jednak do kolorów zimnych, dlatego do pokoju dziecka najlepiej wybierać jego jasne odcienie.

Zobacz także: Pokój dla dziecka - podstawowe zasady

Kolor niebieski

Kolor niebieski wycisza emocje. Wpływa pozytywnie na dzieci nadpobudliwe i nerwowe, nie jest jednak polecany w aranżacji pokoju dla niejadka. Niebieski, podobnie jak zielony, zaliczany jest do kolorów zimnych, jednak w połączeniu z barwami pastelowymi staje się ciepły i przyjazny.

Kolor żółty

Kolor żółty zalecany jest dla dzieci miewających stany lękowe. W obecności tego koloru bezpiecznie czują się dzieci nieśmiałe i przez to nieco osamotnione. Kolor ten rozwesela i działa antydepresyjnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kolor czerwony

Kolor czerwony pobudza i mobilizuje organizm do aktywności fizycznej. Ponadto wpływa pozytywnie na pracę mózgu i poprawia apetyt u niejadków. Nie jest jednak zalecany dla dzieci nadpobudliwych, w ich otoczeniu możemy jednak umieścić drobne elementy dekoracyjne w stonowanych odcieniach czerwieni.

Zobacz także: Pokój dziewczynki: różowe dodatki

Kolor różowy

Kolor różowy jest ściśle związany z kobiecą energią. Róż koi i wycisza, zalecany jest w pokojach dziewczynek, które ten kolor kochają i dobrze się czują wśród różowych przedmiotów.

Szczególną uwagę należy zwrócić na kolor podczas wybierania dywanu do pokoju dziecka. Dywan zajmuje dużo miejsca, często jest dominującym elementem w pokoju malucha, dlatego kolor dywanu trzeba dobrać właściwie do temperamentu dziecka i wystroju pokoju.

Zobacz także: Czy biały kolor pasuje do pokoju dziecka?

Pokój dla dziecka w kolorze zielonym. Fot. dekoria.pl
Pokój dla dziecka w kolorze zielonym z czerwonymi dodatkami. Fot. Fotolia
Różowy pokój dla dziewczynki. Fot. Shutterstock
Shutterstock
ShutterStock
Czerwono-czarny pokój dla dziecka. Fot. PURMO
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA

Tanieją mieszkania na rynku wtórnym. Sprzedający obniżają ceny bo inaczej nie ma chętnych na kupno

Osoby sprzedające, aby skusić kupującego, coraz częściej dostosowują ceny w ogłoszeniach do słabnącego popytu i rosnącej liczby ofert. Najbardziej widoczne jest to przy mniejszych mieszkaniach. Niektórzy zrozumieli, że jeśli chcą sprzedać mieszkanie, muszą urealnić ceny ofertowe.

Najem 2025: o ile wzrosną czynsze dla najemców, co ze wzrostem opłat mieszkaniowych

Podwyżki czynszów wynikające z umów długoterminowego najmu nie będą wysokie. Gorzej z opłatami za media i innymi mieszkaniowymi. Już w 2024 roku rosły one bardzo dynamicznie – średnio od 7,1 procent za ogrzewanie po 11,2 procent za wodę.

Jak nowelizacja ustawy o planowaniu przestrzennym wpłynie na budowę mieszkań?

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym ma istotny wpływ na realizację inwestycji mieszkaniowych. W okresie przejściowym, trwającym do końca 2025 roku, wprowadzone zostaną zmiany w systemie planowania, uchwalaniu miejscowych planów zagospodarowania oraz wydawaniu decyzji o warunkach zabudowy. Jak te zmiany wpłyną na działalność firm deweloperskich i czy ułatwią realizację nowych inwestycji?

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? [PRZYKŁADY]

Remont w 2025 r.: Jak segregować odpady budowlane? Z początkiem 2025 r. weszły w życie zmiany dotyczące segregacji odpadów budowlanych. Na kim ciąży odpowiedzialność za segregację odpadów budowlanych?

REKLAMA

Najem 2025:będzie drożej, ale bez dużych wzrostów. Mocno wzrosną opłaty za ogrzewanie, wodę, śmieci i inne opłaty eksploatacyjne

Wysoka inflacja nie pozwala spać spokojnie także wynajmującym mieszkania. Poza wzrostem proponowanych cen najmu w nowych umowach, także najemcy korzystający z lokali mocą obowiązujących już umów mogą spodziewać się akcji ze strony wynajmujących w postaci podwyżki czynszu.

Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

REKLAMA