REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Świąteczne przygotowania: potrzebne sprzęty

Materiały prasowe
Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Fot. First
Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Fot. First
First

REKLAMA

REKLAMA

Świąteczne przygotowania w kuchni zazwyczaj są czasochłonne. Co zrobić, żeby świąteczne przygotowania stały się łatwiejsze? Jakie sprzęty ułatwią nam zadanie?

Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Święta to przede wszystkim czas spędzony w atmosferze radosnego biesiadowania, gdzie choinkowe lampki oraz biały puch wprawiają w spokojny i świąteczny nastrój. Zanim to jednak nastąpi, najwięcej czasu trzeba poświęcić na przygotowanie wszystkich świątecznych pyszności, zaczynając od potraw na kolację wigilijną.

REKLAMA

Obecność całej rodziny podczas świątecznej kolacji, o którą w ten wieczór będziemy musieli się zatroszczyć, zakup prezentów, a przede wszystkim produktów niezbędnych do przygotowania wigilijnych potraw – święta Bożego Narodzenia to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Często brakuje czasu, aby ręcznie wyrabiać ciasto, siekać grzyby czy z osobna kroić wszystkie składniki potrzebne do przygotowania potraw. Niezbędną pomocą w takiej sytuacji może okazać się kuchenny robot.

Zobacz także: Sprzęty AGD na upał

Co przemawia za jego zakupem? Według Pauliny Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria, przede wszystkim cena.

REKLAMA

– Robot łączy w sobie funkcje wielu urządzeń, których pojedynczy koszt znaczenie przewyższyłby cenę jednego urządzenia tego typu. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na funkcje robota kuchennego, które sprawią, że czas poświęcony na przygotowanie świątecznych potraw upłynie spokojniej. – zaznacza Szczepaniak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uniwersalność stanowi ogromną zaletę tego sprzętu. Warto szukać modeli, które posiadają zarówno blender ze stojącym kielichem, jak i stacjonarny mikser z umocowaną misą. W przypadku blendera zamontowane na dnie stalowe ostrza służy przede wszystkim do rozdrabniania, szatkowania czy przecierania. Doskonale sprawdzi się przy przygotowywaniu sosów, szatkowaniu warzyw czy robieniu koktajli.

Zobacz także: Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

W przypadku miksera podstawową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest ilość nakładek. Warto się upewnić, czy w zestawie znajdują się odpowiednie haki do ucierania ciasta oraz różne tarki. Niezbędnymi elementami są akcesoria do szatkowania, krojenia, mieszania, rozdrabniania czy cięcia. Przydatna będzie również nakładka służąca do miksowania. Dzięki takiemu zestawowi mikser może zostać użyty zarówno przy ucieraniu ciasta (potem wystarczy jedynie przełożyć masę do formy i wstawić do piekarnika), krojeniu warzyw do zupy czy szatkowaniu składników, które następnie wykorzystane zostaną np. przy robieniu farszu.

Zobacz także: Wolnostojące kuchenki: GALERIA

REKLAMA

Istotnym elementem jest wielkość misy, której pojemność z reguły waha się 0,5 do 2 litrów. Warto jednak mieć na uwadze, że większa będzie wygodniejsza – można jej użyć zarówno przy szatkowaniu warzyw, przygotowywaniu dipu czy ucierania składników do ciasta. Ważne, aby robot posiadał odpowiednią skalę zmiany mocy i dodatkową funkcję TURBO – pozwala to na odpowiednie dopasowanie prędkości z jaką obraca się ostrze lub nakładka do danego produktu.

Przydatnym rozwiązaniem, przekładającym się na komfort użytkowania, jest wielkość otworu w mikserze. Większy pozwala na wrzucanie warzyw czy owoców do urządzenia bez ich wcześniejszego pokrojenia. Równie ważny jest przycisk bezpieczeństwa, zapobiegający przypadkowemu włączeniu urządzenia.

Zamiast kupować kilka różnych sprzętów AGD, lepiej nabyć jeden, bardziej wydajny, który ułatwi prace w kuchni. Z pomocą tego urządzenia na nowo można odkryć radość z gotowania.

Źródło: First

Zobacz także: Mały ekspres do kawy

Przydatne przybory kuchenne. Fot. First
First
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA