Jak zaaranżować kuchnię w staroświeckim stylu?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jedną z cech, które będą wyróżniać się w naszej kuchni, będą fronty od szafek. Zamiast szukać tradycyjnych klonowych lub dębowych frontów, zdecydujmy się na coś w innym stylu. Może warto jest się zastanowić nad wyborem innego koloru, dzięki któremu będzie się on wyróżniał na tle innych szafek kuchennych, dostępnych w sklepach. Kolejnym akcentem, na który możemy się zdecydować, są szklane drzwi szafy.. Jeżeli bardzo chcemy uzyskać staroświecki klimat kuchni, warto udać się do stolarza, który wykona nasze fronty na zamówienie.
REKLAMA
Meble mogą w niezwykły sposób dodać uroku starej, “wiejskiej” kuchni. Jeżeli mamy to szczęście i w naszej kuchni stoi duża, stara szafa lub komoda, możemy użyć jej do przechowywania pościeli, naczyń albo nawet do ukrycia odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Czasami warto również odwiedzić sklep z antykami. Być może uda nam się spotkać tam przedmioty lub pomoce kuchenne, jakich używały nasze babcie czy prababcie - pomogą nam podkreślić klimat w naszej kuchni.
Zobacz także: Jak stworzyć kuchnię bezpieczną dla dzieci?
Kilka zmian w akcesoriach może mieć ogromne znaczenie. Wybór różnych tapet, zasłon w starym stylu lub zestaw starych naczyń do gotowania, może pomóc uzyskać efekt staroświeckiego wnętrza.
Coraz więcej rodzin decyduje się spożywać posiłki w kuchni, pozostawiając jadalnie na specjalne okazje. W takiej sytuacji, przy pomocy stołu i krzeseł, możemy podkreślić urok “starej” kuchni. Oczywiście, one także muszą być wygodne i praktyczne.
Zobacz także: Czy grzejnik może być jednocześnie barkiem?
Stół i krzesła wykonane z drzewa wiśni lub dębu będą idealnym rozwiązaniem. Tkaniny przeznaczone na siedziska i oparcia foteli powinny współgrać z kuchennymi firankami. Możemy z odpowiednio dobranym materiałem udać się do krawca lub zrobić je samodzielnie, na maszynie do szycia. Nie bójmy się eksperymentować, pozwoli nam to znaleźć idealną aranżację dla nas i naszego domu.
REKLAMA
REKLAMA