REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Ozdoby z suchych roślin wielu osobom źle się kojarzą. Nowoczesne kompozycje z sukcesem przełamują stereotyp, zgodnie z którym ozdoby z suchych roślin są nudne i nieefektowne.

Suchy bukiet wcale nie musi być smętną wiązanką zakonserwowanych i spłowiałych badyli, dodatkowo pokrytych warstwą kurzu. Kompozycja kwiatowa o przedłużonej trwałości może okazać się modna i jednocześnie oryginalna. Poza tym – co ważne, sucha kompozycja jest bardzo prosta w wykonaniu. Warto skorzystać z rad i podpowiedzi doświadczonych florystów, którzy świeżym spojrzeniem łamią stereotypy.

REKLAMA

Zobacz także: Różne materiały we wnętrzu

REKLAMA

Ciekawy pomysł na kompozycję z suszonych roślin to wiązanka z barszczem. Nazwa wiązanka stąd, że rośliny naprawdę są związane jutowym sznurkiem. Głównym komponentem wiązanki mogą być pędy rdestu sachalijskiego o różnej długości. Wiążemy je razem z baldaszkowatym suszonym barszczem. Całość możemy umieścić w dzbanku z uszkami, wypełnionym gąbką florystyczną. Wiązanka efektownie komponuje się z ciemnymi meblami i skórzanymi obiciami we wnętrzu. Idealna do gabinetu w stylu tradycyjnym.

Inna koncepcja to roślinny kilim, który wygląda jak małe dzieło sztuki i z powodzeniem możemy powiesić go w najbardziej eleganckim pomieszczeniu. Najważniejszym elementem jest tutaj miedziana siatka, do której przymocowywać będziemy roślinno-papierowe wyklejanki. Do kawałków sztywnego papieru przyklejamy liście lauru, topoli, kawałki kory brzozowej, źdźbła traw, siano, dziki tymian, suszone plasterki cytrusów oraz kawałki papieru czerpanego. Niektóre rośliny można wpleść bezpośrednio w ogniwa miedzianej konstrukcji, inne przytwierdzić drewnianymi wykałaczkami.

Zobacz także: Szklane detale we wnętrzach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wysokim glinianym wazonie z kolei wspaniale prezentuje się konstrukcja z długich, kolczastych gałęzi akacji, po których wspinają się gałązki dojrzałej jarzębiny. Na krawędzi wazonu można dodatkowo upleść gniazdo z suchego dzikiego rdestu. Te trzy rośliny tworzą nieco ascetyczną, ale też drapieżną konstrukcję utrzymaną w jesiennej kolorystyce brązowo-pomarańczowej.

Aby sprytnie ukryć gąbkę florystyczną, w której będziemy osadzać rośliny, możemy, w zależności od kolorystyki kompozycji, przykryć ją warstwą jasnej kaszy jaglanej, czerwonej łuskanej soczewicy lub zielonej fasoli mung.

Ozdoby z suchych roślin wielu osobom źle się kojarzą. Fot. Fotolia
Fotolia
Suchy bukiet wcale nie musi być smętną wiązanką zakonserwowanych i spłowiałych badyli, dodatkowo pokrytych warstwą kurzu. Fot. Fotolia
Fotolia
Kompozycja kwiatowa o przedłużonej trwałości może okazać się modna i jednocześnie oryginalna. Fot. Fotolia
Fotolia
Sucha kompozycja jest bardzo prosta w wykonaniu. Fot. Fotolia
Fotolia
Niektóre suszone rośliny można wpleść bezpośrednio w ogniwa miedzianej konstrukcji, inne przytwierdzić drewnianymi wykałaczkami. Fot. Fotolia
Fotolia
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkalnictwo wspomagane wymaga regulacji prawnych obecnie jest finansowane w ramach programów, a każdy program można zamknąć

Rada do spraw Społecznych przy Prezydencie RP dyskutowała 17 czerwca 2024 r. z konwentem dyrektorów Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej o Centrach Usług Społecznych i mieszkalnictwie wspomaganym dla osób z niepełnosprawnościami.

