Możliwość wypowiedzenia czynszu z tytułu najmu lokalu mieszkalnego
REKLAMA
REKLAMA
Zapisz się na nasz newsletter
W jakiej formie należy sporządzić umowę najmu?
Tytułem wstępu należy wspomnieć, iż umowa najmu lokalu mieszkalnego nie musi być zawarta na piśmie. Jednakże w przypadku, gdy najem jest zawarty na okres dłuższy niż rok – należy sporządzić umowę najmu w formie pisemnej. Wówczas, gdy się nie spełni owego warunku – uznaje się iż najem jest zawarty na czas nieokreślony.
REKLAMA
Treść wypowiedzenia wysokości czynszu z tytułu umowy najmu
1. Data sporządzenia wypowiedzenia wysokości czynszu z tytułu umowy najmu (Kielce, dnia 12 maja 2010 roku).
2. Określenie stron wypowiedzenia wysokości czynszu z tytułu umowy najmu (Wynajmujący: Mateusz Kamiński, zamieszkały w Kielcach przy ulicy Sienkiewicza 89 m. 798, Najemca: Urszula Paszkowska, zamieszkała w Kielcach przy ulicy Słomińskiego 87 m. 87).
Zobacz także serwis: Umowy w nieruchomościach
3. Tytuł: wypowiedzenie wysokości czynszu z tytułu umowy najmu.
4. Na mocy przepisów ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 2005 r. nr 31, poz. 266 ze zm.) oraz pkt 7 umowy najmu lokalu z dnia 12 maja 2009 roku – wypowiadam Pani Urszuli Paszkowskiej – najemcy lokalu nr 76 położonego w Kielcach przy ulicy Słomińskiego 87 m. 87 – wysokość czynszu w wysokości 800 zł. Nowy stawka czynszu w ramach umowy najmu będzie obowiązywała w wysokości 850 zł. Ponadto – wysokość podwyższonego czynszu nie przekroczy 3 proc. wartości odtworzeniowej lokalu mieszkalnego.
5. Podpis wynajmującego (Mateusz Kamiński) oraz najemcy (Urszula Paszkowska).
Zobacz także serwis: Dom i działka
Podstawa Prawna:
– ustawa z dnia 21 czerwca 2001 r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego (Dz.U. z 2005 r. nr 31, poz. 266 ze zm.).
REKLAMA
REKLAMA