REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowy limit zwrotu VAT za materiały budowlane- kwiecień 2010

REKLAMA

REKLAMA

Nowy wskaźnik ceny 1m2 powierzchni użytkowej budynku mieszkalnego powoduje, że od kwietnia 2010 r. limit zwrotu VAT, w stosunku do obowiązującego w I kwartale 2010r., wzrośnie nawet o 2 tysiące złotych.

Wskaźnik ceny 1m2 powierzchni użytkowej z IV kwartału 2009r.

REKLAMA

Wskaźnik publikowany kwartalnie przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, jest podstawą do wyliczania kwoty limitu zwrotu VAT za materiały budowlane na drugi kolejny kwartał licząc od tego, za który opublikowano wskaźnik.

Opublikowany wskaźnik za IV kwartał 2009r. wynosi 3964 zł

Dla celów zwrotu VAT za materiały budowlane będzie on obowiązywał w II kwartale 2010r. (kwiecień- czerwiec 2010r.).

Dla objęcia nowym limitem ważny jest moment złożenia wniosku – nie data nabycia materiałów budowlanych, czy ukończenia inwestycji - stąd warto wstrzymać się z wnioskiem do nowego kwartału.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Zwrot VAT za materiały kupione przed uzyskaniem pozwolenia na budowę

Jak odzyskać zwrot VAT za materiały budowlane

Ile wynoszą nowe limity.

Dla osób które złożą wniosek po 1 kwietnia 2010 r. limity ( w zależności od sytuacji) wyniosą:

 

 Limity zwrotu

Pozwolenie na budowę

Brak pozwolenia na budowę

 1

 

 Bez ulgi mieszkaniowej

68,18% VAT

 12, 295% x 70 m2 x „średnia cena 1m2

 12,295% x 30 m2 x „średnia cena 1m2

 II kwartał 2010 r.

12,295% x 70 x 3964 = 34.116

12,295% x 30 x 3964= 14.621

I kwartał 2010 r.

32.558

13.954

 2

 

Z ulgą mieszkaniową

55,23% VAT

 9,959% x 70m2 x „średnia cena 1m2

 9,959% x 30m2 x „średnia cena 1m2

  II kwartał 2010 r.

 9,959% x 70 x 3964 =27.634

9,959% x 30 x 3964 = 11.843

I kwartał 2010 r.

26.372

11.302

TABELA JEST AKTUALNA DLA WNIOSKÓW SKŁADANYCH W II KWARTALE 2010 r.

Polecamy: Skorzystaj z darmowego poradnika o odzyskiwaniu VAT za materiały budowlane

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

REKLAMA

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

REKLAMA

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

REKLAMA