REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak konserwować i naprawiać parasole i markizy ogrodowe?

Norbert Dulemba
Ogród.
Ogród.

REKLAMA

REKLAMA

Ogród jest tym miejscem, w którym chętnie spędzacie wolny czas. Piękny i funkcjonalny ogród sprawia, iż z ogromną przyjemnością przebywacie w nim razem z Waszymi najbliższymi, np. pijąc kawę czy bawiąc się z dziećmi.

Szczególnie zabawom na świeżym powietrzu w ogrodzie sprzyja lato. Gdy temperatura jest wysoka nie zapominaj o ochronie przed słońcem, gdyż zbyt długie przebywanie na słońcu szczególnie w godzinach południowych może spowodować udar słoneczny lub pogorszyć samopoczucie (szczególnie ważne jest byście chronili przed nadmiernym słońcem dzieci i osoby starsze).

REKLAMA

Warto skorzystać z ofert sklepów ogrodniczych i zakupić parasol lub zainstalować markizę. Bogata oferta sprzedawców sprawia, iż mają one szeroki wybór zarówno jeżeli chodzi o wielkość, kolor czy materiał z jakiego wykonane są te przedmioty. Możesz wybrać parasol, który będzie na stałe umieszczony w wybranym miejscu lub składany, przenośny.

Konserwacja

Żeby jednak sprzęt ochraniający przed słońcem służył ci nie tylko jeden sezon warto o niego odpowiednio zadbać. Jeżeli chcesz odświeżyć parasol ogrodowy lub markizę najpierw usuń z nich brud, kurz czy błoto. Umyj powierzchnię za pomocą twardej szczotki używając w tym celu ciepłej wody z detergentem. Na końcu spłucz całość czystą wodą. Jeżeli na powierzchni parasola lub markizy zauważysz plamy posyp je sodą oczyszczoną, odczekaj ok. 5 minut i spłucz wodą.

Polecamy: Jak naprawić uszkodzone krzesło

REKLAMA

Może się zdarzyć, iż niewłaściwie przechowywana markiza czy parasol podczas zimy (w pomieszczeniu o zbyt dużej wilgotności) pokryły się pleśnią wówczas, aby się jej pozbyć zastosuj roztwór z wybielacza, jednak lepiej by nie był zbyt mocny i gęsty.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zanim użyjesz tego specyfiku koniecznie sprawdź na małej, niewidocznej powierzchni czy substancja nie odbarwi koloru materiału. Preparat pozostaw na powierzchni przez 48 godzin i spłucz go ciepłą wodą.

Czytaj także: Jak wybierać farby i tapety

Pamiętaj by parasol lub markizę schować dopiero po ich całkowitym wyschnięciu.

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA