REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sufity Rockfon nagrodzone statuetką Top Builder 2013

Sufit podwieszany. Fot. Rockfon
Sufit podwieszany. Fot. Rockfon
Rockfon

REKLAMA

REKLAMA

Sufity podwieszane MediCare marki Rockfon zostały nagrodzone statuetką Top Builder 2013, którą przyznaje się najlepszym rozwiązaniom w branży budownictwa. Sufity podwieszane MediCare przeznaczone są przede wszystkim do placówek służby zdrowia. Ich zadaniem jest wyciszanie pomieszczenia oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

REKLAMA

Tegoroczny konkurs TopBuilder to już piąta edycja plebiscytu organizowanego przez miesięcznik „Builder”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i wyróżniających się na tle branży rozwiązań dla budownictwa. Za taki produkt kapituła konkursowa uznała MediCare marki Rockfon. Sufity podwieszane z tej linii zaprojektowano specjalnie do pomieszczeń medycznych: zaczynając od rejestracji i korytarzy w przychodniach, przez pomieszczenia szpitalne, a kończąc na najbardziej wymagających wnętrzach medycznych jakimi są sale operacyjne.

REKLAMA

- Stworzenie bezpiecznego i przyjaznego dla pacjentów otoczenia jest sporym wyzwaniem dla architektów. Produkty użyte do wyposażenia placówek medycznych muszą spełniać wiele wymogów,
a jednocześnie administratorzy szpitali, czy przychodni poszukują rozwiązań ekonomicznych. Odpowiedzią na te potrzeby są właśnie produkty Medicare, coraz chętniej wybierane przez polską służbę zdrowia –
zauważyła w czasie gali wręczenia statuetek TopBuilder Maria Chudkiewicz, Marketing Manager Central and Eastern Europe.

Zobacz także:  Zalety sufitów podwieszanych i ich zastosowanie

Czym powinien charakteryzować się sufit podwieszany do placówek medycznych?

Jednym z podstawowych wymagań jest odpowiednia akustyka pomieszczeń. Osoby chore przebywające w przychodni, czy pacjenci w szpitalu potrzebują przede wszystkim ciszy. Niestety większość placówek medycznych kojarzy się dziś z miejscem użyteczności publicznej, gdzie panuje wysoki poziom hałasu. A to z kolei przekłada się na gorsze samopoczucie i dłuższy okres wychodzenia z choroby. W odpowiednim wyciszeniu pomieszczeń niezastąpione są sufity podwieszane charakteryzujące się, jak linia MediCare, wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Produkty Rockfon dla służby zdrowia posiadają najwyższą klasę pochłaniania dźwięków – klasę A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sufit podwieszany. Fot. Rockfon

REKLAMA

Drugi, nie mniej ważny czynnik to bezpieczeństwo i higiena. Sufity podwieszane Rockfon wykonane są z wełny mineralnej, która nie ma żadnych właściwości odżywczych, a tym samym nie dopuszcza do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Marka może pochwalić się międzynarodowymi certyfikatami, które potwierdzają spełnienie najbardziej rygorystycznych norm w zakresie ochrony sanitarno-epidemiologicznej. Spełniają m.in. wymagania brytyjskiego departamentu zdrowia w zakresie normy HTM 60 (obejmuje wymagania higieniczne i przeciwpożarowe). Wszystkie produkty z nowej linii charakteryzują się niską emisją cząsteczek, potwierdzoną klasą ISO 5 w klasyfikacji pomieszczeń czystych.

Sufity z medycznej serii Rockfon są także wygodne w użytkowaniu. Mogą być myte klasycznie poprzez odkurzanie lub wilgotną gąbką, ale także pianą, czy przy użyciu pary pod ciśnieniem.

W większości szpitali w przypadku pożaru zaledwie połowa pacjentów będzie w stanie przemieścić się w bezpieczne miejsce. Na niektórych oddziałach ewakuacja jest niemal niemożliwa. Produkty nowej linii MediCare należą do najbezpieczniejszej klasy A1 pod węglem reakcję na ogień. Powstrzymują jego rozprzestrzenianie i ograniczają ryzyko powstawania dymu i płonących kropli.

MediCare to narzędzie dla architektów także w zakresie estetyki wnętrz. Panele mają różne wymiary modularne oraz system montażu o widocznych lub ukrytych krawędziach. Są szczególnie przydatne w projektowaniu np. placówek medycznych dla dzieci.

Sufity MediCare Rockfon zastosowano w Polsce m.in. w zmodernizowanym Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie, szpitalu dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, a także w licznych placówkach za granicą, m.in. szpitalu dziecięcym Emma Children’s w Amsterdamie, w londyńskich szpitalach Barts i Royal oraz szpitalu Virga Jesse Hospital w mieście Hasselt w Belgii.    

Zobacz także:  Sufity podwieszane – fakty i mity

Modele nagrodzone w konkursie TopBuilder 2013

MediCare Standard – to ekonomiczne rozwiązanie do pomieszczeń administracyjnych, poczekalni i pokoi pielęgniarek, które muszą spełniać podstawowe wymogi dotyczące higieny i czyszczenia. Produkt otrzymał bakteriologiczną klasę B5 i B10, co oznacza, że spełnia wymagania w kategorii najwyższego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. MediCare Standard wydziela niewielkie ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych.

