REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Sufity Rockfon nagrodzone statuetką Top Builder 2013

Subskrybuj nas na Youtube
Sufit podwieszany. Fot. Rockfon
Sufit podwieszany. Fot. Rockfon
Rockfon

REKLAMA

REKLAMA

Sufity podwieszane MediCare marki Rockfon zostały nagrodzone statuetką Top Builder 2013, którą przyznaje się najlepszym rozwiązaniom w branży budownictwa. Sufity podwieszane MediCare przeznaczone są przede wszystkim do placówek służby zdrowia. Ich zadaniem jest wyciszanie pomieszczenia oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

REKLAMA

Tegoroczny konkurs TopBuilder to już piąta edycja plebiscytu organizowanego przez miesięcznik „Builder”. Jego celem jest wyłonienie najciekawszych, najbardziej innowacyjnych i wyróżniających się na tle branży rozwiązań dla budownictwa. Za taki produkt kapituła konkursowa uznała MediCare marki Rockfon. Sufity podwieszane z tej linii zaprojektowano specjalnie do pomieszczeń medycznych: zaczynając od rejestracji i korytarzy w przychodniach, przez pomieszczenia szpitalne, a kończąc na najbardziej wymagających wnętrzach medycznych jakimi są sale operacyjne.

REKLAMA

- Stworzenie bezpiecznego i przyjaznego dla pacjentów otoczenia jest sporym wyzwaniem dla architektów. Produkty użyte do wyposażenia placówek medycznych muszą spełniać wiele wymogów,
a jednocześnie administratorzy szpitali, czy przychodni poszukują rozwiązań ekonomicznych. Odpowiedzią na te potrzeby są właśnie produkty Medicare, coraz chętniej wybierane przez polską służbę zdrowia –
zauważyła w czasie gali wręczenia statuetek TopBuilder Maria Chudkiewicz, Marketing Manager Central and Eastern Europe.

Zobacz także:  Zalety sufitów podwieszanych i ich zastosowanie

Czym powinien charakteryzować się sufit podwieszany do placówek medycznych?

Jednym z podstawowych wymagań jest odpowiednia akustyka pomieszczeń. Osoby chore przebywające w przychodni, czy pacjenci w szpitalu potrzebują przede wszystkim ciszy. Niestety większość placówek medycznych kojarzy się dziś z miejscem użyteczności publicznej, gdzie panuje wysoki poziom hałasu. A to z kolei przekłada się na gorsze samopoczucie i dłuższy okres wychodzenia z choroby. W odpowiednim wyciszeniu pomieszczeń niezastąpione są sufity podwieszane charakteryzujące się, jak linia MediCare, wysokim współczynnikiem pochłaniania dźwięków. Produkty Rockfon dla służby zdrowia posiadają najwyższą klasę pochłaniania dźwięków – klasę A.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sufit podwieszany. Fot. Rockfon

REKLAMA

Drugi, nie mniej ważny czynnik to bezpieczeństwo i higiena. Sufity podwieszane Rockfon wykonane są z wełny mineralnej, która nie ma żadnych właściwości odżywczych, a tym samym nie dopuszcza do rozwoju pleśni, grzybów i bakterii. Marka może pochwalić się międzynarodowymi certyfikatami, które potwierdzają spełnienie najbardziej rygorystycznych norm w zakresie ochrony sanitarno-epidemiologicznej. Spełniają m.in. wymagania brytyjskiego departamentu zdrowia w zakresie normy HTM 60 (obejmuje wymagania higieniczne i przeciwpożarowe). Wszystkie produkty z nowej linii charakteryzują się niską emisją cząsteczek, potwierdzoną klasą ISO 5 w klasyfikacji pomieszczeń czystych.

Sufity z medycznej serii Rockfon są także wygodne w użytkowaniu. Mogą być myte klasycznie poprzez odkurzanie lub wilgotną gąbką, ale także pianą, czy przy użyciu pary pod ciśnieniem.

W większości szpitali w przypadku pożaru zaledwie połowa pacjentów będzie w stanie przemieścić się w bezpieczne miejsce. Na niektórych oddziałach ewakuacja jest niemal niemożliwa. Produkty nowej linii MediCare należą do najbezpieczniejszej klasy A1 pod węglem reakcję na ogień. Powstrzymują jego rozprzestrzenianie i ograniczają ryzyko powstawania dymu i płonących kropli.

MediCare to narzędzie dla architektów także w zakresie estetyki wnętrz. Panele mają różne wymiary modularne oraz system montażu o widocznych lub ukrytych krawędziach. Są szczególnie przydatne w projektowaniu np. placówek medycznych dla dzieci.

Sufity MediCare Rockfon zastosowano w Polsce m.in. w zmodernizowanym Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie, szpitalu dziecięcym im. J. Brudzińskiego w Bydgoszczy oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Olsztynie, a także w licznych placówkach za granicą, m.in. szpitalu dziecięcym Emma Children’s w Amsterdamie, w londyńskich szpitalach Barts i Royal oraz szpitalu Virga Jesse Hospital w mieście Hasselt w Belgii.    

Zobacz także:  Sufity podwieszane – fakty i mity

Modele nagrodzone w konkursie TopBuilder 2013

MediCare Standard – to ekonomiczne rozwiązanie do pomieszczeń administracyjnych, poczekalni i pokoi pielęgniarek, które muszą spełniać podstawowe wymogi dotyczące higieny i czyszczenia. Produkt otrzymał bakteriologiczną klasę B5 i B10, co oznacza, że spełnia wymagania w kategorii najwyższego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. MediCare Standard wydziela niewielkie ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych.

MediCare Plus – jest polecany do pomieszczeń o bardziej rygorystycznych wymaganiach dotyczących higieny, czyszczenia i dezynfekcji, np. oddziałów pierwszej pomocy, sal porodowych, gabinetów zabiegowych, pracowni rentgenowskich, laboratoriów i korytarzy. Otrzymał klasę bakteriologiczną B1, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka według klasyfikacji NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Produkt posiada powierzchnię wytrzymałą na działanie wody, większości detergentów i środków dezynfekujących. Ponadto może być skutecznie czyszczony przy użyciu pary. Dodatkową zaletą jest zabezpieczenie przed osadzaniem się brudu i powstawaniem śladów palców. Jest to bardzo ważne w przypadku częstego demontażu płyt w celu uzyskania dostępu do przestrzeni międzystropowej.

Zobacz także:  Montaż sufitu podwieszanego – krok po kroku

MediCare Air – zaprojektowano z myślą o pomieszczeniach o regulowanym ciśnieniu powietrza. Polecany jest do obszarów wysokiego ryzyka, gdzie ciśnienie powietrza jest kontrolowane w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się zakażeń, jak np. sale operacyjne, pooperacyjne i oddziały intensywnej opieki medycznej. Produkt ten otrzymał klasę bakteriologiczną B1 i B5, co przewyższa wymagania dla obszarów bardzo wysokiego ryzyka, według wytycznych NF S 90-351. Wydziela małe ilości cząsteczek, dzięki czemu zdobył klasę ISO 5, według klasyfikacji pomieszczeń czystych. Posiada membranę nieprzepuszczającą powietrza oraz uszczelnione krawędzie. W połączeniu z klamrami tworzy szczelny sufit podwieszany. Posiada wodoodporną powierzchnię.

Źródło: Rockfon

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
W co inwestować w 2025 roku? Mieszkania tracą na atrakcyjności, rośnie popularność lokali usługowych

Mieszkania wciąż dominują w portfelach inwestorów, ale ich rentowność spada. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się mikro lokale usługowe – tańsze, łatwiejsze w zarządzaniu i znacznie bardziej dochodowe.

Duże mieszkania na rynku pierwotnym – kto je kupuje i za ile?

Jak wygląda sprzedaż największych, nowych mieszkań i domów? Kto najczęściej decyduje się na ich zakup? Jakie mają metraże? W jakich inwestycjach deweloperskich są dostępne? I w jakich przedziałach cenowych? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Drożej za ochronę, jeszcze drożej bez niej – czy stać Cię na brak polisy mieszkaniowej?

Wzrost liczby pożarów, coraz częstsze gwałtowne zjawiska pogodowe i drożejące usługi remontowe pokazują, że ubezpieczenie nieruchomości staje się dziś koniecznością. Mimo rosnących składek – średnio o 13% rok do roku – eksperci ostrzegają: brak polisy może oznaczać znacznie większe straty finansowe.

Wymeldowanie małżonka przed rozwodem

W okresie poprzedzającym rozwód, często pojawiają się pytania o status prawny wspólnego mieszkania. Jednym z najczęstszych dylematów jest to, możliwe jest wymeldowanie małżonka przed rozwodem. Klienci często mylą administracyjną czynność wymeldowania z prawem do korzystania z mieszkania czy możliwością eksmisji.

REKLAMA

Dzicy lokatorzy w Polsce: nie płacą, niszczą mieszkania, a sprawy w sądach trwają latami. Ekspert: prawo od lat chroni oszustów

Były premier Mateusz Morawiecki kilka dni temu opublikował w social mediach informację o pewnym hiszpańskim hotelu, który zbankrutował, a dzisiaj jest ruiną, bo w okolicy zadomowili się migranci, którzy sprawili, że turyści i goście zniknęli z wyspy. Hotel ma być zamieszkiwany przez „Ocupas” czyli słynnych dzikich lokatorów, którzy zajmują hiszpańskie nieruchomości. – Zirytował mnie ten wpis. Nie trzeba patrzeć na Hiszpanię, by zobaczyć patologiczne sytuacje zajmowania czyjejś własności bez żadnych konsekwencji. Od lat mówię, że w Polsce przestępcy i oszuści, czyli dzicy lokatorzy są lepiej chronieni niż uczciwi obywatele – mówi detektyw i windykator, specjalistka ds. dzikich lokatorów Małgorzata Marczulewska.

Jawność cen mieszkań: przełom czy tylko pozorna zmiana? Rynek nadal kształtują kredyty i koszty budowy

Od maja 2025 roku deweloperzy muszą ujawniać ceny ofertowe mieszkań i ich historię zmian. To ważny krok w stronę większej przejrzystości na rynku pierwotnym, który ma ułatwić kupującym podejmowanie decyzji. Czy jednak sama jawność wystarczy, by realnie wpłynąć na ceny? Eksperci są zgodni – to kredyty, koszty budowy i przepisy grają dziś pierwsze skrzypce.

Rekordowy boom na mieszkania: Polacy rzucili się do zakupów po obniżce stóp procentowych

Po miesiącach wyczekiwania Polacy wrócili na rynek mieszkaniowy z nową siłą. W maju codziennie rezerwowano aż 115 mieszkań na największych rynkach – to najwyższy wynik od roku. Obniżka stóp procentowych, rosnące wynagrodzenia i poprawa dostępności kredytów sprawiły, że kupujący podejmują decyzje szybciej i bardziej zdecydowanie. Czy to początek nowej fali boomu mieszkaniowego?

Czy rynek nowych mieszkań zwalnia?

Liczba wydawanych pozwoleń na budowę oraz rozpoczętych inwestycji mieszkaniowych maleje. Czy deweloperzy modyfikują swoje strategie i przesuwają terminy realizacji nowych projektów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA

Wynajem traci sens? Coraz więcej Polaków wraca do marzenia o własnym M!

Ceny mieszkań się stabilizują, kredyty znów są dostępne, a wynajem coraz droższy. W efekcie Polacy coraz częściej wybierają zakup własnego M zamiast płacenia wysokich czynszów. Czy 2025 to początek wielkiego powrotu do kupowania mieszkań? Sprawdzamy, co się zmieniło i co dziś naprawdę się opłaca.

Obowiązek publikacji cen ofertowych mieszkań - co na to deweloperzy?

Jak wynika z analiz rynku, ceny nie są publikowane aż w 60–80 proc. inwestycji. Jak zatem deweloperzy oceniają zmiany w ustawie, które wprowadzają obowiązek ujawniania cen wszystkich budowanych mieszkań? Jakie mogą być konsekwencje tych przepisów dla rynku nieruchomości? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

REKLAMA