REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak wybrać najlepszy grill ogrodowy?

Grill.
Grill.

REKLAMA

REKLAMA

Przenośne grille ogrodowe cieszą się dużym zainteresowaniem. Taki grill umożliwia nam łatwą zmianę miejsca grillowania. Spośród przenośnych grillów ogrodowych wyróżniamy: grille elektryczne, gazowe lub na węgiel. Sprawdź, który grill najlepiej sprawdzi się w Twoim ogrodzie.

 Grille elektryczne

Grille elektryczne zajmują mało miejsca. Są łatwe w obsłudze i szybko można je wyczyścić – po grillowaniu wystarczy umyć ruszt. Grille elektryczne mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak np. półka pod rusztem lub stolik, na którym możemy grill ustawiać. Żeby móc zacząć grillowanie wystarczy podłączyć urządzenie do zasilania. Do tego celu używa się odpowiednich przedłużaczy z gniazdami zabezpieczonymi przed wilgocią.

REKLAMA

Zobacz także: Ogród – najlepsze miejsce wypoczynku

Grille gazowe

Grille gazowe cieszą się coraz większą popularnością. Jedzenie przygotowane za ich pomocą nie różni się smakiem od tego z grilla węglowego. Dodatkową zaletą grilla gazowego jest to, że nie musimy go długo rozpalać, podkładać węgla czy pilnować ognia. Chwilę po włączeniu gazowego palnika ruszty mają odpowiednią temperaturę. Jedynym utrudnieniem jest konieczność napełniania butli gazowej na stacji LPG. Grille gazowe są droższe od węglowych i elektrycznych. Wyposażone są w palenisko, nad którym umieszczony jest ruszt, kurki wmontowane w blat oraz pokrywę chroniącą przed zagaszeniem gazu. Oprócz tego, są dosyć ciężkie ze względu na butlę gazową.

Zobacz także: Murowany grill ogrodowy – budowa krok po koku

Grille na węgiel

REKLAMA

Grille węglowe są najpopularniejszymi grillami dostępnymi na rynku. Są także najtańsze – można je kupić za niewielką kwotę – to właśnie z tego powodu są one najczęściej wybierane. Większość grillów węglowych wykonanych jest ze stali nierdzewnej. Na rynku dostępne są także grille żeliwne, które są bardziej wytrzymałe od grillów stalowych.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Znaczna część grillów węglowych dostępnych na rynku wyposażona jest w pokrywę, która chroni potrawy przed wysuszeniem i skraca czas ich przyrządzania. Dodatkowo, dzięki pokrywie węgiel nie zapala się dużym płomieniem i mocno się żarzy. Niektóre modele grillów wyposażone są także w specjalne popielniki, które umożliwiają czyszczenie grilla podczas grillowania, a także w termometr, który przydaje się podczas przyrządzania potraw. W porównaniu z grillami elektrycznymi lub gazowymi wadą grillów na węgiel jest sposób ich oczyszczania z niedopalonych węgli oraz popiołu, co dla niektórych może okazać się to dość kłopotliwe.

Zobacz także: Meble ogrodowe

Jaką podpałkę wybrać?

REKLAMA

Przed dokonaniem zakupu podpałki do grilla należy dokładnie przeczytać informacje znajdujące się na jej opakowaniu. Podpałka musi mieć temperaturę zapłonu nie mniejszą niż 50oC (podczas letnich upałów podpałki o mniejszej temperaturze mogą ulec samozapłonowi i stworzyć zagrożenie pożarowe). Na rynku dostępne są również podpałki chemiczne, jednak ich stosowanie często zmienia smak przyrządzanych potraw. Do rozpalania grilla można użyć również specjalnej elektrycznej opalarki z dyszą, za pomocą której szybko wytworzymy żar potrzebny do grillowania.

Wiele modeli grillów elektrycznych, gazowych oraz węglowych ma możliwość złożenia, w związku z tym można je łatwo przewozić. Dodatkowo, niektóre modele są wyposażone w kółka, które ułatwiają przestawianie grilla. Warto zastanowić się też nad wyborem grilla zaopatrzonego w półki zamocowane pod lub obok paleniska oraz blaty robocze, które w dużym stopniu ułatwią nam grillowanie.

Zobacz także: Jak dbać o grill w ogrodzie?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA