REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zakup mieszkania na wynajem - jak wybrać

Subskrybuj nas na Youtube
Zakup mieszkania na wynajem - jak wybrać
Zakup mieszkania na wynajem - jak wybrać

REKLAMA

REKLAMA

Zakup mieszkania na wynajem. Po wyjątkowych wyzwaniach związanych z COVID-19, ożywienie gospodarcze powinno zwiększyć zaufanie inwestorów na rynku nieruchomości. W 2021 roku utrzymującym się trendem będzie zakup mieszkania pod inwestycję. Korzyści z inwestowania w nieruchomości jest wiele – to świetna opcja, która może generować stały dochód i być zabezpieczeniem na przyszłość. Jak wybrać, aby przyciągnąć najemców?

Najnowszy raport opublikowany przez ekspertów JLL pokazuje rosnące zainteresowanie mniejszymi mieszkaniami inwestycyjnymi. Apartamenty typu studio lub kawalerki to idealne rozwiązanie – zarówno dla najemców, jak i inwestorów. Dlaczego ten typ nieruchomości zyskuje na popularności i czy naprawdę są boomem na rynku nieruchomości, czy tylko przemijający trend?

REKLAMA

W jakim mieście najlepiej kupić kawalerkę?

REKLAMA

Duże, zagracone mieszkania należą już do przeszłości. Minimalizm to przyszłość życia w centrum miasta. Inwestorzy zazwyczaj kupują jednopokojowe apartamenty, aby wynajmować je studentom, podróżującym służbowo, pracownikom sezonowym lub turystom. Najemcy chcą prywatnych, wygodnych i niedrogich miejsc noclegowych. Inwestowanie w nieruchomości o mniejszym metrażu to wielopłaszczyznowa szansa dla wszystkich pokoleń.

Dużym zainteresowaniem cieszą się największe miasta – z uwagi na wysoki popyt, a także ludzi, którzy przeprowadzają się do nich w poszukiwaniu lepszej pracy czy studiów. Również zróżnicowanie inwestycji sprawia, że są doskonałym miejscem dla tych, którzy zamierzają ulokować swój kapitał w nieruchomościach. Jednym z takich miejsc jest Wrocław – głównie przez dużą liczbę studentów oraz korporacji, które właśnie tu zakładają swoje siedziby.

Wymagania najemców

O czym warto pamiętać, decydując się na inwestycję w nieruchomości w stolicy Dolnego Śląska? Obecnie trendy wynajmu odzwierciedlają to, czego szukają również nabywcy mieszkań. Najemcy coraz częściej poszukują nieruchomości blisko centrów, a zarazem terenów zielonych. Ponieważ lokalizacja jest głównym kryterium poszukiwania mieszkań przez wynajmujących, dużym zainteresowaniem inwestorów dla wrocławskich mieszkań cieszy się dzielnica Fabryczna. Powstają  tu nowoczesne inwestycje z dostępnością do ścieżek rowerowych oraz komunikacji miejskiej.

REKLAMA

Lokale w tej okolicy, na przykład w inwestycji Pixel House przy ulicy Legnickiej, nie tylko zaspokajają codzienne potrzeby, ale także umożliwiają aktywność i odpoczynek. Sprzyja temu bliskość parku Popowickiego. Dzielnica Fabryczna jest również jednym z bardziej przystępnych cenowo obszarów w mieście, biorąc pod uwagę bliskość Rynku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Szukając mieszkania o małym metrażu pod inwestycję, najlepiej rozpocząć od  sprawdzenia lokalizacji i dzielnic danego miasta, które uchodzą za najbardziej rentowne. Popularnością cieszą się mieszkania z łatwym dostępem do centrum. Dodatkowym atutem jest bliskość terenów zielonych i spacerowych – komentuje Jakub Orski z biura sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A.

Układ mieszkania nie bez znaczenia

Równie istotną kwestią jest sam układ lokum. Najemcy bez wątpienia zwrócą uwagę na miejsca, w których mogą przechowywać swoje rzeczy. Istotne jest także, aby mieszkanie miało oddzielną kuchnię – co ułatwi aranżację. Część osób może kierować się również położeniem względem stron świata – i uwzględnić tym samym swój tryb dnia, zwracając uwagę na to, w jakich godzinach najczęściej przebywa w domu.

Dobrze jest również wybierać te oferty, które mają dodatkowe atuty – miejsce postojowe, balkon czy lokale usługowe na parterze. Podwyższamy tym standard, a tym samym możemy liczyć na wyższą stawkę najmu. Wielu ekspertów radzi także wybór mieszkań z rynku pierwotnego. Nowa inwestycja, a nawet bycie pierwszym najemcą umożliwi znalezienie większej liczby chętnych na naszą ofertę wynajmu. To sposoby, które zdecydowanie zwiększą nasze szanse.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy?

Jak program Pierwsze klucze wpłynie na rynek mieszkaniowy? Jaką skalę mogą mieć realizowane inwestycje? Sondę opracował serwis nieruchomości dompress.pl.

Bloki z wielkiej płyty: tak powstawały nowe mieszkania w drugiej połowie dwudziestego wieku w Polsce

Budownictwo wielkopłytowe jest powszechnie kojarzone z gierkowską dekadą. Trzeba jednak pamiętać, że bloki z wielkiej płyty powstawały już wcześniej. Nie Gierek, lecz Gomułka był ojcem wielkiej płyty?

Teraz sprzedają się tylko tanie mieszkania: prawda czy stereotyp

Czy rzeczywiście tańsze mieszkania wyprzedają się “na pniu”? Analiza rynku nieruchomości pokazuje, że tak, choć nie zawsze – we Wrocławiu np. najszybciej znikają lokale ze średniej półki cenowej. Na pewno jednak niższa cena jest okolicznością ułatwiającą sprzedaż.

Polacy kupują mieszkania w Hiszpanii: dla siebie i w celach inwestycyjnych

Polacy nie rezygnują z hiszpańskiego słońca ani z potencjalnych zysków. Mimo zmiennych warunków gospodarczych, inwestycje w apartamenty na Półwyspie Iberyjskim nadal cieszą się dużą popularnością. Mieszkanie w Hiszpanii to dobre rozwiązanie na drugi dom lub opłacalną inwestycję.

REKLAMA

Tańsze mieszkania znikają z rynku szybciej niż droższe. Ale nie zawsze

Czy tańsze mieszkania to te, które schodzą najszybciej? Teoretycznie tak, ale analiza rynku pokazuje, że np. we Wrocławiu w pierwszej kolejności sprzedają się mieszkania ze średniej półki cenowej. Co wpływa na temp sprzedaży i od czego zależą odstępstwa od reguły?

Nowość na rynku nowych mieszkań. Teraz deweloper sam dołoży się do odsetek od kredytu hipotecznego, ile?

Deweloper obniży oprocentowanie kredytu hipotecznego o 2%. Trust Investment ruszył z własnym programem mieszkaniowym. Nowa propozycja na rynku nowych mieszkań. Czy inne firmy deweloperskie pójdą tym śladem?

Rynek używanych mieszkań: ceny ofertowe w końcu niższe niż przed rokiem

W Warszawie średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym jest już o 4% niższa niż przed rokiem, a w Krakowie – o 3%. Nie tylko w stolicy i Krakowie, ale też we Wrocławiu, Trójmieście i Poznaniu kwiecień był kolejnym miesiącem, który upłynął pod znakiem stabilizacji lub spadku średniej ceny metra kwadratowego.

Teraz drugi dom nie na Mazurach, ale w Hiszpanii. Polacy aktywni na iberyjskich rynkach nieruchomości

Półwysep Iberyjski to drugi, a coraz częściej pierwszy dom dla naszych rodaków. Hiszpański rekord: Polacy kupili niemal 12,5 tys. nieruchomości. Prze dekady marzeniem była dacza a jeszcze lepiej - całoroczny dom na Mazurach. Teraz trend wyznacza kierunek na południe Europy.

REKLAMA

Co trzeba zrobić, aby usprawnić budowę mieszkań? [SONDA]

Które obszary prawa warto uprościć, by przyspieszyć budowę mieszkań? Jakie zmiany przepisów mogłyby pobudzić inwestycje w sektorze mieszkaniowym? Odpowiadają deweloperzy. Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Mieszkanie w Hiszpanii na kredyt. Co proponują hiszpańskie banki?

Hiszpańskie banki proponują obcokrajowcom, w tym Polakom, kredyty hipoteczne na konkurencyjnych warunkach. Finansowanie jest możliwe do 70 proc. wartości nieruchomości dla nierezydentów, czyli osób, które nie mieszkają na stałe w Hiszpanii. – Obecnie kredyty są też niższej oprocentowane niż w Polsce, co przekłada się na mniejsze miesięczne raty – mówi Robert Reiski, współwłaściciel agencji nieruchomości By-Bright.

REKLAMA