REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wykorzystać wiosenne inspiracje w czasie aranżacji stołu?

Stół jest najważniejszym elementem jadalni, dlatego powinniśmy poświęcić chwilę na jego gustowne ozdobienie. Wiosenna aranżacja stołu doda uroku całej jadalni.Fot. Jadik
Stół jest najważniejszym elementem jadalni, dlatego powinniśmy poświęcić chwilę na jego gustowne ozdobienie. Wiosenna aranżacja stołu doda uroku całej jadalni.Fot. Jadik

REKLAMA

REKLAMA

Stół jest najważniejszym elementem jadalni, dlatego powinniśmy poświęcić chwilę na jego gustowne ozdobienie. Aranżując stół możemy czerpać inspiracje z danej pory roku. Interesujący efekt osiągniemy, jeśli zdecydujemy się na konkretny pomysł, unikniemy wtedy chaosu dekoracyjnego. W procesie aranżacji istotną funkcję pełnią dodatki, ale najważniejszy jest dobór odpowiedniego stołu.

Każdy z nas chciałby od czasu do czasu zaskoczyć swoich gości lub rodzinę ciekawą aranżacją stołu. Pomysły na oryginalny wystrój może podsunąć nam nie tylko wyobraźnia. Warto zainspirować się piękną wiosną za oknem. Poniżej przedstawiamy kilka dekoracyjnych podpowiedzi. Można je wykorzystać nie tylko podczas spotkań z rodziną lub znajomymi, ale na przykład w trakcie wielkanocnego śniadania.

REKLAMA

Dobry stół to podstawa

Podstawą całej konstrukcji jest odpowiedni stół. Wśród wiosennej aranżacji najlepiej prezentują się stoły drewniane, nawiązujące do naturalnego designu. Najlepiej byłoby, gdyby jego forma pozwalała na wyeksponowanie dekoracji. Meblem, który podkreśli aranżacje, a jednocześnie sam w sobie będzie ozdobą jadalni, jest na przykład stół firmy Jadik. To dębowy, ręcznie robiony model z prostym blatem i zaokrąglonymi nogami, na których widać pęknięcia i sęki. Jest precyzyjnie szlifowany, solidny i wytrzymały, a przy tym na tyle duży, że nie będziemy mieli problemu z ugoszczeniem przy nim rodziny i przyjaciół. Jasne drewno natomiast dobrze będzie komponowało się z każdą wiosenną aranżacją, którą wymyślimy.

Zobacz także: Czy grzejnik może być jednocześnie barkiem?

Kwiaty i owoce

Kwiaty są pierwszą rzeczą, która przychodzi nam do głowy, kiedy myślimy o aranżacji stołu. Wiosną mamy do wyboru wiele gatunków, w rozmaitych kolorach i kształtach. Można oczywiście tradycyjnie ułożyć kwiaty w wazonach. Jednak ciekawiej wyglądają na przykład rośliny upięte przy obrusie, a nawet na krzesłach. Już kilka gałązek ożywia stół i dodaje mu wiosennego charakteru. Jeśli chcemy mieć bardziej minimalistyczną aranżację możemy zaopatrzyć się w szklane naczynie i ułożyć w nim płatki kwiatów lub kilka rodzajów nasion. Ciekawym rozwiązaniem będzie też ułożenie na stole owoców. Zaletą takiej dekoracji jest to, że możemy ją zjeść. Gdy mamy ochotę na większą ekstrawagancję możemy przygotować obrus z trawy lub słomy.

Dodatki: serwetki, talerzyki, świeczki

Kolor obrusa, jeśli zdecydujemy się na tradycyjny model z materiału, powinien być dopasowany do aranżacji. Najbezpieczniejszym i najpewniejszym rozwiązaniem będzie oczywiście biały obrus. To doskonałe tło dla dekoracyjnych szaleństw. Jeśli chcemy zaskoczyć gości, podajmy jedzenie na talerzach o niestandardowym kształcie, na przykład liścia. Możemy też zaopatrzyć się w zestawy ozdobione kwiatami lub innymi motywami kojarzonymi z wiosną. Aby cała aranżacja byłą spójna, możemy dodać serwetki z podobnym wzorem. Dopełnieniem całości może być oświetlenie. Do wyboru mamy świeczki oraz lampki, które możemy układać w dowolnych kombinacjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Jak efektownie nakryć stół?

Ciekawa dekoracja stołu będzie uzupełnieniem nie tylko wielkanocnego śniadania, ale każdego spotkania. Jedzenie w takim otoczeniu będzie prawdziwą przyjemnością.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Domowa fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia to norma

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

Zerowy podatek PCC dla młodych: kto nie skorzysta?

Zerowy podatek od czynności cywilnoprawnych to ułatwienie dla osób kupujących pierwsze lokum. Jednak czasem fiskus kwestionuje prawo do zwolnienia.

REKLAMA

Rynek wtórny. W którym dużym mieście w Polsce można kupić mieszkanie za mniej niż 100 tys. zł?

Czy w Warszawie można kupić mieszkanie za niespełna 300 tys. zł, a w Łodzi lub na Śląsku nawet o połowę tańsze? Tak! Eksperci GetHome.pl sprawdzili, ile kosztują najtańsze mieszkania w największych metropoliach.

Brakuje mieszkań i gruntów! Czy nowe przepisy uratują rynek nieruchomości?

Polsce brakuje 1,5 mln mieszkań, ale deweloperzy mają związane ręce – gruntów pod inwestycje jest coraz mniej, a biurokracja wstrzymuje rozwój. Czy planowane zmiany w prawie odblokują potencjał budownictwa w największych miastach?

Wykończenie mieszkania pod klucz. Ile trzeba zapłacić?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania pod klucz? Czy klienci często decydują się na taką formę? Którzy deweloperzy mają kompleksowe wykończenie w swojej ofercie?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni?

Najem krótkoterminowy mieszkań. Będą ograniczenia? Co się zmieni? Kto na tym straci? Kto zyska? Co z wynajmem długoterminowym? Czy ograniczenie najmu krótkoterminowego wpłynie na ceny mieszkań w dużych miastach? Wynajem krótkoterminowy mieszkań cieszy się dużym powodzeniem szczególnie w dużych miastach i w miejscowościach turystycznych

REKLAMA

3 rzeczy które powinieneś wiedzieć, zanim podpiszesz umowę na pośrednictwo w sprzedaży swojej nieruchomości

Często decyzja o zakupie lub sprzedaży nieruchomości jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu. Rynek się zmienia i coraz więcej osób postanawia ten projekt oddać w ręce profesjonalistów, chociaż do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie prawie 100% transakcji odbywa się za pośrednictwem agencji nieruchomości, jest nam jeszcze daleko.

Wyższy podatek od nieruchomości w 2025 roku: jak wpłynie na koszt prowadzenia działalności gospodarczej i zmiany czynszu na rynku najmu

Od 1 stycznia 2025 roku w Polsce wzrasta podatek od nieruchomości, co wpłynie na budżety zarówno właścicieli prywatnych, jak i przedsiębiorców posiadających nieruchomości komercyjne. Jakie konsekwencje dla rynku może mieć wprowadzenie nowych stawek podatkowych oraz podpowiada, jak właściciele mogą przygotować się na nadchodzące zmiany.

REKLAMA