REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jakie postanowienia powinny zostać zawarte w umowie użyczenia lokalu mieszkalnego?

Subskrybuj nas na Youtube
Na mocy umowy użyczenia – użyczający zobowiązuje się bezpłatnie użyczyć biorącemu -  przez czas oznaczony lub nieoznaczony – przedmiot użyczenia.
Na mocy umowy użyczenia – użyczający zobowiązuje się bezpłatnie użyczyć biorącemu - przez czas oznaczony lub nieoznaczony – przedmiot użyczenia.

REKLAMA

REKLAMA

Na mocy umowy użyczenia – użyczający zobowiązuje się bezpłatnie użyczyć biorącemu - przez czas oznaczony lub nieoznaczony – przedmiot użyczenia (czyli każdą rzecz oznaczoną co do tożsamości albo co do gatunku nadająca się do używania).

Zapisz się na nasz newsletter

Jakie istotne elementy zawiera umowa użyczenia lokalu mieszkalnego?

Wzór umowy użyczenia lokalu mieszkalnego:

REKLAMA

1. Umowa zawarta w dniu 09.12.2008 r., pomiędzy:
a. Kamilem Kostarzewskim, zamieszkałym w Krakowie, przy ul. Kaprala 7, legitymującym się dowodem osobistym nr ADE 8986, NIP 090818965456,
zwany dalej Użyczającym,
a
b. Bronisławem Kopernikiem, zamieszkałym w Krakowie, przy ul. Taternickiego 9,
legitymującym się dowodem osobistym nr AFR 9984, NIP 90987665544455,
zwany dalej Biorącym do używania.

Zobacz również: Co warto wiedzieć o umowie użyczenia?

REKLAMA

2. Przedmiot niniejszej umowy:
a. Użyczający oświadcza, iż jest właścicielem nieruchomości, położonej w Krakowie, przy ul. Kaprala 7, o powierzchni 89 m² (osiemdziesiąt dziewięć), dla której w Sądzie Rejonowym prowadzona jest księga wieczysta KW nr 9890.

3. Czas trwania umowy najmu:
a. Użyczający oświadcza, iż oddaje w bezpłatne użytkowanie Biorącemu. Natomiast Biorący oświadcza, że pryzmuje do używania przedmiotowy lokal mieszkalny na okres od 10.12.2008 r. do 11.01.2009 r. Nadto, po upływie tego terminu umowa przestaje obowiązywać, bez dodatkowego terminu wypowiedzenia.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

4. Opłaty związane z użyczeniem nieruchomości:
Biorący oświadcza, iż zobowiązuje się dokonywać opłat związanych z czynszem na rzecz administracji oraz spółdzielni mieszkaniowej, opłat za gaz, wodę ciepłą oraz zimną, energię elektryczną, korzystanie z telefonu stacjonarnego.

5. Wypowiedzenie umowy najmu:
Użyczający zastrzega sobie prawo do tego, iż może wypowiedzieć niniejszą umowę bez zachowania w następujących przypadkach:
- nie dokonuje bieżących opłat zawartych w pkt 4,
- zachowuje się w sposób uciążliwy dla sąsiadów, a także używa lokalu w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem np. dewastuje przedmioty w nim się znajdujące, 

6. Postanowienia końcowe:
- Umowa została sporządzona w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze Stron,
- W sprawach nieuregulowanych postanowieniami umowy należy stosować przepisy Kodeksu Cywilnego,
- Wszelkie zmiany mogą być dokonywanie wyłącznie z zachowaniem formy pisemnej w postaci aneksu.

7. Podpis: Podpis Użyczającego i Biorącego do używania.

Zobacz również serwis: Nieruchomości

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Kolorowanki wielkanocne do druku pdf: jajka, zajączek, koszyczek

Pobierz kolorowanki wielkanocne do druku w formacie pdf. Dostępne wzory to jajka, zajączek, uszy zajączka i koszyczek wielkanocny.

