REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zaaranżować sypialnię dla dwojga?

Aranżacja sypialni dla dwojga nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli nasze poczucie smaku się różni. Fot. Janpol
Aranżacja sypialni dla dwojga nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli nasze poczucie smaku się różni. Fot. Janpol

REKLAMA

REKLAMA

Aranżacja sypialni dla dwojga nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeśli nasze poczucie smaku się różni. Sypialnia dla dwojga powinna pełnić funkcję praktyczną i estetyczną, w niej regenerujemy siły po całym dniu pracy. Dlatego ważne jest zadbanie o optymalną aranżację sypialni dla dwojga.

Wspólne urządzanie mieszkania traktujemy, jak początek czegoś nowego, wejście w kolejny etap. Dlatego chcemy, żeby nowa aranżacja była stylowa oraz wygodna jednocześnie. Aby przetrwała lata i była uniwersalna. Najwięcej uwagi przykuwa zwykle organizowanie sypialni. W niej chcemy wypoczywać i spędzać przyjemne chwile z ukochaną osobą. Jak zaaranżować sypialnię dla dwojga?

REKLAMA

Co jest ważne?

Pierwsza zasada – nie łączymy miejsca, w którym śpimy z miejscem, w którym pracujemy. Nie planujmy więc wstawiania obok łóżka biurka, laptopa i innych akcesoriów, które kojarzą się z pracą. Po drugie – sypialnia to bardzo osobista przestrzeń. Dobierając przedmioty oraz kolory powinniśmy kierować się własnymi potrzebami, gustem i łączyć je z ogólnie panującymi regułami. Nawet miejsce tego pomieszczenia w domu lub mieszkaniu dobrze byłoby dopasować do swoich potrzeb. Jeśli jesteśmy rannymi ptaszkami, warto mieć sypialnię od wschodniej strony. Jeśli zaś lubimy długo spać – postarajmy się, by słońce nie budziło nas o świcie. Oczywiście nie zawsze możemy sobie zapewnić taki luksus wyboru. Jednak jeśli tylko mamy taką możliwość – warto z niej skorzystać.

Zobacz także: Jakie elementy są niezbędne w wystroju sypialni?

Dobór koloru

Intensywne, jaskrawe kolory mogą utrudniać zasypianie, dlatego jeśli bardzo lubimy takie barwy, lepiej dobrać dodatki w ostrzejszym odcieniu, niż pomalować nim wszystkie ściany. W klimat relaksu wprowadzą nas delikatne beże, róże, a także kolory ziemi oraz biel. Energii doda natomiast pomarańczowy. Nadaje się on przede wszystkim dla osób dynamicznych, które preferują nowoczesne aranżacje. Jeśli chcemy wprowadzić nieco pikanterii, wybierzmy nasycone fiolety lub czerwienie. Takie barwy pobudzają i intrygują, wprowadzają nastrojowy klimat.

Oświetlenie

Decyzja w sprawie oświetlenia powinna zależeć od tego, jaki klimat chcemy mieć w naszej sypialni dla dwojga. Jeśli zależy nam na nastrojowej, intymnej atmosferze, zainwestujmy w lampki punktowe. Uniwersalnym rozwiązaniem jest zamontowanie jednego, centralnego oświetlenia i dokupienie jednej lub dwóch nocnych lampek. Ciekawym pomysłem jest nabycie żarówek w różnych kolorach, np. w czerwonym. Unikajmy natomiast takich, które emitują światło niebieskie – będzie źle działać na oczy, męcząc wzrok. Interesującym zabiegiem będzie ustawienie lamp tak, aby oświetlały konkretny element sypialni – lustro, wazon lub inny dodatek.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Najważniejsze jest łóżko

Największe emocje w sypialni dla dwojga wywołuje oczywiście wybór łóżka. Musi być odpowiednio duże, aby było wygodne. Optymalne będzie solidne, precyzyjnie wykonane z zaokrąglonymi krawędziami. Ważne jest, gdzie postawimy ten mebel. Przede wszystkim powinniśmy mieć do niego swobodny dostęp. Najistotniejszym elementem komfortowego łóżka jest oczywiście materac. Jego wymiary muszą być dopasowane do wymiarów łóżka. Powinniśmy też pamiętać, że będą z niego korzystały dwie osoby, być może o odmiennych preferencjach.

Zobacz także: Jak wybrać toaletkę do sypialni?

Czy jeden materac wystarczy?

Powstaje problem: kupić dwa mniejsze materace czy jeden większy?

REKLAMA

- Nie ma jednej odpowiedzi, każda opcja ma swoje wady i zalety – mówi Tomasz Goc, dyrektor handlowy Fabryki Materacy Janpol. - Jeśli nasz partner znacznie różni się wzrostem lub wagą, warto pomyśleć o dwóch materacach. Możliwe jest wtedy dopasowanie modeli do własnych preferencji - dodaje. Łatwiej jest wówczas utrzymać porządek w sypialni. Wada takiego rozwiązania to miejsce łączenia się dwóch modeli. Można je w pewnym stopniu zlikwidować stosując materac posłaniowy. Jeden duży materac jest pod tym względem bardziej komfortowy. Niestety, przez większą wagę, trudniejsze jest jego przewracanie. - Jeśli jednak chcemy się zdecydować na takie rozwiązanie, pamiętajmy o regularnym odwracaniu materaca, które zwiększa jego żywotność i sprawia, że spanie jest bardziej higieniczne - mówi Tomasz Goc.

Aranżowanie sypialni nie jest łatwą sprawą. Wymaga poświęcenia czasu i energii, by dopasować wszystkie elementy. Jednak kiedy już uporamy się z pracą przy urządzaniu, będziemy mogli oddać się tylko przyjemnościom.

Źródło: materiały prasowe

Sypialnia dla dwojga powinna pełnić funkcję praktyczną i estetyczną, w niej regenerujemy siły po całym dniu pracy. Fot. Janpol
Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA