REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Świąteczne przygotowania: potrzebne sprzęty

Materiały prasowe
Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Fot. First
Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Fot. First
First

REKLAMA

REKLAMA

Świąteczne przygotowania w kuchni zazwyczaj są czasochłonne. Co zrobić, żeby świąteczne przygotowania stały się łatwiejsze? Jakie sprzęty ułatwią nam zadanie?

Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Święta to przede wszystkim czas spędzony w atmosferze radosnego biesiadowania, gdzie choinkowe lampki oraz biały puch wprawiają w spokojny i świąteczny nastrój. Zanim to jednak nastąpi, najwięcej czasu trzeba poświęcić na przygotowanie wszystkich świątecznych pyszności, zaczynając od potraw na kolację wigilijną.

REKLAMA

Obecność całej rodziny podczas świątecznej kolacji, o którą w ten wieczór będziemy musieli się zatroszczyć, zakup prezentów, a przede wszystkim produktów niezbędnych do przygotowania wigilijnych potraw – święta Bożego Narodzenia to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Często brakuje czasu, aby ręcznie wyrabiać ciasto, siekać grzyby czy z osobna kroić wszystkie składniki potrzebne do przygotowania potraw. Niezbędną pomocą w takiej sytuacji może okazać się kuchenny robot.

Zobacz także: Sprzęty AGD na upał

Co przemawia za jego zakupem? Według Pauliny Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria, przede wszystkim cena.

REKLAMA

– Robot łączy w sobie funkcje wielu urządzeń, których pojedynczy koszt znaczenie przewyższyłby cenę jednego urządzenia tego typu. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na funkcje robota kuchennego, które sprawią, że czas poświęcony na przygotowanie świątecznych potraw upłynie spokojniej. – zaznacza Szczepaniak.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uniwersalność stanowi ogromną zaletę tego sprzętu. Warto szukać modeli, które posiadają zarówno blender ze stojącym kielichem, jak i stacjonarny mikser z umocowaną misą. W przypadku blendera zamontowane na dnie stalowe ostrza służy przede wszystkim do rozdrabniania, szatkowania czy przecierania. Doskonale sprawdzi się przy przygotowywaniu sosów, szatkowaniu warzyw czy robieniu koktajli.

Zobacz także: Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

W przypadku miksera podstawową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest ilość nakładek. Warto się upewnić, czy w zestawie znajdują się odpowiednie haki do ucierania ciasta oraz różne tarki. Niezbędnymi elementami są akcesoria do szatkowania, krojenia, mieszania, rozdrabniania czy cięcia. Przydatna będzie również nakładka służąca do miksowania. Dzięki takiemu zestawowi mikser może zostać użyty zarówno przy ucieraniu ciasta (potem wystarczy jedynie przełożyć masę do formy i wstawić do piekarnika), krojeniu warzyw do zupy czy szatkowaniu składników, które następnie wykorzystane zostaną np. przy robieniu farszu.

Zobacz także: Wolnostojące kuchenki: GALERIA

REKLAMA

Istotnym elementem jest wielkość misy, której pojemność z reguły waha się 0,5 do 2 litrów. Warto jednak mieć na uwadze, że większa będzie wygodniejsza – można jej użyć zarówno przy szatkowaniu warzyw, przygotowywaniu dipu czy ucierania składników do ciasta. Ważne, aby robot posiadał odpowiednią skalę zmiany mocy i dodatkową funkcję TURBO – pozwala to na odpowiednie dopasowanie prędkości z jaką obraca się ostrze lub nakładka do danego produktu.

Przydatnym rozwiązaniem, przekładającym się na komfort użytkowania, jest wielkość otworu w mikserze. Większy pozwala na wrzucanie warzyw czy owoców do urządzenia bez ich wcześniejszego pokrojenia. Równie ważny jest przycisk bezpieczeństwa, zapobiegający przypadkowemu włączeniu urządzenia.

Zamiast kupować kilka różnych sprzętów AGD, lepiej nabyć jeden, bardziej wydajny, który ułatwi prace w kuchni. Z pomocą tego urządzenia na nowo można odkryć radość z gotowania.

Źródło: First

Zobacz także: Mały ekspres do kawy

Przydatne przybory kuchenne. Fot. First
First
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA