REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

SIPUR: Spotkanie Komitetu Zarządzającego PU Europe w Brukseli

sipur logo
sipur logo

REKLAMA

REKLAMA

23 stycznia 2014 r przedstawiciel SIPUR wziął udział w spotkaniu Komitetu Zarządzającego PU Europe w Brukseli. Na spotkaniu omawiano wyzwania, które obecnie stoją przed branżą materiałów izolacyjnych oraz te, które mogą pojawić się w przyszłości. Szczególną uwagę poświęcono produktom PUR i PIR.

TERMO-HYDRO-IZOLACJE, Sosnowiec, 21.02.2014

SIPUR został Partnerem Instytutu Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego, organizatora II Sympozjum „Termo-Hydro-Izolacje”, którego tematyka była związana z rosnącymi wyzwaniami dot. termoizolacji budynków. Głównym celem sympozjum była analiza problematyki technicznej i prawnej dotyczącej wyrobów, materiałów oraz systemów izolacji cieplnej przegród budowlanych.

REKLAMA

Zobacz też: ISOVER wspiera aukcję charytatywną „Budujemy radość dzieciom”

Zobacz też: III-ci Konwent Stolarki dla profesjonalistów pod hasłem „Fakty i Mity”

Zobacz też: LUBDREW 2014 – kolejna edycja Targów Obróbki Drewna

SIBEX 2014, Sosnowiec, 21-23.02.2014

SIPUR objął honorowym patronatem Targi Budowlane SIBEX 2014 w Sosnowcu, w których uczestniczył po raz pierwszy prezentując na swoim stoisku przykładowe produkty izolacyjne wykonane z PU. Kolejna 7 edycja targów SIBEX 2014 odbyła się w dniach 21-23 lutego. Częściami składowymi tego wydarzenia były: Salon Stolarki Budowlanej; Salon Techniki Grzewczej i Klimatyzacyjnej SILTERM-INSTAL; Salon ENERGIA dla DOMU; Salon Bram, Rolet i Ogrodzeń BRAMexpo; Targi Mieszkaniowo-Developerskie; Targi Wyposażenia Wnętrz Silesia INTERIOR oraz Targi Technologii Izolacyjnych IZOLACJE.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

BUDMA 2014, Poznań, 11.03-14.03.2014

W marcu br. SIPUR uczestniczył w Międzynarodowych Targach Budownictwa i Architektury BUDMA 2014. Na swoim stoisku przedstawiciele Związku prezentowali oprócz przykładowych izolacji technicznych wykonanych z PU, także makietę dachu skośnego zaizolowanego przy pomocy płyty PIR oraz dachu płaskiego, w którym izolację stanowiła natryśnięta zamknięto-komorowa pianka PU. Ekspozycje ponad 1000 przedsiębiorstw z Polski i zagranicy odwiedziło prawie 50 tysięcy gości. Zdecydowaną większość z nich stanowili profesjonaliści: architekci, handlowcy, wykonawcy, studenci i uczniowie a także inwestorzy.  Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy nas odwiedzili!

BUDMIKA 2014, Poznań, 23-25.04.2014

W ramach działań skierowanych do przyszłych profesjonalistów branży budowlanej SIPUR został sponsorem Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Budowlanej BUDMIKA 2014. Konferencja odbędzie się w dniach 23-25.04.2014 w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej przy ul. Piotrowo 2. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia strony www.Budmika.Put.Poznan.Pl.

ZOIIB, Koszalin, 19.03.2014

19 marca br. w Koszalinie odbyła się dla członków Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa prezentacja pt. "Poliuretan - uniwersalny i skuteczny materiał izolacyjny".

Spotkania z uczniami i nauczycielami ponadgimnazjalnych szkół budowlanych

W I kwartale br. SIPUR kontynuował działania promocyjno-edukacyjne skierowane do przyszłych profesjonalistów z branży budowlanej. Ich głównym celem jest przekazanie w interesujący i nowoczesny sposób profesjonalnej informacji o budowie, parametrach technicznych, wyróżniających cechach oraz szerokich możliwościach stosowania wyrobów izolacyjnych z poliuretanu, zgodnie z hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”. Przedstawiciele SIPUR spotkali się z uczniami i nauczycielami ponadgimnazjanych szkół budowlanych w województwie łódzkim i dolnośląskim.

AMB Technic w gronie firm członkowskich S

Na przełomie roku do związku SIPUR dołączyła firma AMB Technic z Koła, kierowana przez pana Marka Bernaciaka. AMB technic specjalizuje się w systemach precyzyjnego i powtarzalnego dozowania materiałów lejnych od bardzo niskiej do bardzo wysokiej lepkości zarówno jedno jak i dwuskładnikowych (kleje i żywice, silikony, smary, pasty, pianki poliuretanowe, elastomery, uszczelniacze itp. które są szeroko stosowane w nowoczesnych procesach produkcyjnych w wielu gałęziach przemysłu). Firma posiada największe w tej części Europy laboratorium, w którym przeprowadza szereg testów niezbędnych do opracowania i wdrożenie projektu.

Źródło: SIPUR

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Raty kredytu hipotecznego można obniżyć zmieniając polisę ubezpieczenia na życie, jak to zrobić i ile można zaoszczędzić

Umowy o kredyt bankowy są tak skonstruowane, że skorzystanie z zabezpieczenia w postaci polisy za życie za pośrednictwem banku udzielającego kredytu oznacza niższą marżę. Standardowo dotyczy to pierwszego kilkuletniego okresu kredytu. Potem jednak zmiana umowy ubezpieczenia może dać nawet kilka tysięcy oszczędności w kosztach jego obsługi.

Jak kupić mieszkanie za 50% ceny? Jest jeden sposób

Okazuje się, że ceny wywoławcze mieszkań dostępnych na licytacjach komorniczych są od 20% do nawet 55% niższe. Jak zatem wziąć udział w licytacji komorniczej i kupić dużo taniej mieszkanie? Jest kilka rzeczy, o którym trzeba wiedzieć przed przystąpieniem do takiej licytacji.

Najchętniej w bloku lub kamienicy i blisko centrum. Takich mieszkań szuka Pokolenie Z

W dorosłość a więc także na rynek nieruchomości jako konsumenci zaczynają wkraczać przedstawiciele pokolenia Z. To jakich mieszkań w jakich lokalizacjach szukają, już teraz zaczyna kształtować trendy w całym sektorze mieszkaniowym. Jakie są ich preferencje mieszkaniowe?

Dlaczego mieszkania w Polsce wciąż drożeją? Jest kilka głównych przyczyn

Ceny nieruchomości w Polsce rosną w zawrotnym tempie, stawiając nas pod tym względem w czołówce Unii Europejskiej. Szczególnie dotyka to małych mieszkań w dużych miastach. Główne przyczyny? Rosnący popyt, inflacja i wzrost płac, jednak według ekspertów czynników stymulujących jest więcej. W tym np. regulacje prawne, formalności z nimi związane i koszty ich realizacji.

REKLAMA

Ulga termomodernizacyjna coraz mniej popularna. Ile można zaoszczędzić?

Podatkowa ulga termomodernizacyjna wzbudza coraz mniejsze zainteresowanie. Znacznie większym powodzeniem cieszy się dopłata w programie "Czyste Powietrze". Dane podaje portal GetHome.pl.

Bezpieczny Kredyt 2%: banki rozpatrzyły już wszystkie wnioski kredytowe. Na co poszło najwięcej kredytów hipotecznych, odpowiedź zaskakująca

Kto zdążył złożyć wniosek o Bezpieczny Kredyt 2% na ostatnią chwilę, ten musiał czekać nawet do końca marca na kredyt hipoteczny pozwalający sfinalizować planowaną inwestycję mieszkaniową. Na co zostały przeznaczone kredyty? O dziwo, najwięcej nie trafiło do deweloperów, bo to nie nowe mieszkania były preferowane.

Ceny mieszkań w 2024 r. w 6 największych miastach Polski - wykres, prognozy

Jakie są ceny mieszkań w 2024 roku? Oto wykresy i prognozy Polskiego Instytutu Ekonomicznego uwzględniające cenę za 1 m2 mieszkania w 6 największych miastach Polski. Ceny za 1 m2 mieszkania wyhamowały. Gdzie ceny rosły najszybciej, a gdzie spadały?

Pierwsze półrocze na rynku nieruchomości. Sprzedaż mieszkań w liczbach

Pierwsza połowa roku za nami, deweloperzy mogą podsumować sprzedaż mieszkać w tych sześciu miesiącach. Czy jest lepiej w porównaniu do poprzednich kwartałów? 

REKLAMA

Czy wrócą kredyty hipoteczne z wkładem własnym poniżej 10%?

Nie tak dawno wkład własny poniżej 10% do kredytu hipotecznego był rzadkością. Co zmienił w tej kwestii program Bezpieczny Kredyt 2%? 

Hipoteka odwrócona – fakty i mity o usłudze finansowej

Hipoteka odwrócona to usługa finansowa, która skierowana jest głównie do osób starszych. Usługa, chociaż dostępna już od lat, nadal wywołuje wiele pytań. Czy po zawarciu umowy o dożywocie spadkobiercy będą mogli odziedziczyć nieruchomość? Czy od zawartej umowy można odstąpić? W którym momencie emeryt przestaje być właścicielem mieszkania? Kto, po podpisaniu takiej umowy, płaci czynsz, ubezpieczenie i podatki za mieszkanie lub dom?

REKLAMA