REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Odśnieżanie ogrodu – sposoby

Śnieg. Fot. Fotolia
Śnieg. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Odśnieżanie ogrodu jest najpopularniejszym zabiegiem wykonywanym zimą w ogrodzie. Zalegający śnieg może zagrażać naszym roślinom oraz niszczyć nasz trawnik. Przeczytaj, jakie są sposoby odśnieżania ogrodu.

Warstwy śniegu zalegające na koronach drzew mogą w dużym stopniu przyczynić się do ich deformacji a nawet uszkodzeń. Ponadto, przez brak tlenu i ciężar śniegu rośliny oraz trawnik giną albo są atakowane przez pleśń śniegową.

REKLAMA

Zobacz także: Kupno kosiarki – krok po kroku

Odśnieżanie ręczne

Przed rozpoczęciem odśnieżania warto posypać nawierzchnię piaskiem. Unikamy soli, która wraz z wodą może przedostać się do gleby i zniszczyć nasze rośliny. Do odśnieżania ręcznego warto zaopatrzyć się w szufle i łopaty do śniegu oraz odkuwacz do lodu. W sklepach możemy je spotkać ze specjalnymi głowicami ułatwiającymi pracę. Takie narzędzia najlepiej sprawdzają się do pracy na małych działkach lub też samych podjazdach i chodnikach. W przypadku większych terenów odśnieżanie ręczne zajmie nam dużo czasu i pochłonie naszą energię.

Odśnieżanie elektryczne

Odśnieżanie za pomocą urządzeń elektrycznych dobrze sprawdza się na niewielkich przestrzeniach. Wyglądem przypominają one kosiarki jednak są wyposażone w specjalistyczny wirnik, który zagarnia śnieg. Modele elektryczne dobrze sprawdzą się do odśnieżania przydomowych działek, podjazdów oraz niewielkich przestrzeni ze względu na stałą potrzebę dostępu do prądu. We względu na kapel zasilający manewrowanie tym urządzeniem nie jest łatwe. Ponadto, wraz z długością kabla spada moc odśnieżarki.

Zobacz także: Sekator – zakup krok po kroku

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Odśnieżanie spalinowe

Przy odśnieżaniu większych powierzchni sprawdzi się odśnieżarka z silnikiem spalinowym.  Mają one różne szerokości odśnieżania i ustawienia szybkości. Warto również zwrócić uwagę na wysokość roboczą, czyli wysokość warstwy śniegu, którą może zebrać te urządzenie. Zazwyczaj wynosi ona od 10 do 30 centymetrów.

Zobacz także: Kosiarki do trawy – rodzaje

REKLAMA

Niektóre modele odśnieżarek są wyposażone w napęd kołowy, gąsienicowy albo wirnik, który sam przesuwa urządzenie do przodu. W dużym stopniu ułatwia to nam pracę. Dodatkowo, przydatna jest skrzynia biegów oraz bieg wsteczny, które ułatwią manewrowanie odśnieżarką na śniegu o różnej grubości. Ponadto, warto również sprawdzić na jaką odległość nasze urządzenie odrzuca zebrany śnieg (średnia odległość to 4 metry w zależności od ciężaru śniegu).

Sposoby na odśnieżanie ogrodu są różnorodne. Możemy zdecydować się za równo na ręczne jak i mechaniczne usuwanie śniegu. Wybierzmy tę metodę, która w dużym stopniu ułatwi i przyśpieszy odśnieżanie naszej działki.

Zobacz także: Odkurzacz do liści – jak wybrać odpowiedni?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA