Ozdoby z suchych roślin
REKLAMA
REKLAMA
Suchy bukiet wcale nie musi być smętną wiązanką zakonserwowanych i spłowiałych badyli, dodatkowo pokrytych warstwą kurzu. Kompozycja kwiatowa o przedłużonej trwałości może okazać się modna i jednocześnie oryginalna. Poza tym – co ważne, sucha kompozycja jest bardzo prosta w wykonaniu. Warto skorzystać z rad i podpowiedzi doświadczonych florystów, którzy świeżym spojrzeniem łamią stereotypy.
REKLAMA
Zobacz także: Różne materiały we wnętrzu
REKLAMA
Ciekawy pomysł na kompozycję z suszonych roślin to wiązanka z barszczem. Nazwa wiązanka stąd, że rośliny naprawdę są związane jutowym sznurkiem. Głównym komponentem wiązanki mogą być pędy rdestu sachalijskiego o różnej długości. Wiążemy je razem z baldaszkowatym suszonym barszczem. Całość możemy umieścić w dzbanku z uszkami, wypełnionym gąbką florystyczną. Wiązanka efektownie komponuje się z ciemnymi meblami i skórzanymi obiciami we wnętrzu. Idealna do gabinetu w stylu tradycyjnym.
Inna koncepcja to roślinny kilim, który wygląda jak małe dzieło sztuki i z powodzeniem możemy powiesić go w najbardziej eleganckim pomieszczeniu. Najważniejszym elementem jest tutaj miedziana siatka, do której przymocowywać będziemy roślinno-papierowe wyklejanki. Do kawałków sztywnego papieru przyklejamy liście lauru, topoli, kawałki kory brzozowej, źdźbła traw, siano, dziki tymian, suszone plasterki cytrusów oraz kawałki papieru czerpanego. Niektóre rośliny można wpleść bezpośrednio w ogniwa miedzianej konstrukcji, inne przytwierdzić drewnianymi wykałaczkami.
Zobacz także: Szklane detale we wnętrzach
W wysokim glinianym wazonie z kolei wspaniale prezentuje się konstrukcja z długich, kolczastych gałęzi akacji, po których wspinają się gałązki dojrzałej jarzębiny. Na krawędzi wazonu można dodatkowo upleść gniazdo z suchego dzikiego rdestu. Te trzy rośliny tworzą nieco ascetyczną, ale też drapieżną konstrukcję utrzymaną w jesiennej kolorystyce brązowo-pomarańczowej.
Aby sprytnie ukryć gąbkę florystyczną, w której będziemy osadzać rośliny, możemy, w zależności od kolorystyki kompozycji, przykryć ją warstwą jasnej kaszy jaglanej, czerwonej łuskanej soczewicy lub zielonej fasoli mung.
REKLAMA
REKLAMA