REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak przygotować dom na przyjęcie?

Martyna Bogacka
Wbrew pozorom przygotowanie przyjęcia nie jest niczym trudnym. Wystarczy trochę pomysłu i chęci aby dobrze przygotować dom do zorganizowania w nim przyjęcia.
Wbrew pozorom przygotowanie przyjęcia nie jest niczym trudnym. Wystarczy trochę pomysłu i chęci aby dobrze przygotować dom do zorganizowania w nim przyjęcia.

REKLAMA

REKLAMA

Wbrew pozorom przygotowanie domu na przyjęcie nie jest niczym trudnym. Aby nasz dom stał się przyjazny dla gości, przed przyjęciem należy go odpowiednio przygotować. Czasem wystarczy dokonać kilku prostych poprawek. Oto kilka wskazówek.

Stwórz przestrzeń

Przygotowanie domu na przyjęcie wiąże się między innymi z wygospodarowaniem wolnej powierzchni tak, aby goście mogli poruszać się swobodnie. Te meble, z których nie będzie konieczności korzystania postaraj się usunąć w ogóle, np. do innego pomieszczenia. To może być też dobry moment, by rozważyć, z których sprzętów możesz w ogóle zrezygnować.

REKLAMA

Zobacz także: Dekoracje ścienne

Formalne czy nieformalne?

Ustal z góry, jakiego rodzaju przyjęcie organizujesz, to ułatwi przygotowanie domu na tę okazję. Na bardziej formalne spotkania najlepszym rozwiązaniem będzie symetryczne ustawienie mebli i dodatków. Kolory niech będą stonowane, wtedy osiągniesz wrażenie pożądanej elegancji. Na swobodne przyjęcia w gronie znajomych dekorując dom można pozwolić sobie na więcej zabawy kolorem i fakturami.

Sprawdź porządek

Rozejrzyj się wokół, aby sprawdzić, czy pokój wygląda atrakcyjnie. Czy meble ustawione są w przyjazny dla gości sposób i czy wszyscy zmieszczą się bez problemów. 

Zobacz także: Jak urządzić mini bar w domu?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Wybierz motyw przewodni

REKLAMA

Motyw przewodni ułatwi przygotowanie domu na przyjęcie. Pozwoli to na ujednolicenie wystroju wnętrza i nada mu wyjątkowy odświętny charakter. Takim motywem może być na przykład kolor albo dzielona z przyjaciółmi pasja. Pamiętaj, żeby temat wystroju miał kontynuację w innych pomieszczeniach domu.

W tworzeniu atmosfery pomieszczenia oświetlenie ma kluczowe znaczenie. Upewnij się jednak, że wywołuje właściwy efekt. Warto zadbać o punktowe oświetlenie, które jest mniej inwazyjne, niż światło bijące z jednego źródła. Na stole poustawiaj małe świeczki i bukieciki kwiatów – migoczące światło świec sprawi, że wszyscy poczują się zrelaksowani.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

REKLAMA

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

REKLAMA

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

REKLAMA