REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Żeby skutecznie zabezpieczyć nasz dom, najlepiej wykorzystać kompleksowy, inteligentny system antywłamaniowy, np. centralę i kontraktony. Fot. OknoPlus
Żeby skutecznie zabezpieczyć nasz dom, najlepiej wykorzystać kompleksowy, inteligentny system antywłamaniowy, np. centralę i kontraktony. Fot. OknoPlus

REKLAMA

REKLAMA

Aby czuć się w naszym domu w pełni bezpiecznie, powinniśmy zadbać o profesjonalną instalację alarmową. Coraz więcej z nas decyduje się na instalację systemu alarmowego, żeby zabezpieczyć dom przed kradzieżą.

Wielu z nas zależy na niezawodnym systemie ostrzegania podczas nieobecności w domu. Ale ważne jest, abyśmy również na co dzień czuli się bezpiecznie. Złodzieje znają wiele sposobów, które umożliwiają im ominięcie zastosowanych zabezpieczeń, nawet tych wykonanych według najnowszej technologii. Dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w profesjonalny system ochrony, który odstraszy potencjalnych włamywaczy.

REKLAMA

Zabezpiecz słabe punkty

REKLAMA

Miejsca najbardziej narażone na włamania to okna, drzwi wejściowe, balkon oraz piwnica, dlatego powinniśmy zadbać o zabezpieczenie tych punktów. Warto wykorzystać kompleksowy, inteligentny system antywłamaniowy, np. centralę i kontraktony, czyli małe, magnetyczne czujniki otwarcia. Są one lepsze od tradycyjnych czujników, ponieważ informują o każdej próbie wyważenia okna lub drzwi, dzięki czemu ostrzegają przed próbą włamania. W przeciwieństwie do zwykłych czujników kontraktony są odporne na zapylenia, przez co idealnie sprawdzają się na budowie.

- Kontaktrony składają się z dwóch części – magnesu oraz rurki z zatopionymi dwoma stykami. Wszelkie próby wyważenia skrzydła skutkują przerwaniem obwodu oraz aktywują system alarmowy. Wczesny system ostrzegania przed włamaniem, jaki gwarantuje zastosowanie kontaktronów, daje czas na reakcje domownikom, a także skutecznie zniechęca złodzieja do dalszych prób – mówi Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Gwarancja bezpieczeństwa

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów alarmowych, kontraktony zapewniają skuteczność nawet, kiedy mamy w domu zwierzę. Zwierzę poruszające się po domu nie uaktywni systemu alarmowego, pod warunkiem, że nie otworzy samo drzwi lub okien. Producenci oferują możliwość zamontowania takiego systemu alarmowego w drzwiach wejściowych, tylnych lub balonowych, w oknach lub we włazach dachowych. Kiedy okno jest zamknięte, zabezpieczenie jest właściwie niewidoczne, co nie zmienia wizerunku domu, a z pewnością jest zaskoczeniem dla złodzieja.

Zobacz także: Jakie zabezpieczenia antywłamaniowe zastosować w domu?

- Istnieje kilka możliwości zastosowania instalacji. Możemy połączyć czujniki szeregowo i w razie włamania otrzymać sygnał z jednego pomieszczenia. Natomiast w przypadku połączenia równoległego otrzymamy informację od konkretnego aktywowanego czujnika, które miejsce jest zagrożone. Inną formą montażu instalacji jest połączenie szeregowe grupy pomieszczeń – przy takim ustawieniu otrzymamy sygnał z kilku pokoi. Możemy więc indywidualnie dostosować schemat montażu całej instalacji alarmowej do naszych potrzeb – tłumaczy Izabela Tryba, ekspert firmy OknoPlus.

Profesjonalna i inteligentna instalacja alarmowa daje nam gwarancję, że nasz dom będzie odpowiednio zabezpieczony przed włamaniem. Jest niezawodna, trwała i łatwa w użyciu.

Zobacz także: Jak zabezpieczyć nasz dom przed wyjazdem na urlop?

Źródło: materiały prasowe

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Szalone ceny na rynku nieruchomości sprawiły, że najwięcej osób poszukuje teraz domów o powierzchni 80-100 metrów kwadratowych

Kupujący domy są realistami. Wiedzą, że by zmieścić się z wydatkiem w milionie złotych – a na taki wydatek stać większość – muszą ograniczyć się do domów małych. Właściwie domków – o powierzchni do 80 metrów, a przy sprzyjających okolicznościach, stumetrowych.

8-15 proc. rocznie zysku z zakupu mieszkania na wynajem studentom [przykłady, obliczenia]

Zakup mieszkania z myślą o wynajmie studentom to stabilny i dochodowy sposób na lokowanie kapitału. Klucz do sukcesu leży w odpowiednim przygotowaniu nieruchomości oraz wyborze lokalizacji, która zapewni wysoki popyt. Mieszkania w miastach akademickich, które dodatkowo mają też potencjał turystyczny, oferują atrakcyjną stopę zwrotu, a także potencjalny wzrost wartości nieruchomości w perspektywie długofalowej. Na uwagę inwestycyjną zasługują tu zwłaszcza większe metraże mieszkań.

Teraz dom na przedmieściach tańszy od średniego mieszkania w centrum miasta. Co wybierają Polacy

Opcja zakupu domu pod miastem – zwłaszcza bliźniaka lub szeregowca – stała się rozwiązaniem dużo tańszym niż kupno nawet niezbyt dużego mieszkania w centrum miasta. Taki dom teraz można kupić okazyjnie także dlatego, że wielu rozczarowanych wadami mieszkania na przedmieściach chce powrotu do centrum.

Mieszkanie dla studenta: koszt wynajęcia pokoju to średnio 2 tys. zł miesięcznie, a co z miejscami w akademikach

Akademik, dom studenta – to marzenie wielu młodych, którzy chcą kontynuować edukację na studiach wyższych. Nauka w publicznych uczelniach jest bezpłatna, ale nie zmienia to faktu, że trzeba mieć wciąż dużo pieniędzy, by studiować. A największa pozycja w budżecie to mieszkanie.

REKLAMA

Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

REKLAMA

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

REKLAMA