REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Konserwacja okien

Subskrybuj nas na Youtube
Konserwacja okien  jest obowiązkowa dla każdego, kto chce cieszyć się komfortem w swoim domu. Fot. Stolmar
Konserwacja okien jest obowiązkowa dla każdego, kto chce cieszyć się komfortem w swoim domu. Fot. Stolmar
Stolmar Sp. z o.o.

REKLAMA

REKLAMA

Konserwacja okien jest obowiązkowa dla każdego, kto chce cieszyć się komfortem w swoim domu. O okna należy zadbać szczególnie w miesiącach jesiennych, by były dobrze zabezpieczone przed nadchodzącą zimą. O czym należy pamiętać podczas uszczelniania okien? Jak dbać o elementy okienne wykonane z metalu?

Zimowe porządki

Okna z PVC, pomimo swych doskonałych właściwości w zakresie odporności na czynniki atmosferyczne, wymagają czyszczenia i konserwacji, zwłaszcza w okresie jesiennym. Jeśli odpowiednio ich nie zabezpieczymy, to wiatr, śnieg i mróz mogą je łatwo uszkodzić - podkreśla Marcin Wiśniewski Prezes firmy Stolmar Sp. z o.o. W trakcie roku należy dokonać ich przeglądu dwukrotnie, ale pamiętajmy, że  konserwacja jesienna jest szczególnie ważna –  okna muszą być dobrze przygotowane na nadejście zimy. Podstawą naszych zabiegów powinno być dokładne umycie okien. Myjemy je nie tylko po to, by wyglądały czysto i estetycznie, ale także po to, aby brud nie niszczył ich powierzchni. Należy także pamiętać, aby czyścić szyby specjalistycznymi płynami oraz by nie wycierać okien do sucha. Kolejnym etapem jesiennej konserwacji jest przegląd, który rozpocząć należy od obejrzenia wszystkich metalowych elementów konstrukcji. Ustalamy wtedy, czy wszystkie części są w dobrym stanie i czy działają prawidłowo. Jeżeli w trakcie oględzin zaobserwujemy szczególnie niepokojące objawy, np. pęknięcia czy uszkodzenia, powinniśmy zgłosić tę sprawę do fachowców. Jeśli jednak są to tylko drobne uszkodzenia, możemy podjąć się ich naprawy we własnym zakresie. Aby okucia okienne działały odpowiednio, należy co pół roku smarować je specjalnym preparatem, który zapobiega tarciu i chroni przed korozją. Można też zastosować biały smar maszynowy lub wazelinę.

REKLAMA

Zobacz także:  Czy okna aluminiowe to dobry wybór?

Przed zniszczeniami chroń także uszczelki

REKLAMA

Na koniec pamiętajmy o uszczelkach okiennych. Uszczelki znajdujące się w ościeżnicy i skrzydle okiennym, są zimą wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Zniszczone przestają chronić okna przed wilgocią, mogą też przepuszczać do naszego domu zimne powietrze, a nawet przymarzać do profili. Aby uniknąć tych kłopotów, powinniśmy zakonserwować uszczelki gliceryną lub specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami na bazie żywic silikonowych. Najbardziej narażoną na zniszczenia częścią uszczelki jest ta znajdująca się w dolnej części ramy. Tu bowiem działanie czynników zewnętrznych jest szczególnie silne.- podkreśla Prezes Wiśniewski.

Na pewno każdemu z nas zależy, aby nasze domowe okna cieszyły się estetycznym wyglądem i wzorowo spełniały swoje funkcje, zwłaszcza zimą. Dlatego też należy przynajmniej razy w roku stosować odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne i konserwacyjne. Jesień to ostatni dzwonek, aby przygotować nasze okna do zimy, dzięki czemu w nienaruszonym stanie, przetrwają nadchodzące śniegi i mrozy.

Zobacz także:  Czy opłaca się kupować okna drewniane?

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Źródło: Stolmar Sp. z o.o.

Zapisz się na newsletter
Szukasz mieszkania, budujesz dom, remontujesz? Chcesz wiedzieć jak pielęgnować ogród albo jak oszczędnie ogrzewać swoją nieruchomość? Zapisz się na nasz newsletter i zyskaj dostęp do praktycznych wskazówek oraz najnowszych ofert na rynku!
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Nieruchomości
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Planowanie i zagospodarowanie przestrzenne - dalsze zmiany [Ważne terminy]

Nowelizacja ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym wydłużyła termin uchwalenia planu ogólnego gminy do końca czerwca 2026 r. Co jeszcze się zmienia? Oto najważniejsze terminy!