Zmiana dyrektywy w sprawie odpadów, założenia przeciwdziałania zjawisku greenwashingu i monitorowania gleb

Ministerstwo Klimatu i Środowiska poinformowało, że w posiedzeniu Rady do spraw Środowiska (ENVI), które odbyło się 17 czerwca 2024 r. w Luksemburgu debatowano nad rewizją dyrektywy w sprawie odpadów, przeciwdziałaniem zjawisku greenwashingu i monitorowaniem gleb. W posiedzeniu uczestniczyli Minister Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska i Wiceminister Mikołaj Dorożała.

Nowa definicja „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych i regulacja opodatkowania garaży wielostanowiskowych

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który wprowadza zmianę definicji „budowli” i „budynku” dla celów podatkowych oraz ujednolica opodatkowanie garaży wielostanowiskowych.

Podwyżki cen prądu i gazu od lipca 2024 r. Czy zostaną w całości przerzucone na najemców? Różnice między najmem okazjonalnym, instytucjonalnym i zwykłym

Spodziewane od połowy 2024 roku podwyżki cen prądu i gazu ziemnego to temat, o którym ostatnio coraz głośniej. Skutków finansowych tych podwyżek obawiają się nie tylko właściciele lokali oraz domów. Obawy -zresztą całkiem słuszne - mają również najemcy zamieszkujący np. lokale wynajmowane od gmin, TBS-ów i osób prywatnych. Warto wyjaśnić, czy podwyżki cen prądu i gazu mogą zostać „przerzucone” bez żadnych ograniczeń na lokatora. Odpowiedź na to pytanie może być przykra dla wielu najemców. 

REKLAMA

W Polsce efektywność energetyczna w 2022 r. wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r.

Główny Urząd Statystyczny poinformował, że w 2022 r. efektywność energetyczna w Polsce wzrosła o 0,9% w porównaniu z 2021 r. W latach 2012–2022 roczne skumulowane tempo wzrostu efektywności energetycznej wyniosło 0,9%. Energochłonność pierwotna PKB obniżała się w tym okresie średnio o 2,6% rocznie, a energochłonność finalna PKB o 2,4%. Najszybsze tempo poprawy efektywności energetycznej odnotowano w przemyśle o 1,9%.

W maju 2024 r. ceny materiałów budowlanych spadły o 2% rok do roku, ale wzrosły o 0,6% miesiąc do miesiąca

Grupa PSB Handel S.A. poinformowała, że w maju 2024 r. w porównaniu do maja 2023 r. średnia dynamika cen materiałów budowlanych wyniosła minus 2%. W kanale hurtowym spadek cen stanowił 1,1%, a w detalicznym minus 2,6%. Porównując maj 2024 r. do kwietnia 2024 r., ceny wzrosły średnio o 0,6%. Analizując dane za okres styczeń-maj 2024 r. do roku 2023, ich dynamika utrzymuje się na poziomie minus 2,9%.

Ministrowie środowiska państw UE zatwierdzili w Brukseli porozumienie w sprawie unijnego prawa o odbudowie zasobów przyrody

Ministrowie państw członkowskich UE odpowiedzialni za środowisko zatwierdzili 17 czerwca 2024 r. w Brukseli porozumienie w sprawie unijnych przepisów o odbudowie zasobów przyrodniczych. Zgodnie z tymi przepisami do 2030 r. Unia musi odtworzyć co najmniej 30% swoich siedlisk przyrodniczych, a do 2050 r. 90% swoich ekosystemów. Krytycy tych przepisów twierdzą, że będą one niekorzystne dla rolników.

Z budynków pochodzi 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej przez ludzi

Według raportu Siemens Polska, 40% globalnej emisji gazów cieplarnianych generowanej w wyniku działalności ludzi pochodzi z budynków. Budynki komercyjne i użyteczności publicznej są bardziej energochłonne niż nieruchomości mieszkalne.

REKLAMA

Nowy zakres zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej, które zastąpi obecnie obowiązujące rozporządzenie Ministra Energii w sprawie szczegółowego zakresu zbiorczego raportu rocznego dotyczącego ograniczenia emisji gazów cieplarnianych w cyklu życia paliw i energii elektrycznej.

W czerwcu 2024 r. nastroje w branży budowlanej uległy poprawie

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował wyniki Miesięcznego Indeksu Koniunktury PIE, które wskazują, że nastroje branży budowlanej w czerwcu 2024 r. uległy znacznej poprawie.

REKLAMA