REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak zastosować motywy komiksowe?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Gabriela Szuba
Komiks.
Komiks.

REKLAMA

REKLAMA

Bohaterzy kultowych komiksów coraz częściej goszczą w naszych domach – nie tylko na kartkach papieru. Aranżacje wnętrz z wykorzystaniem motywu komiksowego cieszą się dużą popularnością. Decydując się na taki wystrój, pamiętajmy o umiarze.

Pop-art

Twórczość Andy’ego Warhola (wł. Andrew Andy Warhol - red.) stała się wizytówką stylu pop-art. Ten nurt wywrócił do góry nogami także myślenie o aranżacji wnętrz. Żaden styl dotąd nie był aż tak wielobarwny i pełen kontrastów. Umasowienie sztuki i wykorzystanie tanich materiałów do jej stworzenia, np. plastiku - nie mieściło się dotąd w głowach. Nigdy wcześniej tworzywo sztuczne, nie było użyte do takich celów. Pop-art to przełom w pojmowaniu sztuki. Jej umasowienie sprawiło, że odtąd stała się ogólnodostępna. Na fali zachwytu Warholem, nowe trendy w aranżacji wnętrz wyniosły na “salony” komiks. Komiksy to specyficzny przejaw grafiki - rysunkowe opowieści, coraz częściej zaczął pojawiać się w dekoracjach. Dziś komiks w aranżacji wnętrz znów staje się modny. Nuta ekstrawagancji ożywi każde pomieszczenie.

REKLAMA

Fot. Fotolia

Zobacz także: Nowy trend - francuskie haiku

Komiksowa aranżacja

Decydując się na “wnętrze z komiksem”, powinniśmy najpierw dobrze przemyśleć cały projekt aranżacji. Lepiej jest zostawić sobie możliwość dołożenia czegoś do wystroju, niż przesadzić z ilością komiksowych dodatków. Zbyt duża liczba tego typu gadżetów sprawi, że wnętrze wyda się śmieszne. Bezpiecznym wyjściem, jest stworzenie uniwersalnego wystroju, do którego elementy komiksu będą ciekawym dodatkiem. Najlepiej sprawdzą się gadżety, z którymi nie będziemy musieli się wiązać na stałe. Tekstylia w postaci narzuty na kanapę lub fotel, poduchy na łóżko, zasłony – wszystko to efektownie wygląda w aranżacji. W przypadku, gdyby znudził nam się taki wystrój, możemy po prostu wymienić materiał. Dobrym rozwiązaniem będzie także obicie fotela nową, „komiksową” tapicerką. To szybki sposób na niebanalne wnętrze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz także: Eklektyzm – jak uniknąć kiczu?

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W którym mieście szanse na własne mieszkanie są największe?

Rynek wtórny na ogół wygrywa z pierwotnym pod względem dostępności mieszkań na przeciętną kieszeń. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach wojewódzkich jest ona największa.

Ubezpieczenie mieszkania na wynajem krótkoterminowy – co musisz wiedzieć?

Wynajem krótkoterminowy jest coraz popularniejszą formą zarabiania na nieruchomościach, ale niesie ze sobą także pewne ryzyka. Co powinna zawierać dobra polisa dla najmu krótkoterminowego? Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie?

Second home (dom rekreacyjny) nie tylko dla bogatych. Ile kosztuje taka przyjemność w 2025 roku?

W Polsce obserwujemy rosnące zainteresowanie tzw. „second home”, czyli domem rekreacyjnym. To trend, który dotyczy nie tylko najbogatszych, ale również klasy średniej. Jakie kierunki wybierają Polacy? Góry, morze czy zagraniczne kurorty? Jakie udogodnienia są dla nich kluczowe? I wreszcie – ile są w stanie zapłacić za swój azyl od codzienności?

Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

REKLAMA

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

REKLAMA