REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Czy wiesz jak efektownie ułożyć cięte kwiaty?

Subskrybuj nas na Youtube

REKLAMA

REKLAMA

Bukiet z kwiatów ciętych może być prawdziwym arcydziełem. Poznaj podstawowe zasady kompozycji z kwiatów ciętych i stwórz efektowny bukiet na Dzień Kobiet.

Potrzebne będą: naczynia różnej wielkości i różnych kształtach, druciana siatka do osadzania kwiatów, gąbka do układanych kwiatów, taśma samoprzylepna, kenzan (płytka z kolcami).

REKLAMA

Do naczynia włóż odpowiednio przyciętą siatkę do osadzania kwiatów, która będzie utrzymywała łodygi w odpowiedniej pozycji. Możesz też wbić łodygi w kenzan. Przymocuj go do dna naczynia plasteliną lub glinką.

Jeśli naczynie jest płytkie, wyłóż je namoczoną wcześniej gąbką do kwiatów. Gąbkę przymocuj do dna taśma samoprzylepną lub wbij ją na kenzan.

REKLAMA

Teraz zastanów się jaką kompozycję chcesz stworzyć –o jakim kształcie, wielkości i z jakich kwiatów. Wskazówka: duże kwiaty jak róże czy chryzantemy ładnie prezentują się w kompozycjach owalnych i trójkątnych. Wysokie i smukłe kwiaty jak mieczyki czy kosaćce lepiej wyglądają w kompozycjach o nieregularnym kształcie.

Dobór koloru bukietu: kolory dobieraj tak, by ze sobą harmonizowały. „Bezpieczny” wariant to umieszczenie obok siebie kwiatów o zbliżonych kolorach np. żółci i oranżu. Ciekawiej jednak wglądają kompozycje ułożone na zasadzie kontrastu, np. żółci z czerwienią, fioletu z pomarańczą. Kwiaty o wyraźnych barwach powinny znaleźć się w centrum kompozycji.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Zanim włożysz kwiaty do naczynia, napełnij ją częściowo świeżą wodą. Gdy zakończysz układanie, dolnej wody do pełna. Z tych części łodyg, które będą zanurzone w wodzie, usuń wszystkie liście.

REKLAMA

Przykłady kompozycji: bukiet – przygotuj podłoże jak w punkcie 2. Przytnij łodygi wszystkich kwiatów tak, aby były odrobinę dłuższe niż wazon. Kompozycja nie może być luźna, dlatego maksymalnie wypełnij naczynie kwiatami. Użyj głębokiego naczynia. Na środku wbij kwiat pionowo – będzie to centralna oś kompozycji. Łodygi kwiatów bocznych ułóż pod katem prostym w stosunku do kwiatu centralnego. Kwiaty powinny być układane kaskadowo po coraz mniejszym kątem w stosunku do osi bukietu.

Kompozycja kulista – do tej kompozycji najlepsze będzie naczynie z szeroką szyjką, aby wychodzące z niego pod różnym kątem łodygi miały dużo miejsca. Aby zapewnić podparcie środkowym łodygom, uformuj z siatki do kwiatów stożek wystający ponad krawędź naczynia. Umieść pośrodku długi, prosty kwiat, stanowiący centralny punkt kompozycji. Kwiaty boczne układaj pod kątem prostym w stosunku do łodygi kwiatu centralnego. Pomiędzy kwiat centralny i boczny powkładaj ukośnie krótsze kwiaty i liście, by wypełnić wszystkie luki. Pamiętaj, że łodygi kwiatów nie powinny się krzyżować.

Kompozycja linearna - najlepiej prezentuje się na stołach jadalnych. Kwiaty ułóż w płaskim naczyniu, tak by osoby siedzące po przeciwnych stronach stołu mogły się widzieć. W zależności od kształtu stołu kompozycja może być owalna lub okrągła. Łodygę centralnego kwiatu przytnij krótko. Kwiaty boczne pozostaw długie, tak by wychodziły daleko poza krawędź naczynia.

Kompozycja jednostronna (nieregularna) – charakterystyczna cecha tej kompozycji to asymetryczny kształt – z jednej strony spłaszczona, z drugiej rozbudowana. Ustawia się je np. przy ścianie. Główny element tego rodzaju kompozycji powinien znajdować się z tyłu, a całość powinna tworzyć półkole. Ustaw kenzan lekko skośnie tak, aby z tyłu był nieco podniesiony i ułóż w nim centralny kwiat w odległości jednej czwartej od tylnej krawędzi naczynia.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Gminy budują mało mieszkań czynszowych z co najmniej pięciu powodów. Niektóre mogą szokować!

Szanse na tanie mieszkanie czynszowe od gminy są znikome i nie wystarczy – jak przekonują niektórzy politycy – dosypać więcej pieniędzy z budżetu państwa, a inwestycje z tanimi mieszkaniami na wynajem wyrosną jak grzyby po deszczu. Eksperci portalu GetHome.pl zwracają uwagę, że jest co najmniej pięć przyczyn niskiej aktywności inwestycyjnej gmin.

Rynek wynajmu w Warszawie w 2025 roku – czy zakup na wynajem to dobra forma inwestycji?

Wynajem nieruchomości mieszkalnych to na ten moment ciekawy pomysł na dochodowy biznes. Inwestowanie w mieszkania na terenie Warszawy zawsze wiąże się z ryzykiem. Musisz wiedzieć, jak wybierać nieruchomości, aby kupić je w jak najrozsądniejszej cenie, wyremontować, a następnie wynająć z zyskiem.

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem?

Najem miejsca postojowego: tylko w pakiecie z mieszkaniem? Na rynek najmu coraz częściej trafiają mieszkania z budynków posiadających miejsca postojowe. Wyjaśniamy, czy te miejsca są wynajmowane razem z lokalem.

DSR i magazyny energii w Polsce – wyzwania i szanse transformacji energetyczne [WYWIAD]

Czy polski system energetyczny jest gotowy na rosnące wyzwania? Dlaczego mechanizmy redukcji zapotrzebowania (DSR) nie działają jeszcze tak, jak powinny? Co musimy zmienić, by zwiększyć elastyczność i niezawodność sieci oraz jaką rolę mogą odegrać magazyny energii i OZE?

REKLAMA

Obniżka stóp procentowych a kupno mieszkania w 2025 roku

Jak obniżka stóp procentowych w 2025 roku wpływa na kupno nowego mieszkania? Oznacza to przede wszystkim lepszą dostępność kredytów hipotecznych. Co jeszcze powinni wiedzieć kupujący nieruchomość?

Gdzie przechować rzeczy w trakcie remontu i nie tylko?

Przechowywanie rzeczy w wielu sytuacjach życiowych staje się dużym problemem. Jedną z takich sytuacji jest remont domu lub mieszkania. Gdzie najbezpieczniej przechować sprzęty RTV i AGD, meble i inne wartościowe rzeczy? Podpowiadamy.

REKLAMA