MediCare Plus – jest polecany do pomieszczeń o bardziej rygorystycznych wymaganiach dotyczących higieny, czyszczenia i dezynfekcji, np. oddziałów pierwszej pomocy, sal porodowych, gabinetów zabiegowych, pracowni rentgenowskich, laboratoriów i korytarzy. Otrzymał klasę bakteriologiczną B1, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka według klasyfikacji NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Produkt posiada powierzchnię wytrzymałą na działanie wody, większości detergentów i środków dezynfekujących. Ponadto może być skutecznie czyszczony przy użyciu pary. Dodatkową zaletą jest zabezpieczenie przed osadzaniem się brudu i powstawaniem śladów palców. Jest to bardzo ważne w przypadku częstego demontażu płyt w celu uzyskania dostępu do przestrzeni międzystropowej.

Zobacz także:  Montaż sufitu podwieszanego – krok po kroku

MediCare Air – zaprojektowano z myślą o pomieszczeniach o regulowanym ciśnieniu powietrza. Polecany jest do obszarów wysokiego ryzyka, gdzie ciśnienie powietrza jest kontrolowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń, jak np. sale operacyjne, pooperacyjne i oddziały intensywnej opieki medycznej. Produkt ten otrzymał klasę bakteriologiczną B1 i B5, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Posiada membranę nieprzepuszczającą powietrza oraz uszczelnione krawędzie. W połączeniu z klamrami tworzy szczelny sufit podwieszany. Posiada wodoodporną powierzchnię.

Źródło: Rockfon

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera?

Ile trzeba zapłacić za kawalerkę od dewelopera? W jakich metrażach sprzedawane są kawalerki? Gdzie można upić najtaniej? 

Podwyższają ceny nieruchomości: „Proszę dopisać w ogłoszeniu, że mój dom jest położony w miejscu, gdzie nie było powodzi”.

Jak powódź wpłynie na rynki nieruchomości? Z pewnością sprzedaż zalanych domów i mieszkań przez najbliższe lata będzie trudna. Jakie są prognozy dla lokalnych rynków nieruchomości na terenach poszkodowanych przez powódź? 

Kiedy zaczyna się sezon grzewczy? Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Niektórzy ucieszyli się już z ciepłych kaloryferów, inni na sezon grzewczy muszą jeszcze chwilę zaczekać. Jak się dobrze przygotować? Jak zadbać o temperaturę w domu? 

Jesienne i zimowe obowiązki zarządców nieruchomości

Tam gdzie jedni udają się na odpoczynek po intensywnym sezonie, inni zaczynają wytężoną pracę. W tej drugiej grupie są firmy zajmujące się zarządzaniem nieruchomościami. Zakres wykonywanych prac wykonywanych przez zarządcę zależy w dużej mierze od warunków pogodowych. Warto również z wyprzedzeniem przygotować narzędzia i rozplanować prace tak, żeby niespodziewana zmiana pogody nikogo nie zaskoczyła. 

REKLAMA

Problem deficytu mieszkań w naszym kraju rozwiążą pustostany?

Czy zasiedlanie pustostanów może być rozwiązaniem na deficyt mieszkań w Polsce? Skąd tak duża liczba mieszkań niezamieszkanych?

Własne mieszkanie. Czekać na rządowe dopłaty czy kupić już teraz?

Czy przyszli nabywcy mieszkań wstrzymują się w decyzją o zakupie, czekając na rządowe dopłaty w programie Na start? Czy rośnie liczba osób kupujących za gotówkę. Czy deweloperzy zaobserwowali wzrost liczby rezerwacji?

Warto zainwestować w termomodernizację domu nie tylko ze względu na niższe rachunki

Ocieplone domy i mieszkania w budynku po termomodernizacji szybciej znajdują nabywców i najczęściej osiągają też wyższą cenę – przyznają zapytani w sondzie przeprowadzonej przez portal GetHome.pl pośrednicy w obrocie nieruchomościami.

Rośnie drzewo z tysiącletniego nasiona znalezionego przez archeologów. To wymarły gatunek. Ma związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

Międzynarodowy zespół naukowców wyhodował drzewo z tysiącletniego nasiona, znalezionego podczas wykopalisk archeologicznych. Badacze uważają, że to wymarły gatunek rośliny, o której leczniczych właściwościach wspominano w Biblii. Roślina ta zawiera m.in. związki o właściwościach przeciwzapalnych i przeciwnowotworowych

REKLAMA

Czy można było zapobiec powodzi? Jedną z głównych przyczyn rosnących szkód jest zabudowa terenów zagrożonych powodzią

To już trzecia tak duża i tragiczna w skutkach powódź w ciągu niespełna 30 lat. Po poprzednich dwóch podejmowano działania, które miały zapobiec kolejnej. Eksperci portalu GetHome.pl sprawdzili, jak wyglądało to w praktyce na podstawie… statystyk budowlanych.

Sprzedając dom lub mieszkanie, można stracić własność i nie otrzymać od nabywcy ani grosza. Akt notarialny przed tym nie zabezpiecza. Jak więc to zrobić?

Nie każdy jest świadomy, że dokonując sprzedaży mieszkania czy domu u notariusza, można nabawić się nie lada problemów, jeżeli nie zadba się o jeden mały szczegół transakcji – moment zapłaty ceny przez nabywcę nieruchomości. W jaki sposób przeprowadzić transakcję kupna-sprzedaży nieruchomości, aby pod względem uzyskania zapłaty ceny za zbywaną nieruchomość – była ona w pełni bezpieczna dla sprzedającego? 

REKLAMA