REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

REKLAMA

Ozdoby z suchych roślin wielu osobom źle się kojarzą. Nowoczesne kompozycje z sukcesem przełamują stereotyp, zgodnie z którym ozdoby z suchych roślin są nudne i nieefektowne.

Suchy bukiet wcale nie musi być smętną wiązanką zakonserwowanych i spłowiałych badyli, dodatkowo pokrytych warstwą kurzu. Kompozycja kwiatowa o przedłużonej trwałości może okazać się modna i jednocześnie oryginalna. Poza tym – co ważne, sucha kompozycja jest bardzo prosta w wykonaniu. Warto skorzystać z rad i podpowiedzi doświadczonych florystów, którzy świeżym spojrzeniem łamią stereotypy.

REKLAMA

Zobacz także: Różne materiały we wnętrzu

REKLAMA

Ciekawy pomysł na kompozycję z suszonych roślin to wiązanka z barszczem. Nazwa wiązanka stąd, że rośliny naprawdę są związane jutowym sznurkiem. Głównym komponentem wiązanki mogą być pędy rdestu sachalijskiego o różnej długości. Wiążemy je razem z baldaszkowatym suszonym barszczem. Całość możemy umieścić w dzbanku z uszkami, wypełnionym gąbką florystyczną. Wiązanka efektownie komponuje się z ciemnymi meblami i skórzanymi obiciami we wnętrzu. Idealna do gabinetu w stylu tradycyjnym.

Inna koncepcja to roślinny kilim, który wygląda jak małe dzieło sztuki i z powodzeniem możemy powiesić go w najbardziej eleganckim pomieszczeniu. Najważniejszym elementem jest tutaj miedziana siatka, do której przymocowywać będziemy roślinno-papierowe wyklejanki. Do kawałków sztywnego papieru przyklejamy liście lauru, topoli, kawałki kory brzozowej, źdźbła traw, siano, dziki tymian, suszone plasterki cytrusów oraz kawałki papieru czerpanego. Niektóre rośliny można wpleść bezpośrednio w ogniwa miedzianej konstrukcji, inne przytwierdzić drewnianymi wykałaczkami.

Zobacz także: Szklane detale we wnętrzach

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W wysokim glinianym wazonie z kolei wspaniale prezentuje się konstrukcja z długich, kolczastych gałęzi akacji, po których wspinają się gałązki dojrzałej jarzębiny. Na krawędzi wazonu można dodatkowo upleść gniazdo z suchego dzikiego rdestu. Te trzy rośliny tworzą nieco ascetyczną, ale też drapieżną konstrukcję utrzymaną w jesiennej kolorystyce brązowo-pomarańczowej.

Aby sprytnie ukryć gąbkę florystyczną, w której będziemy osadzać rośliny, możemy, w zależności od kolorystyki kompozycji, przykryć ją warstwą jasnej kaszy jaglanej, czerwonej łuskanej soczewicy lub zielonej fasoli mung.

Ozdoby z suchych roślin wielu osobom źle się kojarzą. Fot. Fotolia
Fotolia
Suchy bukiet wcale nie musi być smętną wiązanką zakonserwowanych i spłowiałych badyli, dodatkowo pokrytych warstwą kurzu. Fot. Fotolia
Fotolia
Kompozycja kwiatowa o przedłużonej trwałości może okazać się modna i jednocześnie oryginalna. Fot. Fotolia
Fotolia
Sucha kompozycja jest bardzo prosta w wykonaniu. Fot. Fotolia
Fotolia
Niektóre suszone rośliny można wpleść bezpośrednio w ogniwa miedzianej konstrukcji, inne przytwierdzić drewnianymi wykałaczkami. Fot. Fotolia
Fotolia
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

REKLAMA

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

REKLAMA

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA