Jak wybrać kabinę prysznicową?
REKLAMA
REKLAMA
Z czego wykonuje się kabiny prysznicowe?
REKLAMA
Wszelkie ścianki i drzwi do kabin produkuje się korzystając z hartowanego szkła lub tworzyw sztucznych takich jak np. akryl.
Hartowane szkło jest bardzo wytrzymałe i sztywne. Jeśli jednak ulegnie stłuczeniu, rozbije się na ogromną ilość drobnych kawałków. Ścianki są zazwyczaj pokryte dodatkową specjalną warstwą ochronną, ale przy silnych uderzeniach jest ona niewystarczająca. Zaletą tej warstwy jest jednak to, że dzięki niej nie widać tak bardzo zacieków.
Jeśli kabina będzie zrobiona z materiału sztucznego, będzie bardziej giętka, a więc trudniejsza do stłuczenia.
Ścianki kabin należy umieścić w specjalnych ramach. Najczęściej są to ramy z aluminiowych profili – chromowanych w kolorze białym. Są dostępne również kabiny bezramowe.
Jaki kształt kabiny wybrać?
Oczywistym jest, iż kabinę należy dopasować do kształtu i wielkości łazienki. Nie jest to trudne w dzisiejszych czasach, ponieważ sklepy łazienkowe oferują bogaty wybór kształtów kabin. Są kabiny półokrągłe, kwadratowe czy też wielokątne. Zazwyczaj kabiny są umieszczane przy ścianach łazienki, ale są dostępne też kabiny wolnostojące. Na zamówienie można również otrzymać na rynku kabinę o nietypowych kształtach czy rozmiarach, jest to jednak znacznie większy koszt.
Jak może się zamykać?
Drzwi w kabinach mogą być otwierane na zewnątrz, składane w harmonijkę lub obracane. Niektóre kabiny nie mają w ogóle drzwi, a zastępuje je murek o specjalnym kształcie, ale aby zastosować takie rozwiązanie trzeba mieć większą łazienkę.
Jak uszczelnić kabinę?
Tam gdzie kabina styka się ze ścianą, podłogą lub brodzikiem, trzeba ją uszczelnić. Są to najbardziej newralgiczne miejsca, więc nieszczelności warto uzupełnić silikonem lub zainstalować gumowe uszczelki. Przy drzwiach najlepiej zastosować uszczelki magnetyczne.
REKLAMA
REKLAMA