Funkcjonalne urządzenia AGD dla singla
REKLAMA
REKLAMA
Jakie rozwiązania AGD mogą okazać się szczególnie przydatne dla osób, które chcą zamieszkać samotnie?
REKLAMA
Przyjemność, a zarazem wyzwanie dotyczące urządzania własnego mieszkania, w najbliższym czasie czekać może jeszcze więcej singli niż dotychczas. Dzięki podpisanej przez prezydenta Bronisława Komorowskiego nowelizacji ustawy dotyczącej programu „Rodzina na Swoim”, z preferencyjnych kredytów będą mogli skorzystać także single w wieku do 35 lat.
Zobacz także: Jak dbać o AGD, by było przyjazne alergikom?
Singiel nie potrzebuje dużej, rodzinnej lodówki, wydajnej pralki na 10 kg wsadu czy zmywarki na 15 kompletów naczyń. Dla niego optymalnym rozwiązaniem są kompaktowe urządzenia AGD, które zapewniają oszczędność miejsca i energii. Liczy się także nowoczesny design i wygodne użytkowanie, bo singiel to świadomy i wymagający konsument.
Zmywarka dla singla
Wykorzystując lodówkę podblatową, kompaktowy piekarnik czy zmywarkę, singiel może komfortowo urządzić nawet małą kuchnię. Czy jednak opłaci się kupować zmywarkę dla potrzeb jednej tylko osoby?
– Oszczędności w przypadku używania zmywarki, w porównaniu z myciem ręcznym, są znaczne. Czy ktoś z nas zastanawiał się, ile wody wylatuje z kranu w ciągu minuty? Średnio jest to ok. 6 litrów. Oczywiście możemy nalać wodę np. do miski, ale wtedy stawiamy pod znakiem zapytania higieniczność takiego zabiegu oraz efektywność usuwania zabrudzeń oraz tłuszczu w letniej wodzie. A co z czasem poświęconym na zmywanie ręczne? Aby umyć pod bieżącą wodą 6 kompletów naczyń, będziemy musieli poświęcić ok. 15 minut. Ponadto, zużyjemy 90 litrów wody. Podczas gdy zmywarka kompaktowa na 6 kompletów naczyń zużyje tylko 9 litrów na cykl – tłumaczy Alina Chemperek-Gumiela, przedstawicielka Candy Polska, producenta urządzeń AGD.
Zobacz także: Montaż inteligentnych instalacji w domu jednorodzinnym, krok po kroku
Pralka dla jednej osoby
Rozwiązaniem dedykowanym dla osób, które mieszkają samotnie może być Aquamatic – najmniejsza pralka na rynku. To urządzenie o wymiarach 69,5 cm x 51 cm x 44 cm z załadowaniem od frontu i klasą efektywności energetycznej A, które pozwala wyprać 3,5 kg wsadu. Użytkownik ma do dyspozycji 18 programów, w tym: pranie ręczne, pranie wełny, program sport (idealny do tkanin syntetycznych, które wymagają wielokrotnego prania w ciągu tygodnia), programy szybkie. Dopasowuje się więc do aktywnego trybu życia. Pralka jest tak mała, że zmieści się w dowolnym miejscu łazienki, pod zlewem, obok wanny, w kuchni lub pod blatem roboczym.
Zobacz także: Sprzęt AGD do kuchni: kompendium
Funkcjonalne urządzenia
Singli, którzy lubią wygodę, a zarazem dysponują kuchnią o niedużej powierzchni, mogą też zainteresować rozwiązania umożliwiające łączenie w ramach jednej powierzchni funkcjonalności kilku urządzeń. Przykładem może być kuchenka mikrofalowa z funkcją piekarnika albo zestawy zintegrowane, które zajmują powierzchnię standardowej kuchenki, oferując funkcję aż 3 urządzeń – płyty grzejnej, piekarnika i zmywarki.
Zobacz także: Uważaj na fałszywe dane na etykietach niektórych producentów AGD
Jeszcze do niedawna decyzję o zakupie sprzętu AGD podejmowały głównie młode małżeństwa, które urządzały własne mieszkanie. Czasy jednak się zmieniły – dziś także osoby niepozostające w związkach małżeńskich kupują i wyposażają mieszkania. Singli jako potencjalnych klientów dostrzegają już biura podróży, deweloperzy, a także agencje nieruchomości. Także rynek produktów AGD powoli dostosowuje się do tych zmian socjologicznych. Producenci coraz częściej oferują, obok rozwiązań rodzinnych, także produkty, które spełnią oczekiwania osób decydujących się zamieszkać samodzielnie.
Źródło: Candy
REKLAMA
REKLAMA