REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Pralka dla mężczyzny

Subskrybuj nas na Youtube
Pralka dla mężczyzny – czy musi spełniać specjalne wymagania? Fot. Shutterstock
Pralka dla mężczyzny – czy musi spełniać specjalne wymagania? Fot. Shutterstock
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Pralka dla mężczyzny – czy musi spełniać specjalne wymagania? Czy pralka w oczach mężczyzny ma być tylko funkcjonalna? Czy może mężczyzna zwraca równie uwagę na jej wygląd?

Czy mężczyzna może polubić pralkę? Czy może patrzeć na to urządzenie, tak jak patrzy na nowy model laptopa, samochodu czy iPada? Aby tak się stało, pralka musi stanowić wyraźnie męski typ, zarówno pod względem funkcjonalności jak i estetyki.

REKLAMA

Mężczyźni wzbraniają się przed obsługą pralki. Wielu z nich twierdzi, że nie wie, jak ją włączyć albo tłumaczą, że to typowo kobiece zajęcie. Dziś jednak tradycyjny podział ról, w którym on pracuje, a ona zajmuje się domem odchodzi do lamusa. Model patriarchalny zastępuje typ partnerski – kobieta i mężczyzna dzielą się prawami i obowiązkami związanymi z życiem rodzinnym. Trudno zatem, żeby mężczyzna nieporadnie czekał na żonę z każdą domową czynnością. Nadchodzi moment, gdy pralka wkracza do męskiego świata. Nieumiejętność jej obsługi – to obciach!

Zobacz także: Kryształki Swarovskiego w łazience

Dostępne programy

REKLAMA

Mężczyznom sprawia kłopot sortowanie odzieży i dobór odpowiednich parametrów prania. Z tego powodu dobrze by było, gdyby pralka posiadała  „inteligentne” programy ułatwiające do maksimum ten proces. Dla tych, którzy w swojej codziennej pracy skazani są na biznesowy dress code, przydatny może być osobny program do prania koszul. Natomiast po powrocie z treningu lub siłowni przyda się program do lekko zabrudzonych ubrań sportowych. Wystarczy wybrać program, a pralka sama dobierze odpowiednią temperaturę i ilość wody.

Znacznym ułatwieniem może być także specjalna funkcja automatycznego doboru parametrów prania. – „Użytkownik określa jedynie rodzaj tkaniny włożonej do bębna i stopień jej zabrudzenia. Od tego momentu, wszystkie parametry prania dopasowywane są automatycznie. Najpierw specjalny  inteligentny system waży wsad. Następnie dobiera konieczną ilość wody, optymalizuje czas prania oraz reguluje wysokość obrotów bębna i intensywność  płukania” – podpowiada Paweł Pierściński, przedstawiciel Candy Polska, producenta urządzeń AGD

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Dla mężczyzn przydatna może być także funkcja łatwego prasowania. Pozwala ona zminimalizować gniecenie się tkanin poprzez stopniowe obniżanie temperatury wody w fazie płukania i odprowadzenie jej bezpośrednio przed wyjęciem prania.

Zobacz także: Ekologiczna kąpiel pod prysznicem

Gadżety dla mężczyzny

Mężczyźni kochają gadżety. To także miłośnicy wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych. Wydawać by się mogło, że pralka jest ostatnim urządzeniem, które może odpowiadać na te potrzeby. A jednak!

Po czasach, gdy kobiety wiodły prym w obsłudze domowych sprzętów widać już powoli następującą zmianę socjologiczną. Teraz również przed mężczyznami staje wyzwanie związane z umiejętnością odnalezienia się wśród urządzeń AGD. Także producenci  zauważają ten trend i starają się uwzględniać potrzeby płci męskiej.

Źródło: materiały prasowe

Czy pralka w oczach mężczyzny ma być tylko funkcjonalna? Fot. Hoover
Hoover
Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

REKLAMA

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA