REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
W kuchni w stylu wiejskim możemy odtworzyć stylistykę polskich wiosek sprzed lat, nawet w centrum uprzemysłowionego miasta. Fot. Fotolia
W kuchni w stylu wiejskim możemy odtworzyć stylistykę polskich wiosek sprzed lat, nawet w centrum uprzemysłowionego miasta. Fot. Fotolia
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Kuchnia w stylu wiejskim ma niepowtarzalny urok i czar. W kuchni w stylu wiejskim możemy odtworzyć stylistykę polskich wiosek sprzed lat, nawet w centrum uprzemysłowionego miasta. Klimat mieszkania zyska coś z magii, a wprowadzone do naszego domu tradycyjne wiejskie elementy oczarują nie tylko domowników, ale i gości.

W kuchniach stylizowanych na wiejskie rewelacyjnie sprawdzają się naturalne, drewniane meble. Wiejska kuchnia powinna być przestronna. Dwa obowiązkowe elementy takiej kuchni to duży stół z kompletem krzeseł oraz duży kredens z przeszklonymi drzwiczkami, prezentujący dekoracyjną zastawę stołową, używaną tylko przy wyjątkowych okazjach.

REKLAMA

Zobacz także: Jak zaaranżować kuchnię w stylu wiktoriańskim?

REKLAMA

W tradycyjnych wiejskich kuchniach budowano piece z rzeźbionymi żeliwnymi okuciami. Nad piecem wbudowany był okap, którego główną funkcją było odprowadzanie oparów, ale był też przepiękną dekoracją. Na okapie wieszano często warkocze czosnku, cebuli, bukiety suszonych ziół albo suszonych grzybów, które dodatkowo nadawały wnętrzu pięknego zapachu. Na taką stylizację kuchni jednak mogą sobie pozwolić jedynie właściciele domów wolnostojących.

W kuchni tradycyjnej, wiejskiej, buduje się często piec kuchenny, kaflowy, o stylizowanych, żeliwnych (w stylu retro) frontach, w który montowany jest sprzęt najnowszej generacji. Nad piecem umieszcza się, najczęściej typowy, wiejski okap kominowy z wbudowanym nowoczesnym wyciągiem. Okap dekorowany jest warkoczami czosnku, cebuli oraz bukiecikami suszonych ziół.

Nieodzownym elementem wiejskiej kuchni są gliniane garnki, misy i dzbany. Ceramiczne powinny być również doniczki na parapecie, w których posadzimy pelargonie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Chcąc nawiązać do stylistyki danego regionu, możemy wkomponować rodzime materiały oraz charakterystyczne zdobnictwo. Element wzoru danego regionu może być motywem przewodnim w urządzaniu kuchni w stylu wiejskim.

Zobacz także: Jak zaprojektować kuchnię w stylu prowansalskim?

Kuchni w stylu wiejskim uroku dodadzą zawekowane słoiki z konfiturami postawione na blacie, wiszące warkocze czosnku, słoiczki z przyprawami oraz wiklinowe kosze. W takiej kuchni drobiazgów może być pełno i wcale nie odbierze jej to urody. Kuchnia w stylu wiejskim sprzyja rodzinnym spotkaniom, jest ciepła i przytulna. Czujemy się w niej bezpiecznie, spokojnie. Taka kuchnia ma duszę.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
10 największych miast świata [LISTA]

Są dane na 2024 rok. Największe miasta świata pod względem liczby mieszkańców znajdują się w Japonii, Indiach, Chinach, Bangladeszu, Brazylii, Egipcie i Meksyku. Które miasto jest największe na świecie?

Rządowy Portal DOM - czy będzie pomocny dla kupujących nieruchomości?

Portal DOM to jeden z pomysłów projektu nowelizacji ustawy deweloperskiej. Ma on poprawić przejrzystość rynku m.in. w zakresie cen transakcyjnych mieszkań deweloperskich i z rynku wtórnego. Jak oceniają ten pomysł deweloperzy? W jakim stopniu portal może rzeczywiście pomóc kupującym? 

Rynek nieruchomości w Polsce – jakie zmiany czekają nas w IV kwartale 2024 roku? [ANALIZA]

Rynek nieruchomości w Polsce. Trwa ostatni kwartał 2024 r. Czy możemy się jeszcze spodziewać zmian dotyczących cen transakcyjnych mieszkań? A co z rynkiem najmu? Jakie czynniki wpływają na wzrost, a jakie na zahamowanie cen? 

To może być idealny moment na zakup mieszkania z rynku wtórnego

Jakie są prognozy dla mieszkań z rynku wtórnego do końca 2024 r.? Czy jest jeszcze szansa na zakup atrakcyjnej cenowo i lokalizacyjnie nieruchomości? Badanie przeprowadził portal Nieruchomosci-online.pl. 

REKLAMA

Jak wygląda rzeczywistość mieszkaniowa w największych miastach w Polsce?

Światowy Dzień Miast to dobra okazja, żeby sprawdzić, czy poprawa standardu mieszkań w Polsce jest widoczna we wszystkich, czy tylko w niektórych największych miastach w Polsce.

Prawo do dzierżawy działki po śmierci działkowicza

Osoby bliskie po śmierci działkowca mogą przejąć jego prawo do dzierżawy gruntu w ROD. Wyjaśniamy, jak wygląda taka procedura, bo działkowe dzierżawy są cenne.

Korzystne opodatkowanie garaży po zmianach w podatku od nieruchomości. Jak skorzystać w 2025 roku?

Zmiany w podatku od nieruchomości, które mają wejść w życie z dniem 1 stycznia 2025 r., co do zasady nie należą do korzystnych. Niemniej są wśród nich i takie, które można ocenić pozytywnie, jak np. opodatkowanie garaży w budynku mieszkalnym. Należy jednak pamiętać, że na dzień niniejszej publikacji (25 października 2024 r.), ustawa nowelizująca nie została jeszcze uchwalona.

Niektóre miasta wybudowały mniej mieszkań czynszowych niż przeznaczyły do rozbiórki!

Zasoby mieszkaniowe wielu gmin się kurczą. A to oznacza, że maleją szanse na tanie mieszkanie czynszowe, po które czekają w kolejce tysiące gospodarstw domowych. Eksperci portalu GetHome.pl zbadali, w których miastach wojewódzkich te szanse są największe.

REKLAMA

Bez Kredytu na start, ale za to z rabatem? Jak wygląda sytuacja na rynku nowych mieszkań?

Czy wstrzymanie programu Kredyt na start mocno wpłynęło na rynek mieszkaniowy? Czy klienci mogą liczyć na rabaty? Jaka jest obecnie sytuacja na rynku nowych mieszkań?

25%-45% oszczędności na ogrzewaniu w sezonie grzewczym: Pompa ciepła współpracująca z piecem na pellet lub kominkiem na drewno

Jednym z urządzeń grzewczych wybieranych, w ramach dotychczasowych edycji Programu Czyste Powietrze, jest powietrzna pompa ciepła. Mimo wielu zalet, jak każde urządzenie, ona także ma swoje minusy, które jednak łatwo wyeliminować. Wystarczy połączyć pompę ciepła, np. z kominkiem opalanym drewnem lub piecem na pellet. Wsparcie powietrznej pompy ciepła kominkiem na drewno lub piecem na pellet daje sezonową oszczędność rzędu 25-45% - ocenia Krzysztof Woźniak, specjalista ds. energii w Grupie Zdrowego Oddychania.

REKLAMA