Rośliny balkonowe odporne na suszę i upały
REKLAMA
REKLAMA
Rośliny odporna na suszę i upały
REKLAMA
Eszeweria
Eszeweria posiada zgrubiałe liście z woskowatym nalotem zebrane w rozety. Osiąga do 15 cm wysokości. Kwitnie wiosną i latem. Po kwitnieniu warto wyciąć pęd kwiatostanowy u podstawy. Dzięki temu zabiegowi pobudzamy eszewerię do ponownego kwitnienia. Eszeweria lubi stanowisko słoneczne oraz przepuszczalne i mineralne podłoże.
Macierzanka
Macierzanka to roślina wieloletnia osiągająca do 30 cm wysokości. Kwitnie od maja od października. Kwiaty drobne osadzone w nibyokółkach w kątach liści, krótkoszypułkowe, o barwie jasno różowej. Macierzanka lubi stanowiska słoneczne, glebę przepuszczalną, piaszczystą i suchą.
Zobacz także: Jak kupić dobry okaz rośliny w doniczce?
Bugenwilla
Bugenwillę przed wystawieniem na balkon należy zahartować. W kwietniu i maju, kiedy dni są ciepłe, wynosimy ją na kilka godzin na świeże powietrze. Pod koniec maja ustawiamy w miejscu nasłonecznionym na co najmniej 4 godziny dziennie. Wówczas bugenwilla będzie kwitła nieprzerwanie aż do września.
Aksamitki
Najczęściej spotyka się kwiaty żółte i pomarańczowe. Aksamitki osiągają do 25 cm wysokości. Kwitną od lipca aż do pierwszych przymrozków. Są odporne na suszę. Sąsiedztwo aksamitek wpływa korzystnie na inne rośliny ze względu na zapach, który odstrasza szkodniki glebowe (nicienie). Aksamitki są narażone na ślimaki, zwłaszcza w wilgotnych miejscach.
Pelargonia
Pelargonia to roślina dość łatwa w uprawie, choć wrażliwa na niskie temperatury. Wymaga obfitego podlewania.
Zobacz także: Lantana na tarasie – uprawa
Heliotrop
Heliotrop dorasta do 50 cm wysokości. Kwitnie od lipca aż do pierwszych przymrozków. Kwiaty są drobne, niepozorne i mają zapach wanilii. Zmieniają swoje ustawienie w zależności od położenia słońca. Heliotrop najlepiej rośnie w mieszance ziemi kompostowej, liściowej, piasku i torfu zmieszanych w stosunku 3:1:1:1. Heliotrop jest wrażliwy na mrozy i dlatego nie zimuje w naszym klimacie.
REKLAMA
REKLAMA