REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Wiszący fotel – siedzenie nie musi być nudne

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Iwona Szadkowska
Dobór odpowiedniego wiszącego fotela zależy od ilości miejsca i preferencji dziecka. Fot. Fotolia
Dobór odpowiedniego wiszącego fotela zależy od ilości miejsca i preferencji dziecka. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Wiszący fotel może być miejscem do oglądania książeczek przez młodsze dzieci lub do czytania dla starszych. Fotel mocowany do sufitu może również być oryginalnym meblem dekoracyjnym każdego wnętrza. Jakie siedzisko wiszące wybrać?

Poprzez bujanie rozwija się u dzieci zmysł równowagi i zdolności ruchowe. Ponadto, wpływa na lepsze samopoczucie i relaksuje. Kiedy pogoda nie pozwala na bujanie się na ogrodowych huśtawkach, warto sprawić dziecku niepowtarzalną frajdę i zamontować wiszący fotel w pokoju malucha.

REKLAMA

Wiszący fotel – materiał i tworzywo sztuczne

REKLAMA

Dobór odpowiedniego wiszącego fotela zależy od ilości miejsca i preferencji dziecka. Fotel może przypominać zawieszony na sznurku materiałowy worek z pompowanym siedziskiem. Jego zaletą jest to, że boki i tył są nieprzezroczyste i może stanowić bezpieczne, spokojne miejsce do rozmyśleń, czytania lub słuchania muzyki. Twardość siedziska można regulować poprzez zmniejszenie lub zwiększenie ilości powietrza. Maksymalne obciążenie tego wiszącego fotela to 100kg. Koszt siedziska to około 100 złotych.

Inną propozycją może być wiszący fotel wykonany z tworzywa polietylowego. Wymiary tego fotela to: 107 cm wysokości, 74 cm szerokości oraz 39 cm głębokości. Łatwo utrzymać go w czystości, ale zajmuje więcej miejsca. Nie posiada zabezpieczeń bocznych. Dla większej wygody można ułożyć na siedzisku miękką poduszkę. Maksymalne obciążenie to 100kg. Koszt wiszącego siedziska to nieco ponad 200 złotych.

Zobacz także: Dodatki i gadżety w pokoju dziecka - kompendium

Wiszące siedzisko – niczym bańka

Jeżeli przestrzeń do zagospodarowania jest znaczna, możemy postarać się o fotel-kosz wyglądem przypominający połowę kuli. Tego typu siedziska mogą być wykonane z PVC przy wykończeniach białego metalu (koszt około 5000 złotych) lub w całości ze szkła akrylowego (koszt około 15 000 złotych). Do środka wkłada się miękkie poduszki. Fotele w okresie letnim możemy zamontować na nowoczesnym tarasie, a w okresie zimowym może być doskonałym wypoczynkiem w nowoczesnym wnętrzu. Jest nieco większy (wysokość 108 cm, szerokość 105 cm, głębokość 83 cm), aniżeli poprzednie propozycje i bez problemu mogą z niego korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wiszący fotel – niczym hamak

REKLAMA

Siedzisko jest wykonane z mocnego, wodoodpornego i miękkiego materiału, które montuje się na drewnianym drążku o długości 110 cm i stalowej ramie. Wymiary siedziska to 150 cm na 120 cm. Maksymalne obciążenie tego fotela-hamaka to około 120kg. Dzięki odpowiedniej technice liny są stabilnie napięte, a materiał nie ześlizguje się do środka.

Istnieje również mniejszy model o długości zawieszenie 60–80 cm. Cena tego wiszącego fotela to około 600 złotych. Maksymalne obciążenie to około 80kg. Dostępna kolorystyka to połączenie niebieskiego z pomarańczowym oraz błękitnego z kremowym i pomarańczowymi wstawkami.

Zobacz także: Jakie dobrać dekoracyjne lampy do pokoju dziecka?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kupno mieszkania. Czy zielone przedmieścia wygrywają z centrum?

Czy rośnie zainteresowanie mieszkaniami w zielonych, spokojnych częściach miast, sprzyjających pracy zdalnej? Jak zmieniają się preferencje lokalizacyjne kupujących? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pomieszczenie przynależne: linie w garażu nie wystarczą?

Czy linie narysowane w garażu wystarczają, aby uznać miejsce postojowe za pomieszczenie przynależne do mieszkania? Wyjaśniają eksperci RynekPierwotny.pl.

Szybki QUIZ dla działkowców i ogrodników. Dasz radę zdobyć komplet punktów?
Kiedy wypada Zimna Zośka? Co oznacza skrót ROD? Odmianą jakiego warzywa jest Bawole Serce? Znasz odpowiedzi? Sprawdź swoją wiedzę!
Komunikat GUS ws. ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2025 r.

Prezes Głównego Urzędu Statystycznego wydał 26 maja 2025 r. komunikat w sprawie ceny 1 m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego za I kwartał 2025 r. Komunikat zostanie ogłoszony w Dzienniku Urzędowym GUS.

REKLAMA

W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

REKLAMA

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

REKLAMA