REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Powiew Indii w Twoim domu

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Wnętrza w stylu indyjskim charakterysują się przepychem, intensywnymi barwami, mnogością wszelakich puzderek, atłasowych poduch poukładanych niby mimochodem tu i tam.
Wnętrza w stylu indyjskim charakterysują się przepychem, intensywnymi barwami, mnogością wszelakich puzderek, atłasowych poduch poukładanych niby mimochodem tu i tam.

REKLAMA

REKLAMA

Wnętrza w stylu indyjskim charakteryzują się przepychem, intensywnymi barwami, mnogością wszelakich puzderek, atłasowych poduch poukładanych niby mimochodem tu i tam. Orient to niewyczerpane źródło inspiracji dla wszystkich, którzy pragną urządzić wnętrze swojego domu w sposób nietuzinkowy tak, by poczuć powiew Indii. Magiczna atmosfera panująca w takim wnętrzu oddziałuje na wszystkie zmysły. Trzeba jednak zadbać o to, aby indyjski przepych nie stał się przesadzonym.

REKLAMA

We wnętrzach indyjskich bardzo istotne są kolory. Chcąc wyczarować w swoim mieszkaniu atmosferę przypominająca tę z opowieści Szeherezady, powinniśmy postawić na ciepłe, ale jednocześnie intensywne barwy, takie jak róż indyjski, fiolety, czerwienie i pomarańcze. Kolory można bez obaw łączyć, na przykład jaskrawą czerwień z przygaszonym fioletem. Do podstawowych barw dodajemy małe akcenty złota, ultramaryny lub głębokiej zieleni. Jeżeli taki dobór kolorów wydaje nam się mimo wszystko zbyt intensywny, możemy zastosować je jako dodatki na tle bardziej stonowanych, ciepłych, naturalnych kolorów, np. beżowego lub piaskowego. Jeśli decydujemy się na tapety, koniecznie wybierzmy te we wzory, np. kwiaty lub figury geometryczne albo najbardziej popularny w Indiach wzór, tzw. paisley, który można spotkać na tapetach, dywanach, narzutach czy zasłonach.

REKLAMA

Indie to kraj słynący z wysokiej temperatury, elementy wystroju zatem poza podstawową funkcją, jaką jest zdobienie wnętrza, często również chłodzą. Podłoga najczęściej zrobiona jest z drewna lub z płytek ceramicznych w ciemnych, naturalnych barwach. W tradycyjnych indyjskich domach trudno jednak spotkać podłogę bez dywanu, wybierzmy zatem takie o intensywnych kolorach i wyraźnych wzorach. Im więcej wzorów w indyjskim wnętrzu, tym lepiej.

Zobacz także: Jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim?

REKLAMA

Meble, podobnie jak podłoga, powinny być ciemne, najlepiej wykonane z egzotycznego drewna typu mahoń, venge, palisander, akacja indyjska. Możemy poszukać mebli kolonialnych, masywnych, wykonanych ręcznie z dbałością o każdy szczegół i niezwykle trwałych. Meble  kolonialne to połączenie tradycyjnych indyjskich materiałów i ornamentyki ze stylem wiktoriańskim. Praktycznym i bardzo charakterystycznym dla Indii meblem jest szezlong, niski i miękki, pięknie zdobiony. Wszelkie siedziska typu kanapy czy fotele warto wyłożyć poduszkami, nada to wnętrzu jeszcze bardziej orientalnego charakteru.

W pokoju indyjskim powinniśmy czuć się jak w pałacu, musi więc być bajkowo, przytulnie, luksusowo i egzotycznie. Zdobione poduszki to podstawa stylu indyjskiego. Musi ich być dużo, najlepiej powleczone atłasowymi poszewkami. Mogą służyć jako ozdoba, ale też jako siedziska, na których można odpocząć. Atłasowe mogą być również zasłony, narzuty na łóżko czy baldachim, którym ozdobimy łóżko.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Podczas urządzania indyjskiego wnętrza możemy użyć tradycyjnych indyjskich sari i batików. Okna możemy ubrać w delikatne pomarańczowe, fioletowe lub czerwone jedwabie, które będą się wspaniale prezentowały z koronkowymi roletami.

Zobacz także: Salon w stylu angielskim: kwiaty

W indyjskim wnętrzu nie może zabraknąć figurki słonia. W tradycyjnych hinduskich wierzeniach na słoniu wspiera się świat, dlatego też często wykorzystuje się go w zdobnictwie, na obrazach, plakatach czy jako rzeźbę w drewnianej oprawie lustra, o którym także powinniśmy o nim pamiętać. Kropką nad i niech będą kadzidła, świeczniki z kutego żelaza, zadbajmy również o misę z wodą, w której będą pływały główki gerber lub róż nadając wnętrzu piękny zapach.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA