Systemy termoizolacyjne – sposób na zmniejszenie kosztów eksploatacji budynku
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
W Polsce już od początku lat 90-tych systematycznie ociepla się budynki. Jednak uwarunkowania prawne, wzrastające ceny energii cieplnej, a także rosnąca świadomość ekologiczna z upływem lat spowodowały zmianę ówczesnych standardów budowania – zwłaszcza w odniesieniu do efektywności energetycznej. Budynki wielorodzinne ocieplane w latach 90-tych, wpisującym się w ówczesne standardy, styropianem o grubości 5 cm, dziś wymagają docieplenia. Aby zoptymalizować koszty utrzymania nieruchomości, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe decydują się na renowację fasady i poprawę izolacyjności termicznej swoich nieruchomości. Optymalnym ekonomicznie sposobem na podniesienie energooszczędności w starszym budownictwie i znaczące obniżenie kosztów ogrzewania nieruchomości jest docieplenie istniejącego układu.
Zobacz też: Materiały izolacyjne
Docieplenie ścian zewnętrznych to także świetna okazja do odnowienia fasady. Fasadę możemy wykończyć np. cienkowarstwowym tynkiem barwionym w masie, tynkiem strukturalnym, lub tynkiem mineralnym. Powłoka elewacji wykonana przy użyciu wyprawy tynkarskiej jest wyjątkowo trwała, odporna na działanie czynników zewnętrznych, a także skutecznie chroni przed rozwojem grzybów i pleśni. Dzięki niej, fasada budynku długo zachowuje świeży i estetyczny wygląd.
Zobacz też: Materiały elewacyjne i wykończeniowe
Trwałość i niezawodność wykonanej izolacji termicznej budynku uwarunkowana jest właściwym współdziałaniem poszczególnych elementów systemu oraz dobrym wykonawstwem. Każdy produkt pełni bowiem w układzie ściśle określoną funkcję i zapewnia wymaganą izolacyjność cieplną. Zastosowanie odpowiednio skomponowanej grupy materiałów od jednego producenta gwarantuje dobre właściwości użytkowe i funkcjonalność termoizolacji przez wiele lat.
Źródło: Baumit
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.