REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać najlepszy grill ogrodowy?

Grill.
Grill.

REKLAMA

REKLAMA

Przenośne grille ogrodowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Taki grill umożliwia nam łatwą zmianę miejsca grillowania. Spośród przenośnych grillów ogrodowych wyróżniamy: grille elektryczne, gazowe lub na węgiel. Sprawdź, który grill najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

 Grille elektryczne

Grille elektryczne zajmują mało miejsca. Są łatwe w obsłudze i szybko można je wyczyścić – po grillowaniu wystarczy umyć ruszt. Grille elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak np. półka pod rusztem lub stolik, na którym możemy grill ustawiać. Żeby móc zacząć grillowanie wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania. Do tego celu używa się odpowiednich przedłużaczy z gniazdami zabezpieczonymi przed wilgocią.

REKLAMA

Zobacz także: Ogród – najlepsze miejsce wypoczynku

Grille gazowe

Grille gazowe cieszą się coraz większą popularnością. Jedzenie przygotowane za ich pomocą nie różni się smakiem od tego z grilla węglowego. Dodatkową zaletą grilla gazowego jest to, że nie musimy go długo rozpalać, podkładać węgla czy pilnować ognia. Chwilę po włączeniu gazowego palnika ruszty mają odpowiednią temperaturę. Jedynym utrudnieniem jest konieczność napełniania butli gazowej na stacji LPG. Grille gazowe są droższe od węglowych i elektrycznych. Wyposażone są w palenisko, nad którym umieszczony jest ruszt, kurki wmontowane w blat oraz pokrywę chroniącą przed zagaszeniem gazu. Oprócz tego, są dosyć ciężkie ze względu na butlę gazową.

Zobacz także: Murowany grill ogrodowy – budowa krok po koku

Grille na węgiel

REKLAMA

Grille węglowe są najpopularniejszymi grillami dostępnymi na rynku. Są także najtańsze – można je kupić za niewielką kwotę – to właśnie z tego powodu są one najczęściej wybierane. Większość grillów węglowych wykonanych jest ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są także grille żeliwne, które są bardziej wytrzymałe od grillów stalowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Znaczna część grillów węglowych dostępnych na rynku wyposażona jest w pokrywę, która chroni potrawy przed wysuszeniem i skraca czas ich przyrządzania. Dodatkowo, dzięki pokrywie węgiel nie zapala się dużym płomieniem i mocno się żarzy. Niektóre modele grillów wyposażone są także w specjalne popielniki, które umożliwiają czyszczenie grilla podczas grillowania, a także w termometr, który przydaje się podczas przyrządzania potraw. W porównaniu z grillami elektrycznymi lub gazowymi wadą grillów na węgiel jest sposób ich oczyszczania z niedopalonych węgli oraz popiołu, co dla niektórych może okazać się to dość kłopotliwe.

Zobacz także: Meble ogrodowe

Jaką podpałkę wybrać?

REKLAMA

Przed dokonaniem zakupu podpałki do grilla należy dokładnie przeczytać informacje znajdujące się na jej opakowaniu. Podpałka musi mieć temperaturę zapłonu nie mniejszą niż 50oC (podczas letnich upałów podpałki o mniejszej temperaturze mogą ulec samozapłonowi i stworzyć zagrożenie pożarowe). Na rynku dostępne są również podpałki chemiczne, jednak ich stosowanie często zmienia smak przyrządzanych potraw. Do rozpalania grilla można użyć również specjalnej elektrycznej opalarki z dyszą, za pomocą której szybko wytworzymy żar potrzebny do grillowania.

Wiele modeli grillów elektrycznych, gazowych oraz węglowych ma możliwość złożenia, w związku z tym można je łatwo przewozić. Dodatkowo, niektóre modele są wyposażone w kółka, które ułatwiają przestawianie grilla. Warto zastanowić się też nad wyborem grilla zaopatrzonego w półki zamocowane pod lub obok paleniska oraz blaty robocze, które w dużym stopniu ułatwią nam grillowanie.

Zobacz także: Jak dbać o grill w ogrodzie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA