REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Sprzęty AGD na upał

Subskrybuj nas na Youtube
Sprzęty AGD mogą ułatwić przetrwanie nam upału. Przed upalnymi dniami warto zaopatrzyć się w sprzęty zapewniające ochłodzenie. Fot. Hoover
Sprzęty AGD mogą ułatwić przetrwanie nam upału. Przed upalnymi dniami warto zaopatrzyć się w sprzęty zapewniające ochłodzenie. Fot. Hoover
Hoover

REKLAMA

REKLAMA

Sprzęty AGD mogą ułatwić przetrwanie nam upału. Przed upalnymi dniami warto zaopatrzyć się w sprzęty zapewniające ochłodzenie.

Utrzymująca się przez dłuższy czas temperatura powyżej 30 stopni, która cieszy urlopowiczów, dla mieszkańców miast staje się przekleństwem. Słońce wdziera się przez okna i nagrzewa mury zewnętrzne, co sprawia, że mieszkanie szybko zaczyna przypominać piekarnik. Rolety w oknach i elektryczne wiatraki to nie jedyny sposób walki z rosnącą temperaturą w pomieszczeniach. Pomogą w tym także urządzenia AGD.

REKLAMA

Wydajna lodówka

Urządzeniem AGD, które cieszy się największą popularnością zwłaszcza latem jest lodówka. To właśnie w niej szukamy ochłody w upalne dni. Latem żywność szybciej się psuje, więc do lodówki wkładamy więcej produktów niż zwykle. Aby jednak zapewnić swobodną cyrkulację powietrza wewnątrz, a tym samym równomierne schładzanie produktów, lodówka nie powinna być zbyt pełna. Urządzenie będzie lepiej chłodzić, jeśli nie będziemy zbyt często zaglądać do środka. Za każdym razem, gdy otwieramy lodówkę, z wnętrza ucieka wychłodzone powietrze, a dostaje się tam ciepło z zewnątrz. Warto zadbać także o ergonomiczne rozłożenie produktów, co pozwoli szybciej znaleźć potrzebny produkt. Jeżeli mimo wszystko lodówka nie chłodzi wystarczająco dobrze, trzeba zmniejszyć temperaturę za pomocą pokrętła.

Zobacz także: Bezpieczny sprzęt AGD – idealny dla seniora

Duża różnica temperatur między wnętrzem zamrażalnika a otoczeniem przyspiesza tworzenie się lodu na ściankach, dlatego właściciele starszych urządzeń muszą pamiętać, by latem lodówkę częściej rozmrażać.

REKLAMA

– Problem ten rozwiązano w nowoczesnych lodówkach z systemem No Frost, który automatycznie kontroluje temperaturę i nie dopuszcza do powstawania szronu. Chłodziarka czy zamrażarka jest dzięki temu całkowicie bezobsługowa i nie wymaga rozmrażania. Łatwiej jest również utrzymać urządzenie w czystości – tłumaczy Paweł Pierściński, przedstawiciel firmy Candy Polska, producenta urządzeń AGD.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W upalne dni warto także wyłączyć zbędne urządzenia elektryczne, gdyż każde z nich wytwarza niepotrzebne ciepło. Z tego też powodu urządzenia AGD typu pralka czy zmywarka najlepiej jest włączyć wieczorem, korzystając np. z funkcji opóźnionego startu. Pamiętajmy także o częstym wietrzeniu pomieszczeń, najlepiej nocą, gdy temperatura na zewnątrz spada.

Wysoka temperatura

Kuchnia jest pomieszczeniem najbardziej narażonym na dodatkowy wzrost temperatury. Kiedy termometr w mieszkaniu wskazuje 28 stopni Celsjusza, ostatnią rzeczą, na którą mamy ochotę jest przebywanie w pobliżu dodatkowych źródeł ciepła. Dopilnowanie przyrządzanego na rozgrzanej kuchence obiadu skutecznie zniechęci nawet największych pasjonatów gotowania. W takiej sytuacji można zrezygnować z przyrządzania gorącego obiadu na rzecz zimnych przekąsek, koktajli i sałatek albo podgrzewać posiłki „na szybko” w mikrofali.

Aby nie mieć problemu z gotowaniem obiadu w porze letniej, warto zastanowić się nad wymianą tradycyjnej kuchenki na nowoczesną płytę indukcyjną.

– Jej powierzchnia nie nagrzewa się, a ciepło wytwarzane jest tylko wewnątrz naczynia do gotowania. To znacznie ogranicza emisję ciepła i niepotrzebne straty energii, w porównaniu z kuchenką gazową czy elektryczną – podpowiada Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka firmy Candy Polska.

Zobacz także: Płyta indukcyjna: dwa prostokątne pola

Podczas gotowania wzrasta również wilgotność powietrza, unoszą się opary i zapachy – które w wysokiej temperaturze stają się uciążliwe i szybciej się rozchodzą. Z tego powodu, ważna jest także odpowiednia wentylacja pomieszczenia. Sposobem na pozbycie się zapachów i oczyszczenie powietrza jest zainwestowanie w dobrej jakości okap kuchenny. Jednak, by urządzenie pracowało wydajnie, warto pamiętać o systematycznym czyszczeniu metalowego filtra. Mycie filtrów nie jest skomplikowane. Po uprzednim odłączeniu urządzenia z prądu, należy wyjąć filtr i umyć go w gorącej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Filtry metalowe można także myć w zmywarce.

Źródło: materiały prasowe

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

REKLAMA

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

REKLAMA