REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Lafarge – nowa wytwórnia betonu w Gorzowie Wielkopolskim

Wytwórnia betonu. Fot. Lafarge
Wytwórnia betonu. Fot. Lafarge
Lafarge

REKLAMA

REKLAMA

Lafarge – jeden z głównych producentów betonu w Polsce, otworzył nową wytwórnię betonu. Zakład mieści się w Gorzowie Wielkopolskim.

REKLAMA

Wytwórnia betonu. Fot. Lafarge

W sobotę, 22 czerwca, odbyła się oficjalna inauguracja węzła, połączona z obchodami Miesiąca Bezpieczeństwa w Lafarge. W uroczystościach wzięli udział m.in. klienci, podwykonawcy, pracownicy. Nowo wybudowany zakład powstał w miejscu istniejącej wcześniej wytwórni przy ulicy Małorolnych. Zakład produkcyjny jest znacznie większy od poprzedniego i jest jednym z najnowocześniejszych węzłów betoniarskich w zachodniej części kraju. Dostarcza beton zarówno na duże inwestycje, jak i do budowy domów jednorodzinnych.

Zobacz także:  Usługi wodociągowo-kanalizacyjne – Rynek 2013

REKLAMA

Lafarge stawia na innowacyjne rozwiązania dla klientów, oferując nie tylko beton standardowy, ale również betony specjalne. Do takich należą betony lekkie charakteryzujące się niską wagą przy jednoczesnym zachowaniu bardzo dobrych parametrów wytrzymałościowych oraz izolacji akustycznej i termicznej. W ofercie znajdują się także betony architektoniczne i dekoracyjne – Artevia Color i Decor. Te produkty z pewnością zainteresują klientów indywidualnych, ponieważ kolorowy beton z wyeksponowanym ozdobnym kruszywem idealnie sprawdza się na wszelkiego rodzaju podjazdy, chodniki wokół domu czy ścieżki ogrodowe. Znajdzie również zastosowanie w architekturze miejskiej. Dzięki oddzielniej linii produkcyjnej do podkładów anhydrytowych zakład oferuje podkład podłogowy Agilia Sols A. Dzięki swoim właściwościom samopoziomującym oraz dwa razy lepszej przewodności cieplnej, jest on świetnym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

W gorzowskim zakładzie zainstalowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, pozwalające na dzienną produkcję ponad 600 m3 betonu. Pracę usprawnia m.in. dwumetrowy mieszalnik, dzięki któremu możliwy jest bardzo szybki załadunek betonomieszarek. Zainstalowanie 7 silosów na różne rodzaje spoiw do produkcji betonu oraz 10 zasieków do przechowywania kruszyw, umożliwia znaczne poszerzenie oferty i dostosowanie jej do potrzeb klienta.

W zakładzie w Gorzowie Wielkopolskim zastosowano rozwiązania sprzyjające ochronie środowiska naturalnego. Na wszystkich silosach zamontowano nowoczesne filtry o wysokiej efektywności. Ich zadaniem jest wychwytywanie pyłów oraz ograniczenie ich emisji do środowiska. W zakładzie stosuje się recykling wody opadowej. Plac wytwórni został tak zaprojektowany, aby umożliwić gromadzenie wody opadowej w specjalnych osadnikach. Woda następnie podlega filtracji i jest później wykorzystywana w procesie produkcyjnym betonu.

Zobacz także: JEGER– nowe farby i efekty dekoracyjne do ścian na polskim rynku

Rozszerzamy naszą działalność betonową w Polsce, by lepiej odpowiedzieć na potrzeby naszych klientów. W ubiegłym roku do naszej sieci dołączyły dwie wytwórnie betonu towarowego w Warszawie i dwie wytwórnie w Gdańsku, dzięki czemu wzmocniła się nasza pozycja na rynku warszawskim i w Polsce północnej. Nowo wybudowana, nowoczesna wytwórnia w Gorzowie Wielkopolskim, pozwala rozwijać naszą działalność na zachodzie Polski. Nasza sieć wytwórni betonu liczy obecnie 36 zakładów stacjonarnych i 4 węzły mobilne przeznaczone dla dużych projektów infrastrukturalnychpowiedział Arkadiusz Zając, kierownik sektora zachodniego w Lafarge Kruszywa i Beton.

Źródło: Lafarge

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare drzewa - dla jednych skarb dla innych przeszkoda

Do napisania niniejszego artykułu zainspirowała mnie ostatnia transakcja na rynku pierwotnym. Dla młodego małżeństwa poszukiwałam nieruchomości w podwarszawskim miasteczku, koniecznie w małej inwestycji, domu z 3 sypialniami, ale przede wszystkim ze starodrzewem. Wybrane przez małżeństwo miasteczko, to prawdziwa zielona oaza pod Warszawą. Po odwiedzeniu kilkunastu inwestycji i przeprowadzonych rozmowach z lokalnymi, małymi deweloperami okazało się, że starodrzew nie zawsze jest „mile widziany przez klientów” i że za wycinką starych dorodnych drzew wcale nie stoją deweloperzy.

Nadchodzi obowiązkowa termomodernizacja mieszkań i domów. Sprawdź, które mogą być z niej zwolnione i na jakich zasadach z zastosowania się do dyrektywy budynkowej

Już od przyszłego roku zacznie działać tak zwana dyrektywa budynkowa. Wszystkie domy, bloki, kamienice i inne nieruchomości zostaną podzielone według klas energetycznych. Te z najniższa w trybie pilnym będą przechodzić obowiązkową termomodernizację, co mimo wsparcia ze środków publicznych dla ich właścicieli oznacza nie tylko uciążliwości, ale i dodatkowe koszty.

Nielegalni lokatorzy (ocupas) w Hiszpanii – jak się bronić. Szybsza procedura sądowa od 3 kwietnia 2025 r.

Zjawisko nielegalnego zajmowania nieruchomości w Hiszpanii budzi emocje wśród osób planujących zakup domu czy mieszkania na Półwyspie Iberyjskim. Od 3 kwietnia w wchodzą w życie nowe przepisy, zgodnie z którymi cała procedura sądowa dotycząca nielegalnych lokatorów (tzw. ocupas) ma zostać zakończona w maksymalnie 15 dni.

Budownictwo mieszkaniowe 2025: początek roku nie zapowiada wysypu nowych mieszkań, a wysokie kursy akcji spółek deweloperskich kłócą się z danymi GUS

Budownictwo mieszkaniowe 2025. Po optymistycznym styczniu pod względem budów rozpoczętych, w lutym nastąpiła stabilizacja danych statystycznych na dość przeciętnych poziomach wartości. W dalszym ciągu więc w budownictwie czekamy także na nadejście wiosny.

REKLAMA

Będzie nowa ustawa propodażowa: czy przyspieszy budowę mieszkań w Polsce i obniży cenę metra kwadratowego

Budownictwo mieszkaniowe czeka na nową ustawę – tak zwaną ustawę podażową, obiecaną przez rząd. W ocenie deweloperów, gdyby nowa ustawa propodażowa została przyjęta w obecnej formie, nastąpiłby ciąg korzystnych zmian ułatwiających inwestycje i skracających proces budowy mieszkań.

Program Pierwsze Klucze: by dostać dofinansowanie nie trzeba bezwzględnie kupować używanego mieszkania. Jak załatwić pieniądze na własne lokum

Utrzymujące się wysokie stopy procentowe sprawiają, że zdolność kredytowa Polaków pozostaje na niskim poziomie, a ci, którzy decydują się na budowę, szukają oszczędności. Może to zmienić program Pierwsze Klucze. Pieniądze z niego można wydatkować na budowę własnego domu, a nie tylko na kupno mieszkania na rynku wtórnym.

Wiosna to najlepsza pora na wymianę okien. Jak zrobić to, by nie przepłacić a odzyskać wydatek przez oszczędności na ogrzewaniu

Wiosna to idealny moment na prace związane z rewitalizacją budynków, w tym wymianę okien. Jak wynika z badań, czynnikiem, który w największej mierze decyduje o wyborze konkretnych materiałów, produktów czy rozwiązań, jest jakość.

Spada liczba planujących zakup mieszkania w Polsce, rośnie popyt na nieruchomości w Hiszpanii. Przyczyna: sytuacja w Ukrainie napędza boom na hiszpańskim rynku nieruchomości

Zdaniem ekspertów, coraz więcej Polaków będzie szukać nieruchomości w Hiszpanii. Wpływa na to rosnąca niepewność geopolityczna w Europie. Zamiast kupować mieszkanie w Polsce, inwestorzy planują zakup nieruchomości w Hiszpanii.

REKLAMA

Co deweloperzy sądzą o programie dopłat do kredytów mieszkaniowych

Czy program dopłat do kredytów mieszkaniowych jest potrzebny? Jak oceniają to deweloperzy? Jakie mają pomysły na inne rozwiązania wsparcia rynku mieszkaniowego w Polsce? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Budowa domu 2025: KOSZT. Duża część kosztów to robocizna

Ile kosztuje budowa domu w 2025 roku? Co podrożało, a czego ceny spadły w tym roku? Ile zapłacisz za postawienie murów? Jaki jest koszt dachu i stolarki? Wszystkie wyliczenia znajdziesz w artykule. Duża część kosztów to robocizna.

REKLAMA