REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Nowodworski Estates
Biuro Nieruchomości
Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność /fot. shutterstock
Nie ilość a jakość, czyli 10 korzyści wynikających z umowy na wyłączność /fot. shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Na polskim rynku nieruchomości funkcjonują dwa modele współpracy z biurami nieruchomości. Najpopularniejszym jest umowa otwarta tzn. współpraca z wieloma agentami. Nie zawsze ten rodzaj współpracy przynosi wymierne efekty i korzyści dla właściciela. Drugi model współpracy to umowa na wyłączność. Okazuje się to być może nieoczywiste, ale przynosi ona najlepsze efekty. Jakie korzyści wynikają ze współpracy z jednym agentem? Czy warto mieć osobistego doradcę ds. nieruchomości? Kiedy mniej znaczy więcej?

Jakie korzyści wynikają ze współpracy z jednym agentem?

Współpraca z jednym biurem nieruchomości to komfort oraz wiele korzyści. Kontaktując się tylko z jednym agentem oszczędzasz swój czas i energię. Nie musisz powtarzać tych samych informacji kilku osobom, co pozwoli uniknąć błędów w ofertach dostępnych w sieci. Mogłoby się wydawać, że współpraca z jednym agentem zawęża grono potencjalnych klientów. Nic bardziej mylnego. Agencje nieruchomości działające w oparciu o umowy na wyłączność współpracują z innymi dobrymi agencjami nieruchomości, co poszerza grono klientów. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym współpracujący ze sobą agenci, są w stanie szybciej sprzedać nieruchomość.  Doświadczenie połączone z nowoczesną technologią to zestawienie podnoszące wartość obsługi na rynku nieruchomości. Agent pracujący nad daną transakcją dąży do finalizacji procesu sprzedaży czy wynajmu, co przekłada się na gwarancję wypłaty za jego pracę. Taka motywacja do działania i pełne zaangażowanie przekładają się na wymierne efekty.  Ludzie kupują wszystkimi zmysłami, nie tylko wzrokiem. Multisensoryczny marketing to najprostsza droga, żeby klient w prezentowanej nieruchomości poczuł “to coś”. Badania pokazują, że doznania zmysłowe odpowiadają nawet w 80% za reakcję mózgu, czyli decyzyjność. Agencje, którym klient powierzył nieruchomość w oparciu o umowę na wyłączność mają dużo większe podstawy, żeby dodatkowo zainwestować w ofertę. Informacja jest kluczowym elementem całego procesu sprzedaży czy wynajmu nieruchomości

REKLAMA

Polecamy: RODO w marketingu

Czy warto mieć osobistego doradcę ds. nieruchomości? 

‘Posiadanie’ swojego lekarza, fryzjera czy prawnika jest rzeczą oczywistą. Dlatego nie ma nic dziwnego w ‘posiadaniu’ swojego doradcy ds. nieruchomości. Mając zaufaną osobę, która profesjonalnie zajmie się promocją oferty oraz przeprowadzi całą transakcję nieruchomościową otrzymujemy efekt wyjątkowości i luksusu. Czujemy się ważni dla agenta, z którym współpracujemy. Przygotowana oferta jest spójna. Klienci widzą jedną i tą samą ofertę na kilkunastu portalach. Najlepsze biura nieruchomości współpracują z dostawcami usług dodatkowych tj. profesjonalne zdjęcia oraz filmy, home staging czy serwis sprzątający. Tak przygotowana promocja oferty sprawia, że właściciel nieruchomości ma pewność, że współpraca z jednym agentem opłaca się najbardziej.

Kiedy mniej znaczy więcej?

REKLAMA

Nie ilość a jakość ma kluczowe znaczenie. Klient, który podpisał umowę na wyłączność ogranicza swój kontakt tylko do jednej osoby. Nie oznacza to jednak braku kontaktu z innymi pośrednikami, wręcz przeciwnie. Właściciel nieruchomości załatwia wszystkie sprawy z jednym agentem, który gwarantuje mu wykorzystanie wszystkich najbardziej efektywnych narzędzi pracy tj. pozycjonowanie ofert, dobór odpowiedniej formy reklamy, banery czy e-marketing. Prezentowana oferta wysokiej jakości jest unikatowa, zawsze zawiera aktualną jedną cenę i jest prezentowana zarówno na stronie głównej biura jak i na portalach ogłoszeniowych. Agent pracujący na wyłączność ma mniej ofert w portfelu, ale może za to poświęcić dużo więcej czasu i uwagi dla swojego klienta i jego nieruchomości. Również znalezienie optymalnej ceny nieruchomości jest dużo łatwiejsze niż w przypadku stosowania umów otwartych. Wiedząc, że oferta jest jedna, właściciel nieruchomości nie musi manewrować ceną, żeby wzbudzić zainteresowanie klienta. Stosowanie IMS - Indywidualnej Strategii Marketingowej prowadzi do skuteczniejszej sprzedaży lub wynajmu nieruchomości. 

Klient ma zawsze prawo wyboru, na jakich zasadach chce współpracować z biurami nieruchomości. Oczywiście wybierze umowę korzystniejszą dla siebie. Umowa na wyłączność posiada wiele opisanych wyżej korzyści. Ten model współpracy prowadzi również do uporządkowania rynku nieruchomości oraz daje jasny przekaz co do zasad działania i korzyści zarówno dla właścicieli nieruchomości jak i ich klientów. Właściciel ma pełną kontrolę nad ofertą, gwarancję profesjonalnej obsługi i zaangażowanie agenta zorientowanego na sukces.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Autor: Elżbieta Jachymczak, Nowodworski Estates

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

REKLAMA

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

Inflacja spada, ale nie koszty utrzymania mieszkania: ile więcej trzeba teraz dopłacać do czynszu

Wzrost kosztów mieszkaniowych był w 2024 r. czynnikiem dość mocno wpływającym na poziom inflacji. Sprawdzamy, czy te koszty nadal mocno rosną. Warto pamiętać, że dla budżetów domowych są one równie ważne jak wydatki na żywność, bo przez rodziny traktowane są jako te z kategorii pierwszej potrzeby do zaspokojenia.

Za jaką maksymalną kwotę nabywcy poszukują teraz mieszkań?

Do jakiej kwoty poszukuje mieszkań większość kupujących? Przy jakim progu kończy się zdolność kredytowa? Jakie mieszkania można nabyć w tej cenie? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Zmiany dla prosumentów: opłaty za recykling paneli fotowoltaicznych

Polska wprowadza opłaty za utylizację paneli fotowoltaicznych. Właściciele starszych instalacji fotowoltaicznych będą pokrywać koszty recyklingu zużytych paneli. Zmiana prawa ma na celu przesunięcie ciężaru odpowiedzialności z producentów na użytkowników w obliczu rosnącej ilości odpadów z OZE.

REKLAMA

Nowy trend na rynku najmu: wynajmujący zlecają obsługę profesjonalnym agencjom. Jakie korzyści, jakie minusy

Rynek najmu w przeobrażeniu. Model wynajmu krótkoterminowego, który jeszcze niedawno kusił prostotą i szybkim zyskiem, dziś coraz częściej okazuje się zbyt obciążający dla właścicieli. Rosnące wymagania formalne, potrzeba dostępności 24/7 i odpowiedzialność za każdy etap obsługi gości sprawiają, że wiele osób zaczyna szukać alternatyw.

Czy spadek stóp procentowych wpłynął na rynek mieszkaniowy?

Czy majowa obniżka stóp procentowych, poprawiająca dostępność kredytów, przełożyła się na wzrost sprzedaży nowych mieszkań i liczbę rezerwacji? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA