Wniosek o zasiedzenie własności nieruchomości
REKLAMA
REKLAMA
Zasiedzenie własności nieruchomości
Sąd w postępowaniu nieprocesowym stwierdza zasiedzenie. Jest to rodzaj roszczenia o przeniesienie własności. Postanowienie sądu będzie decydowało o nabyciu własności. Jeżeli sąd stwierdzi, że właściciel lub współwłaściciel gruntu nie zostanie ustalony – orzeknie on o nabyciu własności nieruchomości na rzecz spółdzielni mieszkaniowej w postanowieniu o zasiedzenie.
REKLAMA
Zobacz także: Księga wieczysta i hipoteka
Informacje zawarte we wniosku o zasiedzenie własności nieruchomości
Poniżej zostaną przedstawione niezbędne informacje, które powinny zostać zawarte we wniosku o zasiedzenie własności nieruchomości. Aby wniosek został poprawnie sporządzony należy w nim zawrzeć:
1. Datę sporządzenia wniosku o zasiedzenie własności nieruchomości.
2. Określić Sąd, do którego zostanie wniesiony wniosek o zasiedzenie własności nieruchomości (właściwy jest Sąd Rejonowy).
3. Określić Wnioskodawcę (np. Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa).
4. Określić wartość przedmiotu sporu.
5. Wskazać żądania (wnoszę o: stwierdzenie, że Wnioskodawca nabywa przez zasiedzenie, zgodnie z art. 35 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (tekst jedn. Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 ze zm.), z 15 kwietnia 2010 r. własność nieruchomości zabudowanej, położonej przy ul. Kondratowicza 61 w Warszawie, Dzielnica Warszawa-Targówek, stanowiącej działkę o numerze ewidencyjnym 88 w obrębie 9-09-98, o powierzchni 150 mkw.
Zobacz także: Umowa najmu a podatek od nieruchomości
6. Uzasadnić powyżej wskazane żądania (Wnioskodawca wniósł w latach 1880-2000 na działce objętej niniejszym wnioskiem budynek mieszkalny, w który znajdują się 6 lokali mieszkalnych. Podstawą realizacji przedsięwzięcia inwestycyjnego była decyzja lokalizacyjna z dnia 14 maja 1880 roku).
Zobacz także: Wynajem pokoi a opodatkowanie w formie karty podatkowej
7. Podpis Radcy Prawnego.
8. Załączniki: dowód uiszczenia opłaty sądowej, odpis z KRS-u Wnioskodawcy, wyrys z mapy ewidencyjnej, wypis z rejestru gruntów, protokół odbioru budynku, zaświadczenie z Sądu wieczysto-księgowego.
Zobacz także: Deweloper
Podstawa Prawna:
- art. 35 ust. 1 i 4 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych (tekst jedn. Dz.U. z 2003 r. Nr 119, poz. 1116 ze zm.).
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.