REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Czynniki gospodarcze obniżają ceny mieszkań w dużych miastach

Emmerson Nieruchomości
Emmerson Twój Partner w Nieruchomościach.
Deweloperzy obniżają ceny by dotrzeć do klientów.
Deweloperzy obniżają ceny by dotrzeć do klientów.

REKLAMA

REKLAMA

Wraz z gwałtownymi zmianami gospodarczymi na przestrzeni ostatnich trzech lat, zmieniła się również sytuacja na rynku nieruchomości. Deweloperzy, aby dotrzeć ze swoją ofertą do klientów muszą przystosować się do nowych warunków i schodzić z ceny.

Co ciekawe opisany trend nie ominął również centralnych dzielnic największych polskich miast. Na rynku dostępna jest coraz większa liczba inwestycji w kluczowych miejskich lokalizacjach, które są kierowane już nie tylko do osób o ponadprzeciętnych zdolnościach finansowych, ale również do statystycznego Kowalskiego. Takie projekty charakteryzują się z jednej strony podwyższonym, często nawet apartamentowym standardem wykończenia, renomowaną lokalizacją oraz właśnie coraz bardziej atrakcyjną ceną.

REKLAMA

Dobrym przykładem opisanej tendencji może być jedna z inwestycji na rynku pierwotnym w Warszawie w sprzedaży, której pośredniczy firma Emmerson S.A. Projekt Oxygen umiejscowiony jest na granicy dzielnic Śródmieście i Wola w rejonie ulicy Grzybowskiej, gdzie do końca maja można kupić mieszkania o podwyższonym standardzie za około 8 tys. zł/mkw. 

Zobacz: Deweloper

REKLAMA

Warto zaznaczyć, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy bieżącego roku średnia cena ofertowa mieszkań w Śródmieściu wynosiła aż 17,9 tys. zł/mkw. Projekt ten zawiera dużą liczbę mieszkań 2- oraz 3- pokojowych, co wraz z lokalizacją sprawia, że jest idealny na inwestycję pod wynajem.

W kupnie takich mieszkań pomaga również program Rodzina na swoim. Wprowadzony z myślą o młodych małżeństwach na dorobku, obecnie umożliwia nabycie również trochę droższych lokali mieszkalnych. W tym miejscu warto dodać, że do końca czerwca 2011 r. kupując mieszkanie w stolicy, można skorzystać z rządowych dopłat do kredytów płacąc nawet do 9 816 zł za mkw. powierzchni. Dzięki temu miejskie rejony, które zawsze kojarzyły się z najwyższym standardem oraz taką też ceną stają się coraz bardziej dostępne dla osób dysponujących dochodami zbliżonymi do przeciętnych. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zobacz serwis: Dom

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

REKLAMA

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

REKLAMA

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

REKLAMA