Jak uprawiać w domu mech koralowy?
REKLAMA
REKLAMA
Uprawa i pielęgnacja
REKLAMA
Latem Mech koralowy (Nertera) dobrze czuje się na stanowisku chłodnym, oświetlonym. Nie należy go jednak narażać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Wymaga dużo świeżego powietrza. Nertera powinna zimować w temperaturze od 8 do 100C. W okresie spoczynku mech powinniśmy przenieść w miejsce oświetlone i przewiewne. Okres spoczynku mchu koralowego trwa od października do lutego.
Zobacz także: Kiedy przesadzać kwiaty doniczkowe?
REKLAMA
Latem powinniśmy zapewnić roślinie stale wilgotne podłoże. Mech koralowy należy podlewać umiarkowanie, najlepiej używając miękkiej wody wlewając ją na podstawkę. Przed kwitnieniem i po kwitnieniu warto roślinę regularnie zraszać. Wiosną i latem Mech koralowy należy zasilać co dwa tygodnie nawozami o niewielkiej zawartości azotu, aby nie pobudzać liści do zbyt silnego wzrostu. Od października do lutego, czyli w okresie spoczynku, rośliny nie nawozimy. Mech koralowy powinniśmy użyźniać nawozami, które nie mają azotu, ponieważ wtedy zapobiegamy pobudzaniu rośliny do zbyt silnego wzrostu i tworzeniu liści.
Nerterę przesadzamy tylko wtedy, kiedy konieczny jest podział rośliny. Zabieg ten wykonujemy najczęściej w sierpniu. Najlepsza to tego jest ziemia przepuszczalna, próchniczna, z dodatkiem piasku.
Zobacz także: Rodzaje ziemi stosowane w uprawie roślin doniczkowych
Rozmnażanie
Mech koralowy najlepiej rozmnaża się przez podział. Zabieg ten wykonujemy podczas przesadzania. Mech koralowy można również rozmnażać poprzez wysiew nasion na przełomie lutego lub marca. Rozmnażanie z nasion jednak wymaga od nas większej cierpliwości i czasu.
Mech Koralowy możemy hodować w domu, w mieszkaniu w bloku a nawet w ogródku, czy na działce. Można z niego tworzyć fantastyczne formy, stosować przy ozdabianiu skalników i trawników.
REKLAMA
REKLAMA