Gdzie można zastosować lakierowane szkło?
REKLAMA
REKLAMA
Zalety
Każdego sezonu, wśród możliwości aranżacyjnych, pojawiają się coraz to nowsze rozwiązania. Technika wciąż się rozwija. W związku z tym, nie musimy sięgać jedynie do powszechnych metod wystroju wnętrz. Dotyczy to także miejsc trudnych do zaaranżowania – łazienki i kuchni. Standardowe płytki na kuchennej ścianie są nudne. Na szczęście można je zastąpić innymi, znacznie bardziej atrakcyjnymi materiałami. Jeszcze do niedawna, użycie szkła w aranżacji, kojarzyło się z brzydkimi luksferami – stosowanymi do przeszklenia klatek schodowych w latach ‘90. Dziś, mamy wiele możliwości włączenia szkła do wystroju.
REKLAMA
Zobacz także: Jak urządzić długą, wąską kuchnię?
Lakierowana wersja jest obecnie hitem. Można ją znaleźć w praktycznie każdym katalogu z wystrojem wnętrz. Lakierowane szkło w kuchni czy łazience ma wiele zalet. Przede wszystkim – wbrew pozorom, jest to niezwykle wytrzymały materiał. Jego atutem jest odporność na wilgoć i czynniki zewnętrze. Może, więc być użyty w miejscach, bezpośrednio narażonych na działanie wody, na przykład przy zlewozmywaku w kuchni. Dodatkową zaletą lakierowanego szkła jest możliwość łatwego czyszczenia jego powierzchni. Wystarczy umyć go detergentem do szyb.
Zobacz także: Czy kominek sprawdzi się w sypialni?
Miejsce zastosowania
Szkło jest materiałem, które zupełnie nie zobowiązuje do urządzenia wnętrza w konkretnym stylu. Zawsze będzie stylowym dodatkiem. Możemy śmiało, zastosować je na ścianach w łazience, kuchni – lub wykorzystać do zamontowania przeszklenia na otwartej przestrzeni – na przykład w salonie z aneksem.
Dla zabezpieczenia szkła, przed rozbiciem należy pokryć je ochronną folią. Taka warstwa, pozwoli w razie rozbicia zatrzymać wszystkie kawałki na miejscu.
REKLAMA
REKLAMA