Eksmisje z mieszkań: czy teraz jest ich więcej niż wcześniej

Eksmisje z mieszkań: mamy trend wzrostowy? Eksmisje z mieszkań to zjawisko, które zawsze wzbudza kontrowersje. Sprawdzamy, czy w 2024 roku komornicy częściej wykonywali takie eksmisje i jakie problemy wiążą się z takimi zdarzeniami.

Nieruchomość w Hiszpanii: kiedy korzystniejszy jest zakup na osobę prywatną, a kiedy na firmę, wyjaśniają eksperci

Zakup nieruchomości w Hiszpanii, zwłaszcza w celach inwestycyjnych wymaga dokładnej analizy nie tylko prawnej i podatkowej, ale i biznesowej. Warto więc sięgnąć po opinie ekspertów, którzy przedstawią plusy i minusy możliwych do zastosowania w praktyce rozwiązań.

Mieszkanie w kurorcie: najdrożej jest w Zakopanem, ale lista miejscowości z mieszkaniami dla bogatych jest długa

Zakopane najdroższą miejscowością wypoczynkową w Polsce. Ile zatem trzeba zapłacić za lokum z rynku pierwotnego w górach, nad morzem oraz nad jeziorami Warmii i Mazur? Czy stać na to średniozamożnego Polaka. Gdzie kupować letnie mieszkanie dla siebie, a gdzie w celach inwestycyjnych?

REKLAMA

Kto kupuje mieszkania w połowie 2025 roku i jak płaci? Kredyt nadal za drogi – klienci płacą częściej gotówką

Jaka grupa nabywców jest obecnie najaktywniejsza na rynku nowych mieszkań? Czy wysoki koszt kredytu i brak rządowego programu wsparcia kupujących sprawia, że dominują nabywcy inwestycyjni i gotówkowi? Jakie projekty najczęściej wybierane są przez inwestorów? Sondę przygotował serwis nieruchomości dompress.pl.

Własne mieszkanie bez zaciągania na całe życie kredytu hipotecznego: czy to jest możliwe i jaki jest na to sposób

Budownictwo społeczne to nie wybór z konieczności, a z rozsądku. Dla wielu ludzi to jedyna droga do niezależności mieszkaniowej – nie przez kredyt czy dziedziczenie, ale przez system, który stawia na stabilizację i powszechną dostępność.

Reforma planowania i zagospodarowania przestrzennego. Decyzja o warunkach zabudowy na starych zasadach tylko do końca roku

Nadchodzą duże zmiany w zakresie wydawania decyzji o warunkach zabudowy. Gminy będą mogły zablokować inwestycje. Celem zmian - zapobieganie chaotycznej suburbanizacji i dewastacji przestrzeni.

Zaraz po obniżce stóp procentowych, rekordowa liczba zapytań o kredyty hipoteczne

Doradcy kredytowi: konsumenci ruszyli po kredyty mieszkaniowe. Po obniżce stóp procentowych przyszła fala zapytań o zdolność kredytową i dostępność mieszkań. Wcześniej wysokie stopy procentowe, a w konsekwencji wysokie oprocentowanie kredtów mieszkaniowych , hamowały popyt na kredyty i w konsekwencji oddalały decyzje o zakupie mieszkania.

REKLAMA

Ceny materiałów budowlanych coraz bardziej stabilne, zachęcają do remontów i budowy nowych domów

Zapowiadana kolejna fala podwyżek cen materiałów budowlanych nie nadchodzi. Głównie dlatego, że spodziewany boom w budownictwie odsuwa się w czasie. Ceny materiałów budowlanych są więc stabilne a nawet notują niewielki spadek. To oznacza, że wciąż jest dobry czas na remonty lub rozpoczęcie budowy nowego domu.

Hiszpania na topie, ale Polacy kupują mieszkania także w innych krajach południowej Europy

W całym 2024 roku serwisy Morizon.pl i Gratka.pl odnotowały blisko 70 tysięcy zapytań dotyczących ofert sprzedaży mieszkań i domów w Hiszpanii, Bułgarii, Grecji, Portugalii, Włoszech i Chorwacji, a tylko w kwietniu 2025 roku było ich ponad 7 tysięcy.

REKLAMA