REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jesień porą na otulanie

Jesień jest porą na otulanie się kocem, zwłaszcza kiedy za oknem pojawiają się jesienne słoty, a grzejnikom daleko do osiągnięcia szczytu swych możliwości. Fot. ArtDecor24
Jesień jest porą na otulanie się kocem, zwłaszcza kiedy za oknem pojawiają się jesienne słoty, a grzejnikom daleko do osiągnięcia szczytu swych możliwości. Fot. ArtDecor24

REKLAMA

REKLAMA

Jesień jest porą na otulanie się kocem, zwłaszcza kiedy za oknem pojawiają się jesienne słoty, a grzejnikom daleko do osiągnięcia szczytu swych możliwości. Już po kilku chwilach możemy poczuć rozchodzące się po całym ciele przyjemne ciepło.

Jesienią otulamy się przede wszystkim kocem. Może on spełniać wiele funkcji, jesienią jest przede wszystkim nieodzownym atrybutem popołudniowej drzemki, ale może też służyć jako narzuta na pościel albo nowe przykrycie nieco zużytej już kanapy.

REKLAMA

Jeśli planujemy zakupić koc, który ma nas ogrzewać, warto zwrócić uwagę na tkaninę. Jesienią najskuteczniej otulą nas i ogrzeją naturalne materiały, przede wszystkim wełna, ale też bawełna i mieszanki bawełny z poliestrem. Najcieplejsze są jednak z całą pewnością pledy z czystej wełny. Należy o nie odpowiednio dbać, aby pled się nie zmechacił ani nie skurczył, jeśli zastosujemy rady producenta, będziemy cieszyć się nim przez lata. Wełna nie jest jednak dobrym wyborem dla alergików, ci powinni wybrać tkaniny poliestrowe lub polar. Koce z syntetycznych materiałów również nas ogrzeją i dostępne są w większej gamie kolorystycznej.

Zobacz także: Koce i pledy: GALERIA

Zazwyczaj podczas urządzania mieszkania przywiązujemy uwagę do barw, dbamy o to, aby poszczególne elementy wystroju pasowały do siebie kolorystycznie. Obecnie oferta handlowa jest na tyle bogata, że bez problemu znajdziemy koc, który będzie współgrał kolorystycznie z naszym mieszkaniem i ulubionym stylem. Nie musimy wybierać takiego w identycznym kolorze, ale dobrze, jeśli pozostaniemy przy jednej gamie barw. Jeśli mamy mieszkanie urządzone w barwach ciepłych, żółto-pomarańczowo-czerwonych, to pled w czerwono-pomarańczową kratę będzie jak najbardziej na miejscu. Salon utrzymany w ciemnej kolorystyce rozjaśni biały pled. Miłośnicy kontrastów natomiast mogą pozwolić sobie spokojnie ożywić czarne obicia foteli czerwonymi narzutami.

Zobacz także: Jakie właściwości ma koc z owczej wełny?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla wyrafinowanych gustów znaczenie ma nie tylko kolor i tkanina, ale też faktura przedmiotu. Jeśli zwrócimy na to uwagę, dostrzeżemy przeróżne sploty, rodzaje tkania czy dziergania. Ze stylowym, tradycyjnym wnętrzem, idealnie komponuje sie pled grubo tkany z kremowej wełny z dużymi supłami. Nowoczesność pomieszczenia podkreśli dzianinowy koc w kolorze pieprzu i soli, natomiast w styl retro wkomponuje się pled typu patchwork, jakby posklejany z różnych kawałków.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem nieruchomości: Jak zacząć inwestować mimo wysokich barier wejścia?

Wynajem nieruchomości to dla wielu osób atrakcyjna forma inwestowania i ochrony kapitału przed inflacją. Jednak wysokie ceny mieszkań i złożone procedury odstraszają początkujących inwestorów. Jak pokonać przeszkody i skutecznie wejść na rynek wynajmu, nawet przy ograniczonym kapitale?

Komunikat Prezesa GUS: Wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa

W czwartek, 9 stycznia 2025 r. GUS rozesłał komunikat Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego określający wskaźniki zmian cen dla lokali mieszkalnych w trzecim kwartale 2024 r. z podziałem na województwa.

Innowacyjne rozwiązania w budowie osiedli w dobie zmian klimatycznych

Jakie innowacyjne rozwiązania w nowych inwestycjach mieszkaniowych pomagają radzić sobie z ulewami i podtopieniami? Jak skutecznie zarządzać wodami opadowymi w miastach, by minimalizować wpływ zmian klimatycznych? Jakie zmiany w budownictwie oraz wykorzystanie nowych technologii mogą uczynić miasta bardziej odpornymi na ekstremalne zjawiska pogodowe?

Sprzedający mieszkania w końcu spuszczają z ceny? Co wynika z analizy rynku wtórnego w grudniu

Pewne jest, że mieszkania oferowany do sprzedaży na rynku wtórnym przestały już mocno drożeć. Trudno jednak mówić już o nowym trendzie cenowym. Tym bardziej, że pod koniec roku oferta mieszkań wystawionych na sprzedaż wyraźnie się skurczyła.

REKLAMA

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży domu lub mieszkania u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży domu lub mieszkania, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – w pełni zabezpieczała ona interes sprzedającego? 

Droga dojazdowa do domu nie musi być szeroka?

Działki pozbawione dobrej drogi dojazdowej można kupić taniej. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl sprawdzili więc, jakie są minimalne wymagania dotyczące szerokości dojazdu do nowego domu.

Łodzianie mogą już składać wnioski o dofinansowanie wymiany pieców

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu można składać wnioski o dotację na wymianę pieców na bardziej ekologiczne. Indywidualne gospodarstwa mogą uzyskać do 9 tys. zł, a wspólnoty - do 50 tys. zł.

Jak inwestować w nieruchomości?

Ceny mieszkań w Polsce trzymają się mocno. W III kw. 2024 roku wzrosły – o 1,4 proc. w porównaniu z poprzednim kwartałem i aż o 12 proc. w ujęciu rocznym. Mimo to wciąż jest wielu chętnych na inwestowanie w nieruchomości. Jak zacząć?

REKLAMA

Kredyt hipoteczny – o tym warto wiedzieć przed złożeniem wniosku!

Wiele osób, zanim odbierze klucze do wymarzonego mieszkania, musi posiłkować się finansowaniem z banku. Kredyt hipoteczny to produkt, który pomaga w zakupie lub budowie nieruchomości. Wymaga jednak pełnej świadomości ze strony kredytobiorcy. Czym tak naprawdę jest ten produkt? Na jakich zasadach jest przyznawany i spłacany? Jakich formalności trzeba dopełnić, aby go otrzymać?

Czy rzeczywiście częściej decydujemy się na mieszkanie na obrzeżach miasta?

Czy nabywcy mieszkań rzeczywiście częściej szukają nieruchomości na obrzeżach miast albo na przedmieściach? O ile są one tańsze od podobnych mieszkań sprzedawanych w centralnych dzielnicach miast?

REKLAMA