REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Pokój dziecięcy na Halloween

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów

REKLAMA

REKLAMA

Dzieci kochają święto Halloween i dekoracje obecne w domu z okazji tego święta. Jak udekorować pokój dziecka na Halloween? Podstawą halloweenowej imprezy jest stworzenie mrocznego i przerażającego nastroju, który uzyskać możemy dzięki dekoracjom.

Starsze dzieci uwielbiają nastrój rodem z horrorów. W ich pokoju nie może zabraknąć lampionu z dyni. Jego wykonanie jest bardzo proste. Obowiązkowo muszą się pojawić duchy oraz kleksy przypominające krwawe plamy. Światło powinno być przygaszone lub całkowicie wyłączone, natomiast kolorowe meble pozakrywane ciemnymi materiałami. W różnych miejscach można porozstawiać świece i lampiony.

REKLAMA

Zobacz także: Przygotowujemy wnętrze na Halloween

REKLAMA

Przydadzą nam się także balony, ale nie wszystkie kolory. Najlepsze będą czarne i pomarańczowe, ponieważ właśnie te dwa kolory są znakiem rozpoznawczym święta Halloween. Balonów nigdy za wiele! Mogą być dekoracją same w sobie, ale możemy wykorzystać je też w inny sposób, np. zrobić ducha. W tym celu na balonie rysujemy czarnym flamastrem oczy i usta, pamiętając, że duch powinien wyglądać groźnie. Biała krepina przyklejona do balonu będzie pełnić funkcję powiewającej koszulki. Z czarnego lub z czerwonego balonu możemy zrobić groźnego pająka zwisającego w wejściu. Na balonie rysujemy twarz pająka, a następnie doklejamy paski krepiny, które będą imitowały odnóża. Taki pająk zawieszony nad drzwiami będzie poruszał się i "straszył" przy każdym ruchu powietrza, np. kiedy ktoś będzie przechodził w pobliżu.

Dekoracją cieszącą się niezwykłą popularnością wśród dzieci, choć nieco makabryczną, jest "krew na ścianie". Aby zrealizować ten pomysł potrzebna jest jedynie odrobina wysiłku i minimum nakładu finansowego. Rozłożoną folię, np. remontową malujemy niechlujnie farbą plakatową, pozostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia, po czym wieszamy w wybranych miejscach, np. na szafie czy drzwiach.

Halloweenowy stół również powinien być odpowiednio udekorowany. Miejsca, w których jedzą dzieci, zazwyczaj są pobrudzone i zalane. Możemy przygotować jednorazowy obrus, który można wykonać z dużych arkuszy papieru, na których razem z dziećmi namalujemy różne halloweenowe motywy, np. dynie, duchy, krwawe paluszki. Inny pomysł to przykrycie stołu ciemną, szorstką tkaniną, na której postawimy kilka lampionów wykonanych np. z wydrążonych jabłek albo pomarańczy, w których umieścimy świeczki – podgrzewacze. Na halloweenowym stole nie powinno zabraknąć również sztucznych pająków i pajęczyn, które są dostępne w wielu sklepach ze śmiesznymi gadżetami.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Ozdoby z dyni na Halloween

Do zadań niewymagających użycia ostrych narzędzi możemy włączyć dzieci, na pewno będą zachwycone! Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których stawiamy lampiony – nie powinny być w zasięgu rączek dzieci ani blisko łatwopalnych materiałów, np. firanek.

Jak udekorować pokój dziecka na Halloween? Fot. Fotolia
Fotolia
Podstawą halloweenowej imprezy jest stworzenie mrocznego i przerażającego nastroju, który uzyskać możemy dzięki dekoracjom. Fot. Fotolia
Fotolia
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

REKLAMA

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA