REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lafarge – nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Wytwórnia betonu. Fot. Lafarge
Wytwórnia betonu. Fot. Lafarge
Lafarge

REKLAMA

REKLAMA

Lafarge – jeden z głównych producentów betonu w Polsce, otworzył nową wytwórnię betonu. Zakład mieści się w Gorzowie Wielkopolskim.

REKLAMA

Wytwórnia betonu. Fot. Lafarge

W sobotę, 22 czerwca, odbyła się oficjalna inauguracja węzła, połączona z obchodami Miesiąca Bezpieczeństwa w Lafarge. W uroczystościach wzięli udział m.in. klienci, podwykonawcy, pracownicy. Nowo wybudowany zakład powstał w miejscu istniejącej wcześniej wytwórni przy ulicy Małorolnych. Zakład produkcyjny jest znacznie większy od poprzedniego i jest jednym z najnowocześniejszych węzłów betoniarskich w zachodniej części kraju. Dostarcza beton zarówno na duże inwestycje, jak i do budowy domów jednorodzinnych.

Zobacz także:  Usługi wodociągowo-kanalizacyjne – Rynek 2013

REKLAMA

Lafarge stawia na innowacyjne rozwiązania dla klientów, oferując nie tylko beton standardowy, ale również betony specjalne. Do takich należą betony lekkie charakteryzujące się niską wagą przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych oraz izolacji akustycznej i termicznej. W ofercie znajdują się także betony architektoniczne i dekoracyjne – Artevia Color i Decor. Te produkty z pewnością zainteresują klientów indywidualnych, ponieważ kolorowy beton z wyeksponowanym ozdobnym kruszywem idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju podjazdy, chodniki wokół domu czy ścieżki ogrodowe. Znajdzie również zastosowanie w architekturze miejskiej. Dzięki oddzielniej linii produkcyjnej do podkładów anhydrytowych zakład oferuje podkład podłogowy Agilia Sols A. Dzięki swoim właściwościom samopoziomującym oraz dwa razy lepszej przewodności cieplnej, jest on świetnym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W gorzowskim zakładzie zainstalowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, pozwalające na dzienną produkcję ponad 600 m3 betonu. Pracę usprawnia m.in. dwumetrowy mieszalnik, dzięki któremu możliwy jest bardzo szybki załadunek betonomieszarek. Zainstalowanie 7 silosów na różne rodzaje spoiw do produkcji betonu oraz 10 zasieków do przechowywania kruszyw, umożliwia znaczne poszerzenie oferty i dostosowanie jej do potrzeb klienta.

W zakładzie w Gorzowie Wielkopolskim zastosowano rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Na wszystkich silosach zamontowano nowoczesne filtry o wysokiej efektywności. Ich zadaniem jest wychwytywanie pyłów oraz ograniczenie ich emisji do środowiska. W zakładzie stosuje się recykling wody opadowej. Plac wytwórni został tak zaprojektowany, aby umożliwić gromadzenie wody opadowej w specjalnych osadnikach. Woda następnie podlega filtracji i jest później wykorzystywana w procesie produkcyjnym betonu.

Zobacz także: JEGER– nowe farby i efekty dekoracyjne do ścian na polskim rynku

Rozszerzamy naszą działalność betonową w Polsce, by lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów. W ubiegłym roku do naszej sieci dołączyły dwie wytwórnie betonu towarowego w Warszawie i dwie wytwórnie w Gdańsku, dzięki czemu wzmocniła się nasza pozycja na rynku warszawskim i w Polsce północnej. Nowo wybudowana, nowoczesna wytwórnia w Gorzowie Wielkopolskim, pozwala rozwijać naszą działalność na zachodzie Polski. Nasza sieć wytwórni betonu liczy obecnie 36 zakładów stacjonarnych i 4 węzły mobilne przeznaczone dla dużych projektów infrastrukturalnychpowiedział Arkadiusz Zając, kierownik sektora zachodniego w Lafarge Kruszywa i Beton.

Źródło: Lafarge

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nowe mieszkania – jak się sprzedają?

Po ożywieniu na rynku kredytowym pojawiają się pytania, czy wpłynie ono na wzrost sprzedaży mieszkań. Deweloperzy obserwują większe zainteresowanie zakupem lokali, mimo braku preferencyjnych kredytów i rządowego wsparcia. Czy aktywność klientów rzeczywiście rośnie w ostatnich tygodniach?

Co mają wspólnego pośrednik nieruchomości i consierge?

W dzisiejszym świecie nieruchomości to nie tylko sprzedaż i wynajem – to także kompleksowa obsługa klienta, doradztwo i pomoc na wielu etapach transakcji oraz codziennego życia w nowym miejscu. To właśnie na tym polu przecinają się ścieżki pośrednika nieruchomości i concierge’a. Choć każda z tych profesji pełni odmienną rolę, ich wspólnym celem jest zapewnienie klientom najwyższego komfortu oraz wsparcia, które wykracza poza typowe obowiązki zawodowe.

Planujesz zakup mieszkania? Cena to nie wszystko. Sprawdź, ile kosztuje eksploatacja

W wydatkach mieszkaniowych istotną składową jest opłata, która w spółdzielniach mieszkaniowych nazywana jest eksploatacyjną, a we wspólnotach mieszkaniowych – zaliczką na koszty zarządu nieruchomością wspólną. Portal GetHome.pl sprawdził, gdzie taka opłata może być niższa. 

Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? [Wskazówki]

Warto negocjować cenę mieszkania z rynku wtórnego. Często cena ofertowa jest elementem strategii marketingowej. To cena transakcyjna odzwierciedla faktyczną wartość nieruchomości. Jak negocjować cenę mieszkania na rynku wtórnym? Oto wskazówki, o ile właściciele obniżają ceny mieszkań.

REKLAMA

Jaka powinna być minimalna temperatura na klatce schodowej bloku oraz w innych częściach wspólnych?

Rosnące koszty ciepła zachęcają do oszczędzania (np. kosztem temperatury na klatce schodowej bloku). Przepisy sugerują, że nie należy jednak przesadzać. 

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary

Świadectwo charakterystyki energetycznej: Kto musi je posiadać, co zawiera, ważność świadectwa, kary. Cykliczne kontrole systemu ogrzewania a kary. Od 28 kwietnia 2023 r. zmieniły się przepisy dotyczące świadectwa energetycznego. Prawie wszyscy właściciele nieruchomości powinni posiadać ten dokument. Są jednak wyjątki.

Promocje mieszkaniowe pod koniec roku - na co mogą liczyć klienci? [SONDA]

Koniec roku to czas gorących promocji – nie tylko na świąteczne prezenty, ale także na... mieszkania! Deweloperzy kuszą rabatami, bonusami i elastycznymi warunkami, przekonując, że to idealny moment na zakup M. Czy rzeczywiście warto podjąć taką decyzję teraz? Portal RynekPierwotny.pl sprawdził, jakie oferty specjalne przygotowano w tym roku i co mogą zyskać kupujący.

Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

REKLAMA

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

REKLAMA