REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Jak wybrać kabinę prysznicową?

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Eksperci Budujesz - Kupujesz
Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie dla osób, które od długich kąpieli wolą szybkie prysznice
Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie dla osób, które od długich kąpieli wolą szybkie prysznice

REKLAMA

REKLAMA

Kabina prysznicowa to świetne rozwiązanie dla osób, które od długich kąpieli wolą szybkie prysznice. Nadają się one także dla osób starszych, które ze względu na ograniczenia fizyczne, nie mogą korzystać z wanny. Oprócz tego, że są wygodne, chronią też łazienkę przed zbyt obfitym zamoczeniem. Można je montować przy brodziku oraz wprost na posadzce.

Z czego wykonuje się kabiny prysznicowe?

REKLAMA

Wszelkie ścianki i drzwi do kabin produkuje się korzystając z hartowanego szkła lub tworzyw sztucznych takich jak np. akryl.
Hartowane szkło jest bardzo wytrzymałe i sztywne. Jeśli jednak ulegnie stłuczeniu, rozbije się na ogromną ilość drobnych kawałków. Ścianki są zazwyczaj pokryte dodatkową specjalną warstwą ochronną, ale przy silnych uderzeniach jest ona niewystarczająca. Zaletą tej warstwy jest jednak to, że dzięki niej nie widać tak bardzo zacieków.

Jeśli kabina będzie zrobiona z materiału sztucznego, będzie bardziej giętka, a więc trudniejsza do stłuczenia.
Ścianki kabin należy umieścić w specjalnych ramach. Najczęściej są to ramy z aluminiowych profili – chromowanych w kolorze białym. Są dostępne również kabiny bezramowe.

Jaki kształt kabiny wybrać?

Oczywistym jest, iż kabinę należy dopasować do kształtu i wielkości łazienki. Nie jest to trudne w dzisiejszych czasach, ponieważ sklepy łazienkowe oferują bogaty wybór kształtów kabin. Są kabiny półokrągłe, kwadratowe czy też wielokątne. Zazwyczaj kabiny są umieszczane przy ścianach łazienki, ale są dostępne też kabiny wolnostojące. Na zamówienie można również otrzymać na rynku kabinę o nietypowych kształtach czy rozmiarach, jest to jednak znacznie większy koszt.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jak może się zamykać?

Drzwi w kabinach mogą być otwierane na zewnątrz, składane w harmonijkę lub obracane. Niektóre kabiny nie mają w ogóle drzwi, a zastępuje je murek o specjalnym kształcie, ale aby zastosować takie rozwiązanie trzeba mieć większą łazienkę.

Jak uszczelnić kabinę?

Tam gdzie kabina styka się ze ścianą, podłogą lub brodzikiem, trzeba ją uszczelnić. Są to najbardziej newralgiczne miejsca, więc nieszczelności warto uzupełnić silikonem lub zainstalować gumowe uszczelki. Przy drzwiach najlepiej zastosować uszczelki magnetyczne.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dwa domy na jednej działce - czy i kiedy to możliwe?

W internecie czasem pojawiają się pytania o możliwość budowy dwóch domów jednorodzinnych na jednej działce. Wyjaśniamy, czy jest to dopuszczalne.

Najtańsze mieszkanie od dewelopera. Ile kosztuje?

Ile trzeba zapłacić za najtańsze mieszkanie od dewelopera? Jakie powierzchnie mają takie nieruchomości? Gdzie są dostępne? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Pusty korytarz w bloku to sprawna ewakuacja

Wózki na klatkach schodowych, rowery, kartony i szafy w podziemnych garażach. Taki widok jest codziennością na ternie wielu osiedlach. Dla mieszkańców to sposób na zaoszczędzenie kilku metrów powierzchni. Niestety, takie zachowanie nie jest zgodne z wytycznymi przeciwpożarowymi. Komentarz Mariusza Łubińskiego, prezesa firmy Admus, zajmującej się zarządzaniem nieruchomościami.

Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

REKLAMA

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

REKLAMA

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

REKLAMA