Pierwsze klucze: będą jednak dopłaty z budżetu państwa dla kupujących nowe mieszkania, ale tylko z budownictwa społecznego

Dopłata do kredytu? Jeśli na mieszkanie, które jest nowe, to tylko w spółdzielni, SIM lub TBS. Nie przewiduje się dopłat do kupna nowych mieszkań budowanych przez komercyjnych deweloperów. Ale mieszkania z budownictwa społecznego mogą być z docelową opcją własności.

Rewolucja w najmie krótkoterminowym w Europie. Nowe przepisy zmieniają krajobraz turystyki

Od tętniących życiem ulic Barcelony po historyczne centrum Budapesztu, europejskie miasta mierzą się z nową rzeczywistością. Najem krótkoterminowy, który zrewolucjonizował sposób podróżowania, stał się jednym z kluczowych wyzwań dla lokalnych społeczności. Jak pogodzić korzyści płynące z turystyki z potrzebami mieszkańców? To pytanie staje się coraz bardziej palące, a odpowiedź na nie kształtują nowe regulacje, które zmieniają krajobraz europejskiego rynku najmu.

Ceny działek 2025. Można kupić nawet pod dużym miastem i zbudować dom taniej niż mieszkanie w centrum

Nie tylko w Warszawie, ale i w Krakowie czy we Wrocławiu ceny działek są na rekordowych poziomach. Ale wciąż można znaleźć plac po okazyjnej cenie pod metropolią i zbudować na nim dom w kosztach zamykając się w cenie niższej niż trzypokojowe mieszkanie w centrum miasta.

REKLAMA

Decyzja lokalizacyjna dla CPK. Co dalej z odszkodowaniem?

Właściciele i użytkownicy wieczyści nieruchomości objętych wnioskiem o wydanie na podstawie decyzji lokalizacyjnej dla CPK z dniem doręczenia zawiadomienia nabywają prawo do odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości. W zawiadomieniu znajdą również termin wydania nieruchomości i informację o uprawnieniu do powiększenia wysokości odszkodowania.

Truskawki w ogrodzie – czym i jak nawozić na wiosnę?

Truskawki w ogrodzie - za ich smak odpowiada nie tylko odmiana, ale i odpowiednie nawożenie. Kiedy, czym i jak nawozić truskawki? Czy kwiecień to dobry moment na sadzenie truskawek?

Klej na mszyce i mrówki – niezawodny i szybki sposób zwalczania. Kiedy stosować?

Klej entomologiczny na mszyce i mrówki czyli niezawodny i szybki sposób zwalczania szkodników w ogrodzie. Już w kwietniu widać pierwsze mszyce i mrówki na porzeczkach i agreście. Jak zastosować klej na mszyce i mrówki na drzewach i krzewach? Oto wskazówki.

REIT-y a przyszłość rynku mieszkaniowego. Jakie zmiany nas czekają?

Wprowadzenie REIT-ów rodzi pytania wpływ na sektor PRS (Private Rented Sector) w Polsce. Czy inwestycje w wynajem mieszkań przez REIT-y rzeczywiście przyspieszą rozwój tego segmentu? Jak szybko możemy spodziewać się wzrostu liczby mieszkań na wynajem? I jakie plany mają deweloperzy w kontekście rozwoju sektora PRS? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Coraz łatwiej kupić mieszkanie w okazyjnej cenie, ale będzie jeszcze taniej: prawda czy fałsz

Transakcje po okazyjnej cenie słabo wpływają na statystyki. Na szczęście okazja ma też to do siebie, że jest jednostkowa i wyjątkowa. Są też okresy, dłuższe lub krótsze, które okazjom sprzyjają lub nie. Jak jest teraz?

Wywłaszczenie gruntu pod drogę w trybie specustawy – kwestie związane z odszkodowaniem

Czym jest wywłaszczenie gruntu na cele drogowe? Jaka jest podstawa do wywłaszczenia i jak przebiega cała procedura? Co z odszkodowaniem za wywłaszczenie?

REKLAMA