REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Karmnik z kokosa

Justyna Hek
Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Fot. Fotolia
Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Karmnik wykonany z kokosa to ekologiczny sposób na stworzenie karmidełka do naszego ogrodu. Wykonanie karmnika nie jest trudne, a ostatecznie wygląda on bardzo efektownie i pomysłowo. Karmniki wykonane z kokosa dowodzą, że wystarczy trochę kreatywności i chęci aby ozdobić ogród i przysłużyć się ptakom i innym zwierzętom. Podpowiadamy jak wykonać karmnik z kokosa.

Karmnik w ogrodzie to świetny pomysł szczególnie dla tych, którzy kochają zwierzęta. Powieszenie własnoręcznie zrobionego karmnika najprawdopodobniej spowoduje, że do naszego ogrodu zawitają różnorodne ptaki. Budowa karmnika, jak i obserwowanie przylatujących ptaków to także świetna rozrywka dla dzieci.

REKLAMA

Jak wykonać karmnik z kokosa?

Kokos należy przeciąć mniej więcej na trzech czwartych wysokości. Najlepiej użyć do tego celu piłki do cięcia metalu – pamiętajmy, że skorupa kokosa jest bardzo twarda, dlatego należy uważać przy jej rozcinaniu. Gdy uda nam się przeciąć skorupę, przelejmy mleczko kokosowe do pojemnika i wydrążmy miąższ. Górna – mniejsza część skorupy będzie stanowiła daszek, zaś dolna – większa miejsce na pokarm dla ptaków. To nie koniec pracy związanej z przecinaniem skorupy.

Zobacz także: Czy wiesz jak zabezpieczyć karmnik dla ptaków przed wiewiórkami

Wycinanie otworów w kokosie

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Na dolnej części skorupy powinniśmy narysować różnej wielkości kółka. Gdy wytniemy w miejscu tych kółek otwory, a później wypełnimy całe karmidełko pokarmem, z tych otworów ptaki będą wydziobywać nasiona. Pamiętajmy jednak, że kółka powinny mieć maksymalnie do trzech i pół centymetrów średnicy. Należy także zaznaczyć trzy miejsca przy górnej krawędzi dolnej skorupy, w których wywiercimy otwory do przewleczenia sznurka aby połączyć obie części kokosowego karmnika.

Zobacz także: Nowoczesne karmniki dla ptaków: GALERIA

W górnej części skorupy także należy wywiercić trzy otwory – miejsca na przeciągnięcie sznurka.  Otwory powinny mieć około 3 mm średnicy, dzięki temu nie będziemy mieli problemu z przełożeniem przez nie sznurka.

Wiercenie w kokosie

Aby bez trudu wywiercić otwory, wykorzystajmy wiertło frezujące z drobnymi zębami. Przez przygotowane otwory do zaczepienia sznurka, przewleczmy trzy sznurki o długości około 50 cm – jeden otwór w dolnej części skorupy połączmy z jednym otworem w górnej części. Na początek jednak zwiążmy sznurek tylko w dolnej części resztę pozostawiając wolną – to umożliwi nam swobodne napełnienie karmnika.

Zobacz także: Ptaki zimą w ogrodzie

Napełnianie karmnika z kokosa

Karmnik należy wypełnić mieszanką smalcu, orzechów i ziaren słonecznika. Wkładamy przygotowaną wcześniej mieszankę do dolnej części skorupy. Ptaki będą wydziobywać ziarna nie tylko z góry kokosa, lecz także z wyciętych przez nas różnej wielkości otworów. Na koniec przywiązujemy gotowy daszek zostawiając do 5 cm przestrzeni pomiędzy dolną i górną częścią skorupy. Tak przygotowany karmnik możemy zawiesić w ogrodzie.

Zobacz także: Karmniki w ogrodzie

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich?

Czy straty powstałe w tegorocznej powodzi będą większe niż w poprzednich? Na ten moment trudno już szacować szkody z powodzi, ale mogą być one większe niż sądzimy. Duże znaczenie mają tu koszty budowlane. 

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakich pokolenie Z? [SONDA]

Jakich mieszkań szukają millenialsi, a jakie są w obszarze zainteresowania przedstawicieli pokolenia Z? Czy wybór i zakup mieszkania to kolejny obszar, w którym reprezentanci tych dwóch generacji znacząco się od siebie różnią? Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl

Żeby taryfy dynamiczne prądu się opłacały trzeba mieć w domu kosztowne urządzenia. Można je kupić z dofinansowaniem

Od 24 sierpnia 2024 r. klienci dużych sprzedawców energii elektrycznych mogą już przejść na taryfy dynamiczne, w których rozliczenia za zużytą energię odbywają się według bieżących cen z Towarowej Giełdy Energii. W praktyce to rozwiązanie nie dla wszystkich jest jednak opłacalne. – To jest bardzo atrakcyjne rozwiązanie, jeśli mamy sterowalne systemy energetyczne, czyli np. magazyn energii, magazyn ciepła, sterowalne klimatyzatory, pompę ciepła, samochód elektryczny albo wszystko to naraz – mówi Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy. Jak wskazuje, to może zwiększyć zainteresowanie dotacjami z rządowych programów Czyste Powietrze i Mój Prąd, które ponownie oferują dofinansowania dla osób fizycznych.

Od 2025 r. obowiązek selektywnej zbiórki odpadów budowlanych i rozbiórkowych. Jak dostosować się do nowych przepisów?

W Polsce od 1 stycznia 2025 r. wejdą w życie przepisy stanowiące obowiązek selektywnej zbiórki i odbioru odpadów budowlanych oraz rozbiórkowych, z rozróżnieniem na takie materiały jak drewno, metale, szkło, tworzywa sztuczne, gips oraz odpady mineralne. Jakie wyzwania pojawiają się w kontekście tego obowiązku dla firm budowlanych?

REKLAMA

Jak zmieniały się ceny ciepłej i zimnej wody przez lata?

Wzrost opłat za wodę to ostatnio dość głośny temat. Sprawdzamy zatem, jak ceny ciepłej oraz zimnej wody zmieniały się przez ostatnie 15 lat - 20 lat. 

Mimo zastoju na rynku, mieszkania nie chcą tanieć. Po stabilizacji cen w lipcu w sierpniu znów w większości miast wrócił trend wzrostowy

Na rynku mieszkań z drugiej ręki przybywa dużo nowych ofert. O dziwo jednak stosunkowo dużo jest też wycofywanych, mimo niesfinalizowania oferty. To dowodzi, że ani sprzedający, ani kupujący nie są usatysfakcjonowani aktualnymi cenami.

Po wakacjach na południu Europy Polacy nabierają chęci kupna nieruchomości w Hiszpanii, Włoszech, Chorwacji. Czy warto?

Tegoroczne lato nad Wisłą było wyjątkowo gorące, ale w dłuższej perspektywie lokatorów w Polsce czeka sezon grzewczy, krótkie dni i mroźne noce. Można tego uniknąć mieszkając całorocznie tam, gdzie chętnie wyjeżdżamy na wakacje. Za mieszkanie nad morzem w Hiszpanii lub we Włoszech zapłacimy mniej niż za nieruchomość w Polsce.

Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

REKLAMA

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

REKLAMA